Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р194.83$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Семенишин О. Б. 
Еколого-епідеміологічна характеристика іксодових кліщових бореліозів у західноукраїнському регіоні : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / О. Б. Семенишин; Держ. установа "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України. - К., 2009. - 23 c. - укp.

Виявлено та вивчено активність природних осередків іксодових кліщових бореліозів (ІКБ) на території західного регіону України, виявлено їх епідеміологічні особливості та розроблено нові науково-методичні документи для вдосконалення епідеміологічного нагляду за ІКБ. Завдяки проведеним дослідженням одержано нові дані про структуру природних осередків ІКБ на даній території, а саме: визначено основні резервуари та переносники збудників, а також рівень їх природної зараженості. Одержано показники ризику інфікування населення, що мешкає у різних ландшафтно-географічних зонах регіону. Виявлено клініко-епідеміологічні особливості ІКБ у регіоні. Проведено районування території за ступенем епідемічного ризику. На підставі результатів проведених комплексних еколого-епідеміологічних досліджень для лікувально-профілактичних установ розроблено та впроваджено науково-методичні й інструктивні матеріали для вдосконалення системи епідеміологічного нагляду за ІКБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА364046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Федонюк Л. Я. 
Клінічно-епідеміологічна характеристика Лайм-бореліозу в Тернопільській області / Л. Я. Федонюк, А. В. Довбуш, М. М. Багрій // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 1. - С. 194-198. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Узагальнено клінічно-епідеміологічні дані щодо поширення системного кліщового бореліозу в Тернопільській області, яку визнано ендемічною щодо Лайм-бореліозу. Рівень захворюваності зростає з кожним роком, а серед клінічних форм переважає еритемна. У випадку укусу кліщів показано серологічне обстеження постраждалих для діагностики різних клінічних форм хвороби. Актуальним є проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з метою інформування про методи профілактики хвороби Лайма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83-3 + Р194.83-2(4УКР-4ТЕР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бацюра Г. В. 
Клінічна характеристика і специфічна лабораторна діагностика хвороби Лайма в Криму : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Г. В. Бацюра; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Запропоновано нове вирішення актуальної наукової задачі - вивчення регіональних особливостей хвороби Лайма на сучасному етапі та покращення серологічної діагностики захворювання. Обстежено 147 хворих з різним перебігом хвороби Лайма. Виявлено особливості клінічного перебігу захворювання в Криму. Досліджено динаміку синтезу протибореліозних антитіл залежно від перебігу хвороби, а також серологічні профілі за проспективного аналізу протягом двох років. Проведено клініко-серологічні паралелі між серологічним профілем та клінічними проявами захворювання. Вивчено рівень імунного прошарку населення та зараженості іксодових кліщів I. ricinus бореліями в Криму. Запропоновано медико-географічне районування території Криму щодо хвороби Лайма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83 + Р194.83-2(4УКР-6КРИ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Шепилєва Н. В. 
Клініко-епідеміологічна та імунологічна характеристика хвороби Лайма : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.13 / Н. В. Шепилєва; ДУ "Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України". - К., 2013. - 20 c. - укp.

Дослідження присвячено удосконаленню лікувально-діагностичної тактики та прогнозуванню перебігу хвороби Лайма. Асоціацію хвороби Лайма з гранулоцитарним анаплазмозом та/або моноцитарним ерліхіозом людини виявлено у 6,2 % і 7,3 % хворих, відповідно. Встановлено наявність IgG до цих збудників у 1,1 % і 4,2 % відповідно, що вказує на активність епідемічного процесу цих інфекцій у Харківському регіоні. Уточнено особливості перебігу хвороби Лайма залежно від стадії хвороби, визначено її патогенетичні паттерни. Доведено, що використання вобензиму з антибіотикотерапією сприяє підвищенню ефективності лікування. Запропоновано інформативний прогностичний алгоритм, який дозволяє проводити корекцію терапії для запобігання рецидиву та хронізації захворювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83 + Р194.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рощенюк Л. В. 
Профілактика Лайм-бореліозу / Л. В. Рощенюк, А. С. Владика, В. М. Воронцов // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2014. - № 2. - С. 86-88. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання частоти реєстрації ураження бореліями іксодових кліщів, захворюваності населення Харківської області, привентивної та неспецифічної профілактики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83 + Р194.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Болецька Т. О. 
Епідемічна ситуація з лайм-бореліозу в Сумській області / Т. О. Болецька, М. Д. Чемич // Інфекц. хвороби. - 2014. - № 3. - С. 82-86. - укp.

Наведено ретроспективний епідеміологічний аналіз захворюваності на Лайм-бореліоз у Сумській області України за період 2000 - 2013 рр. Детально викладено дані про структуру захворюваності, проведено статевий і віковий аналіз, подано якісну характеристику захворюваності, що склалась у Сумській області. Узагальнено дані щодо інцедентності в адміністративних районах області, ензоотичних осередків, сезонності захворювання в регіоні.

Приведен ретроспективный эпидемиологический анализ заболеваемости на Лайм-бореллиоз в Сумской области Украины за период 2000 - 2013 гг. Детально изложены данные о структуре заболеваемости, проведен половой и возрастной анализ, дана качественная характеристика заболеваемости, которая сложилась в Сумской области. Обобщены данные по инцедентности в административных районах области, энзоотическим ячейкам, сезонности заболевания в регионе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.83-2(4УКР-4СУМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Будаєва І. В. 
Сучасні епідеміологічні особливості Лайм-бореліозу та критерії діагностики "мінорних" форм міокардиту / І. В. Будаєва, Г. О. Ревенко, Л. І. Кодола, С. О. Рясик // Сімейна медицина. - 2016. - № 6. - С. 94-97. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено епідеміологічні особливості Лайм-бореліозу у Дніпропетровській області, а саме: урбанізація, найбільша захворюваність серед дієздатного населення і можливість ураження серця у "мінорних" формах, які визначають за даними ЕКГ та встановленням креатинфосфокінази.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.83 + Р410.130.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Небогаткін І. В. 
Епідеміологічні й епізоотичні особливості хвороби Лайма у 2019 р. в Україні / І. В. Небогаткін, А. М. Шульган // Актуал. інфектологія. - 2020. - 8, № 5/6. - С. 44-48. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наявність семи видів Borrelia burgdorferi s.l. з патогенним потенціалом в Україні залишає актуальним проведення щорічного аналізу захворювання на хворобу Лайма. Мета роботи - проаналізувати епідеміологічні й епізоотичні особливості хвороби Лайма в 2019 р. в Україні. Використано зведені державні галузеві статистичні звіти. Для статистичного аналізу користувалися пакетами: R-3.5.1 та Past 3.17. У 2019 р. пік захворювання змістився на липень. Серед хворих частка дітей віком до 4 років зменшилась у 3,5 раза й у 5,67 раза - частка дітей шкільного віку. Зросла кількість хворих чоловіків. У 2 рази збільшився відсоток людей із тяжким перебігом хвороби і досяг показника у 1,87 %. За межами України заразилися люди у 103 випадках на території 21 держави світу. Наведено алгоритм дій після виявлення іксодового кліща, що присмоктався. Висновки: у 2019 р. зареєстровані 4482 випадки захворювання на хворобу Лайма (10,62 на 100 тис.). Інтенсивний показник по Україні перевищено в 10 областях і м. Києві. Питома вага захворюваності жителів міст поступово зменшується.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83 + Р194.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Чемич М. Д. 
Хвороба Лайма. Сучасний стан проблеми (огляд літератури) / М. Д. Чемич, І. В. Лутай // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 2. - С. 230-241. - Бібліогр.: 58 назв. - укp.

На даний час хвороба Лайма (системний кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз, лаймська хвороба, Lyme disease), залишається одним з найпоширеніших природно-осередкових захворювань із трансмісивним механізмом передачі збудника, переносниками якої є іксодові кліщі, а збудниками - спірохети комплексу Borrelia burgdorferi sensu lato. Захворювання характеризується стадійним перебігом і тяжкими ураженнями різних органів і систем. В Україні природні осередки цієї хвороби є практично на всій території. Сумська обл. за рівнем захворюваності посідає провідне місце. Найбільш ураженими є: Київська (29,00 випадків на 100 тис. населення), Черкаська ( 25,4), Вінницька (23,9), Сумська (25,89) обл. та м. Київ (22,54). Переважно хвороба Лайма реєструється у весняно-осінній період, це може бути пов'язано зі збільшенням відвідування зон відпочинку та сезонною активністю кліщів (травень - червень, вересень - жовтень місяці). Проаналізовано сучасні наукові данні про етіологію, епідеміологію, клінічний перебіг, діагностику, терапію та профілактику захворювання. Встановлено, що B. burgdorferi s. l. є одним з найбільш поширених збудників з трансмісивним механізмом передавання, на європейському континенті, у тому числі і в Україні. Відсутня єдина світова думка з питань профілактики, методів діагностики та лікування, що вимагає подальшого вивчення цієї проблеми. Виявлення антитіл до B. burgdorferi s. l. у сироватці крові людей не є доказом інфекції, але свідчить про їх контакт з цими патогенами і наявності високого ризику розвитку хвороби Лайма. Для поліпшення епідемічної ситуації хвороби Лайма необхідно більш глибоко вивчати осередки даного захворювання як в Україні, вдосконалити систему епідеміологічного нагляду, розробивши карту поширення хвороб, які передаються через укуси кліщів на Сумщині. Спланувати низку протиепідемічних і профілактичних заходів, що мають практичне значення для населення, запобігти прихованому перебігу хвороби та хронізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.83 + Р194.83

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського