Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р128.385$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Риков С. О. 
Профілактика захворювань органа зору у дітей : Навч.-метод. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / С. О. Риков, Й. Л. Ферфільфайн. - К., 2003. - 63 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано досвід роботи провідних офтальмологів України з проблем профілактики очних захворювань у дітей. Описано будову ока та розглянуто основні його захворювання, які виникають під впливом екзо- та ендогенних факторів. Викладено підходи до соціальної адаптації і трудової діяльності дітей з вадами зору. Розкрито основну причину інвалідності по зору у дітей - проблему профілактики травм очей. Висвітлено вплив роботи за монітором комп'ютера на стан органа зору.

Проанализирован опыт работы ведущих офтальмологов Украины по проблемам профилактики глазных заболеваний у детей. Описана структура глаза и рассмотрены основные его заболевания, возникающие под влиянием экзо- и эндогенных факторов. Изложены подходы к социальной адаптации и трудовой деятельности детей с нарушениями зрения. Раскрыта основная причина инвалидности по зрению у детей - проблема профилактики травм глаз. Изучено влияние работы за монитором компьютера на состояние органа зрения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.385я7

Шифр НБУВ: ВА651268 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Синьова Є. П. 
Тифлопсихологія : Навч. посіб. для спец. "Дефектологія". Ч. 1 / Є. П. Синьова; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К. : ВО УФЦ-БФ "Візаві", 2002. - 294 c. - укp.

Розглянуто закономірності та особливості психічного розвитку осіб з порушеним зором, проаналізовано проблеми їх адаптації, реабілітації, соціалізації та інтеграції у суспільстві. Охарактеризовано розвиток та особливості діяльності особистості у разі глибоких порушень зору. Досліджено механізм виникнення і формування компенсаторних пристосувань, особливості сенсорної організації діяльності, зорових відчуттів та сприйняття у випадку порушення зорових функцій. Розглянуто їх властивості та види, проаналізовано механізми дотикового сприйняття сліпих.

Рассмотрены закономерности и особености психического развития лиц с нарушенной функцией зрения, проанализированы проблемы их адаптации, реабилитации, социализации и интеграции в обществе. Охарактеризовано развитие и особенности деятельности при глубоких нарушениях зрительной функции. Исследован механизм возникновения и формирования компенсаторных приспосабливаний, особенности сенсорной организации деятельности, зрительных ощущений и восприятия при нарушениях зрительной функции. Рассмотрены их свойства и виды, проанализированы механизмы осязательного восприятия слепых.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.23я73 + Р128.385я73 + Ч433я73-1

Шифр НБУВ: В347831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Яворский А. В. 
Результаты моделирования состояния аккомодационно-конвергентной системы подростков в процессе компьютерных игр / А. В. Яворский // Врачеб. практика. - 2008. - № 1. - С. 91-95. - рус.

Наведено результати дослідження впливу комп'ютерних ігор різних видів на стан здорової системи підлітків. Показано, що у підлітків чоловічої й жіночої статі реакція акомодаційно-конвергентної системи на комп'ютерні ігри різна. У підлітків чоловічої статі формується міопічна функціональна система адаптації до комп'ютерної гри. У підлітків жіночої статі основною реакцією на гру є стан здорового стомлення.

Представлены результаты исследования влияния компьютерных игр разных видов на состояние зрительной системы подростков. Показано, что у подростков мужского и женского пола реакция аккомодационно-конвергентной системы на компьютерные игры различная. У подростков мужского пола формируется миопическая функциональная система адаптации к компьютерной игре. У подростков женского пола основной реакцией на игру является состояние зрительного утомления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.385

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ковтун М. І. 
Організація адаптаційних процесів у зоровій системі користувачів у динаміці роботи на комп'ютері : автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.03 / М. І. Ковтун; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2008. - 22 c. - укp.

Досліджено функціональні показники зорової системи користувачів ПК молодого віку у процесі роботи та гри на комп'ютері. Показано, що у користувачів ПК в результаті роботи або гри формується або підсилюється (що стосується професійних користувачів) функціональна система адаптації зорової системи за міопічним типом, що характеризується розвитком або збереженням специфічної структури зв'язків між показниками, які є акомодаційно-конвергентною системою. Установлено, що у користувачів молодого віку в результаті роботи з відеодисплейним терміналом передчасно розвивається зорове стомлення, яке має прояв у зниженні працездатності, активності, настрою, самопочуття. Виявлено, що у процесі роботи або гри на комп'ютері контрастна чутливість на середніх і високих частотах вірогідно знижується у професійних користувачів та у підлітків, що є ознакою розвитку зорового стомлення. У професійних користувачів формується "асиметрична функціональна система контрастної чутливості", в якій значна асиметрія у роботі каналів контрастної чутливості правого та лівого очей у процесі зорової праці не змінюється. Доведено, що комп'ютерні ігри, пов'язані з підвищеною зоровою напругою, негативно впливають на акомодаційно-конвергентну систему підлітків (що призводить до росту асиметрії акомодаційної функції, збільшення значень резервів акомодації, наближення найближчих точок ясного зору, зниження контрастної чутливості на середніх і високих частотах), чим спричиняють прискорений розвиток зорової перевтоми. Розроблено заходи та підтверджено ефективність їх застосування для профілактики зорового стомлення та комп'ютерного зорового синдрому у користувачів молодого

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.43 + Р128.385

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Поташнюк Р. З. 
Патологія зору в дітей: можливості використання методик реабілітації, профілактики в процесі підготовки майбутніх фахівців здоров'я людини до здоров'язберігальної діяльності / Р. З. Поташнюк, І. В. Поташнюк, О. В. Кубович, З. В. Свердан // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 102-106. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На основі аналізу літературних джерел вітчизняних і зарубіжних авторів висвітлено інформацію про причини виникнення й поширеність патології зору в дітей, можливості її профілактики та реабілітації. Підкреслено, оздоровчий вплив засобів фізичного виховання. Узагальнено методики профілактики й реабілітації дітей із вадами зору та наведено короткі анатомо-фізіологічні відомості про роботу ока. Підкреслено що формування основних зорових функцій у дітей завершуються до 9 - 14 років, а профілактику вроджених очних хвороб потрібно починати ще до народження дитини, зменшуючи вплив несприятливих факторів зовнішнього середовища на організм вагітної (куріння, алкоголізм). Набуті захворювання очей, порушення їх функцій пов'язані з процесом навчання, росту й розвитку. Розкрито зміст двох основних напрямів профілактики і лікування патології зору у дітей: створення гігієнічних умов для зорової роботи (удома, у дитячому садку, у загальноосвітніх навчальних закладах) та загальне оздоровлення організму дитини. Акцентовано увагу на створенні гігієнічних умов навчання (освітлення приміщень, обладнання шкільними меблями, раціональній організації й проведенні уроків фізичної культури, забезпеченні режиму раціонального харчування, режиму праці та відпочинку). Запропоновано рекомендації з літературних джерел щодо профілактики хвороб очей, зокрема вправи древньокитайської медицини, масаж очей, йогу для очей, промивання очей, хатха-йогу для дітей, вправи для шиї й очей, вправи з алфавітом, вправи для зміцнення м'язів ока, методику пальцевих вправ, спеціальну методику точкового масажу, аутотренінг, фітотерапію, китайську цигун-терапію,

психічне розслаблення. Акцентовано увагу на необхідності використання теоретичних і практичних напрацювань із проблеми дослідження у процесі професійної підготовки майбутніх фахівців здоров'я людини до здоров'язберігальної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.354.5 + Р128.385

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Кочина М. Л. 
Роль визуальной нагрузки в процессе формирования зрительной системы детей и подростков / М. Л. Кочина, А. В. Яворский, А. С. Евтушенко // Офтальмол. журн.. - 2015. - № 4. - С. 3-10. - рус.

Проаналізовано вплив текстового візуального навантаження на структурно-функціональний стан зорової системи дітей і підлітків. Використання факторного аналізу дозволило встановити, що у дітей та підлітків не сформовані спеціалізовані механізми сприйняття близько розташованих об’єктів.

Проанализировано влияние текстовой визуальной нагрузки на структурно-функциональное состояние зрительной системы детей и подростков. Использование факторного анализа позволило установить, что у детей и подростков не сформированы специализированные механизмы восприятия близко расположенных объектов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.385

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського