Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р124.508.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Єщенко О. І. 
Особливості професійної діяльності військового радіотелеграфіста / О. І. Єщенко // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2012. - № 3. - С. 48-58. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано професійну діяльність військового радіотелеграфіста та встановлено ряд особливостей його роботи, виділено професійно важливі якості, які сприяють підтримці його високої працездатності, а також, що заважають діяльності. Проведення опитування фахівця щодо дії чинників трудового середовища допомогло встановити ступінь напруженості праці за параметрами гігієнічної класифікації. У результаті було встановлено, що з багатьох характеристик середовища обстежувана група фахівців розшаровується на дві чітко виражені підгрупи, на які впливають виражені дії чинників напруженості праці. Додаткові дослідження напруженості праці по модифікованому опитувальнику Karasek дозволили виявити деякі чинники середовища, що підвищують емоційну напругу працівника. Також встановлено, що дія чинників, які характеризують умови праці, не є вираженою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.508.13-4 + Р129

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єщенко О. І. 
Особливості розвитку та профілактика втоми операторів-радіотелеграфістів, працюючих за 24-годинним графіком : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. І. Єщенко; ДУ "Ін-т медицини праці НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

На основі комплексного підходу до вивчення питань збереження працездатності та здоров’я військового радіотелеграфіста виявлено особливості професійної діяльності та досліджено умови праці операторів - радіотелеграфістів, які працюють за 24-годинним графіком. Виявлено шкідливі чинники трудового середовища, що формують високий ступінь напруженості праці радіотелеграфіста. Показано, що напруженість його праці згідно до чинної "Гігієнічної класифікації праці..." 2001 р. належать до класу 3.2. - 3.3. Доведено, що у наслідок дії комплексу несприятливих чинників у значного відсотка операторів формується ряд скарг, що характеризують погіршення стану їх здоров’я. Встановлено достовірні зміни показників варіабельності серцевого ритму наприкінці добового чергування, які вказують на підвищення фізіологічної вартості професійної діяльності у осіб з "помірною" та "вираженою" втомою. Виявлений період зміни (з 22:00 до 4:00 год.), де спостерігається найвищий рівень змореності та найбільше виявляється "негативне" забарвлення емоційного стану військовослужбовців. Чергування за існуючим добовим графіком формує десинхроноз функцій організму радіотелеграфіста. Розроблено комплекс заходів, спрямованих на профілактику розвитку втоми, підтримки високої ефективності праці військових радіотелеграфістів. Запропоновано комплекс адекватних психофізіологічних прийомів та двоетапний алгоритм для оцінювання рівня втоми у операторів-радіотелеграфістів, що працюють за добовим графіком чергувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.02 + Р124.508.13-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403582 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського