Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Р126.691$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Тарутин И. Г. 
Радиационная защита пациентов в лучевой терапии открытыми радиофармпрепаратами / И. Г. Тарутин, О. А. Барановский // Укр. радіол. журн. - 2009. - 17, № 3. - С. 352-354. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Розглянуто проблеми радіаційного захисту пацієнтів під час проведення променевої терапії відкритими радіофармпрепаратами. Обговорено питання підвищення точності визначення поглинутих доз у радіонуклідній терапії і можливості зменшення введеної активності при збереженні запланованої поглинутої дози на мішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691 + Р368

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14579 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саргош О. Д. 
Гігієнічна оцінка техногенно підсилених радіоактивних джерел природного походження, що утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості Полтавської області : Автореф. дис... канд. мед. наук / О. Д. Саргош; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Вперше проведено детальне дослідження та здійснено комплексну гігієнічну оцінку радіоекологічного стану на об'єктах нафтогазовидобувної промисловості Полтавської області. Наведено радіаційно-гігієнічну оцінку дозового навантаження на працівників підприємств нафтогазового комплексу на прикладі Полтавської області за рахунок зовнішнього опромінення. Науково обгрунтовано заходи щодо обмеження опромінення працівників нафтогазового комплексу техногенно підсиленими радіоактивними джерелами природного походження, які утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості. Обгрунтовано наукові засади удосконалення нормативної бази щодо поводження з технологічними відходами з підвищеним вмістом природних радіонуклідів, що утворюються на підприємствах нафтогазовидобувної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Партас О. В. 
Гігієнічна оцінка іонізуючої радіації та заходи протирадіаційного захисту гірників вугільних шахт : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. В. Партас; Ін-т медицини праці АМН України. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню радіаційного впливу на гірників вугільних шахт на робочих місцях і у побуті. Визначено величини компонентів радіаційного фактора на робочих місцях у вугільних шахтах. Оцінено питомий внесок кожної з них щодо рівня впливу на легені і ефективну еквівалентну дозу опромінення гірників. Встановлено рівні радону в повітрі житлових приміщень типового міста вугледобувного регіону. Розраховано реальні дози опромінення гірників з урахуванням радіаційного чинника на робочих місцях і радону в повітрі житлових будинків. Визначено зміни показників здоров'я гірників в залежності від рівня радіаційного впливу. Розроблено і впроваджено в роботу санітарно-епідеміологічної служби адекватну систему заходів протирадіаційного захисту гірників вугільних шахт, яка показала високу ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Іщенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка особливостей формування рівнів радону та доз опромінення населення Криворізького залізорудного регіону : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. О. Іщенко; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Розкрито особливості формування рівнів радону та його дочірніх продуктів розпаду в повітрі будинків, розташованих у промислових зонах залізорудного регіону, з'ясовано сезонну варіабельність значень активності радону. Проведено радіаційно-гігієнічні дослідження в повітрі будинків, за якими визначено рівні об'ємної активності й еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону та відповідні ефективні дози опромінення населення. На підставі дослідження захворюваності населення Кривого Рогу на злоякісні новоутворення легенів встановлено напрямки динаміки та ризики захворення на дану патологію. Одержані результати щодо варіабельності значень активності радону є основою для обгрунтування концепції регіонального нормування активності радону. Розроблено "Систему заходів щодо протирадіаційного захисту населення залізорудного регіону", яка включає радіаційно-гігієнічнє обстеження повітря житлових будинків і залізорудних шахт, інженерне- й організаційно-технічні та інші заходи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126.691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Стусь В. П. 
Гігієнічна оцінка поєднаної дії радіаційного та хімічного факторів на сечостатеву систему : автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В. П. Стусь; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2009. - 34 c. - укp.

Досліджено поєднаний вплив радіаційних факторів і важких металів (ВМ) урановидобувної та металургійної промиловості Дніпропетровщини на сечостатеву систему робітників і населення за умов промислових і непромислових міст та і в натурному експерименті на тваринах. Проведено санітарно-гігієнічне оцінювання вмісту ВМ і радіонуклідів у навколишньому середовищі (грунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ і Жовті Води у порівнянні з Новомосковськом. Вивчено особливості нагромадження та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах і тканинах сечостатевих органів експериментальних тварин і жителів промислових міст регіону, досліджено їх вплив на морфологічні зміни у нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ і патоморфологічними змінами у даних органах. Вивчено особливості поширення захворювань сечостатевої системи у жителів Дніпропетровщини. Розроблено систему пектинопрофілактики з метою прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінатів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р126.691 + Р361.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Оцінка вмісту природних радіонуклідів в індустріальних залишках підприємств / Т. О. Павленко, М. В. Аксьонов, Н. Д. Шабуніна, М. А. Фризюк, О. Є. Тарасюк, Н. Л. Ковтонюк, Н. Д. Семенюк, О. В. Федоренко, О. В. Михайленко // Довкілля та здоров'я. - 2015. - № 1. - С. 21-24. - укp.

Проведено дослідження питомої активності ряду ПРН (226Ra, 232Th, 210Pb, 238U, 235U, 223Ra, 227Th, 40K) в залишках діяльності декількох підприємств нафтогазової галузі України. Виконано розрахунок первинних статистичних показників рівнів питомої активності ПРН в залишках по кожному підприємству. Встановлено, що на двох підприємствах у сухому осаді за всіма вказаними ПРН рівень звільнення МАГАТЕ за питомою активністю ПРН в матеріалах 1Бк.г1(1000 Бк.кг) не перевищений. Внаслідок недостатньої кількості дослідженого матеріалу рекомендовано провести додаткові вимірювання залишків виробничої діяльності з цих підприємств. На двох підприємствах в чотирьох радіонуклідах (210Pb, 226Ra, 232Th, 238U) у відходах переробки нафтопродуктів у сухому осаді перевищується рівень звільнення МАГАТЕ. На цих підприємствах запропоновано ввести регулюючий контроль.

Проведено исследование удельной активности ряда ЕРН (226Ra, 232Th, 210Pb, 238U, 235U, 223Ra, 227Th, 40K) в остатках деятельности нескольких предприятий нефтегазовой отрасли Украины. Выполнен расчет первичных статистических показателей уровней удельной активности ЕРН в остатках по каждому предприятию. Установлено, что на двух предприятиях в сухом осадке по всем указанным ЕРН уровень освобождения МАГАТЭ по удельной активности ЕРН в материалах 1Бк.г1(1000 Бк.кг) не превышен. Принимая во внимание недостаточное количество исследованного материала, рекомендовано провести дополнительные измерения остатков производственной деятельности с этих предприятий. На двух предприятиях по четырем радионуклидам (210Pb, 226Ra, 232Th, 238U) в отходах переработки нефтепродуктов и сухом осадке превышается уровень освобождения МАГАТЭ. На этих предприятиях предложено ввести регулирующий контроль.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15205 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Бончук Ю. В. 
Санітарно-захисні зони АЕС та радіаційно-гігієнічні вимоги до їх призначення = Sanitary protective zones of NPPS, radiation and hygienic requirements for their assignment / Ю. В. Бончук // Проблеми радіац. медицини та радіобіології : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 21. - С. 91-105. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано вимоги законодавчих і нормативних документів України щодо призначення санітарно-захисних зон атомної електростанції та радіаційно-гігієнічних принципів обгрунтування їх розмірів. Обговорено проблеми застосування вимог до встановлення розмірів санітарно-захисних зон АЕС, що випливають з їх "протиаварійного" призначення. Надано пропозиції щодо змін у законодавчих і нормативних документах України, імплементація яких надасть змогу не тільки розв'язати проблеми із зонуванням довкола АЕС та інших радіаційно-ядерних об'єктів, але й гармонізувати законодавство України з регулюючими вимогами Євросоюзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.691 + З47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69917 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського