Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.659$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Качула С. О. 
Метаболізм ксенобіотиків-субстратів цитохрому Р450 в умовах голодування, введення індукторів та інгібіторів : Автореф. дис... канд. мед. наук : 03.00.04 / С. О. Качула; АМН України. Ін-т геронтології. - К., 2004. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.659

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330173 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Маслюк А. М. 
Переживання людиною довготривалої фізіологічної депривації (на матеріалах голодоморів в Україні) : монографія / А. М. Маслюк. - Ніжин : Вид. ПП Лисенко М.М., 2011. - 178 c. - Бібліогр.: с. 161-178. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади дослідження проблеми переживань, наведено детальну характеристику феномену переживання. Проаналізовано структуру травмувальних чинників голодоморів, розкрито механізм відображення у свідомості людини наслідків травматизації голодом у міжпоколіних зв'язках як необмежених у часі негативних переживань, що об'єктивуються в трагічних образах, успадкованих сучасною людиною через складні механізми сімейних та етнокультурних впливів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.216 + Р252.659

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА753445 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Биць Ю. Б. 
Голодування як фактор порушення балансу в еластолітичній системі сироватки крові та аорти / Ю. Б. Биць, І. М. Трофимова, В. Є. Досенко // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.659

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Качула С. О. 
Вплив голодування щурів та ацетону на ферментні системи біотрансформації та токсичність ксенобіотиків-субстратів CYP2E1 / С. О. Качула, О. О. Пентюк // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 1. - С. 114-122. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.659 + П836.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Керимов Б. Ф. 
Глутатиондефицитное состояние нервной ткани голодавших животных интенсифицирует пероксидное окисление липидов и окисление белковых SH-групп / Б. Ф. Керимов // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 1. - С. 108-113. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Установлено, що в гіпоталамусі та сенсомоторній корі щурів у нормі базальний рівень основних продуктів пероксидного окиснення ліпідів - гідропероксидів ліпідів і малонового діальдегіду - у порівнянні з довгастим мозком збільшується на 20 - 30 %, а вміст відновленого глутатіону - вдвічі. Тридобове голодування тварин супроводжується збільшенням, переважно в гіпоталамусі та сенсоромоторній корі, рівня продуктів пероксидного окиснення ліпідів до 40 %. За таких умов у щурів з глутатіоновим дефіцитом, стан яких зумовлено внутрішньочеревинною ін'єкцією їм діетилмалеату (2,5 ммоль/кг маси тіла), як у кіркових, так і в підкіркових структурах виявлено вірогідне збільшення вмісту гідропероксидів ліпідів і малонового діальдегіду (у 2 - 3 рази), зниження на 30 - 40 % поверхневорозміщених та структурнозамаскованих білкових SH-груп і підвищення швидкості окиснення їх у 2,5 - 2,8 і 2,4 - 3,5 рази відповідно. Одержані дані дають підставу вважати, що чим більше виснажується тканинний фонд відновленого глутатіону, тим інтенсивніше відбувається пероксидне окиснення ліпідів і тим глибші структурно-функціональні зміни клітинних компонентів спостерігаються в нервових тканинах. Передбачено, що глутатіонова система бере участь у регуляції пероксидного окиснення ліпідів і в захисті SH-груп білків нервових тканин різних відділів головного мозку від окиснювальних ушкоджень і порушень функціональної організації нервової тканини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.659 + П836.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гірич М. 
Вміст транстиретину та церулоплазміну в сироватці крові щурів при періодичному голодуванні / М. Гірич, Н. Кургузова, Ц. Данлад, А. Малишев, А. Божков // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. біол.. - 2014. - Вип. 68. - С. 379-391. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу періодичного голодування (ПГ) на концентрацію транстиретину (ТТР) і церулоплазміну (ЦП) в сироватці молодих (3 міс.) та старих (19 міс.) щурів лінії Вістар за допомогою SDS-PAGE. ПГ протягом 10 днів з 30 % втратою ваги призводило до 2-кратного зниження вмісту ТТР у молодих щурів, а після 20-добового відгодовування ad libitum (AL) рівень цього білка залишався зниженим. Навпаки, застосування режимів ПГ і AL у випадку старих тварин супроводжувалось, відповідно, 1,3- та 1,15-кратним збільшенням вмісту ТТР порівняно з контрольною групою. Подібна ситуація спостерігалась і для ЦП: режими ПГ/AL у молодих щурів супроводжувалися стабільним падінням рівня цього білка на 10 %, проте, хоча у старих тваринах ПГ не викликало змін, AL призводив до 1,2-кратного збільшення вмісту ЦП у крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.659

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/б. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Забуга О. Г. 
Вплив обмеження харчування в період розвитку на параметри життєздатності та тривалість життя Drosophila melanogaster : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / О. Г. Забуга; НАН України, Ін-т фізіології ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Вперше виявлено наслідки кількісного обмеження харчування (ОХ) на стадії личинки для параметрів життєздатності та тривалості життя (ТЖ) імаго модельного організму D. melanogaster. Продемонстровано, що помірне ОХ впродовж личинкового періоду розвитку D. melanogaster може збільшувати ТЖ дорослих мушок. Визначено найсприятливішу концентрацію харчових компонентів у поживному середовищі (ПС) для ефективного збільшення ТЖ дрозофіл. Показано, що пряма залежність ТЖ від репродуктивної активності за умов ОХ відсутня. Виявлено, що дієтична рестрикція більше 50 % пропорційно гальмує швидкість розвитку личинок і зменшує преімагінальну виживаність. Показано негативний вплив на ТЖ харчування впродовж розвитку, якщо воно не відповідає ''дієті'' у дорослому віці. Виявлено наслідки впливу 13-годинної харчової депривації під час преконцепційного періоду батьківських особин на ТЖ їхніх нащадків, де материнський ефект є більш суттєвим за батьківський. Продемонстровано, що внаслідок недостатнього харчування впродовж розвитку у самців спостерігається збільшення експресії гену InR. Крім того, для особин чоловічої статі, вирощених за подібних умов, характерним є підвищення активності антиоксидантних ферментів - супероксиддисмутази та каталази. Вперше виявлено, що ОХ (50 %) на стадії розвитку спричиняє зниження рівня накопичення складних продуктів глікозилювання в імаго D. melanogaster.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*731.62 + Р252.659

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського