Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.703$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Перминова И. Н. 
Биомониторинг в лимфоцитах рабочих, контактирующих с соединениями никеля, и подход к снижению генетических эффектов / И. Н. Перминова, Т. А. Синельщикова, Н. И. Алехина, Е. В. Перминова, Г. Д. Засухина // Цитология и генетика. - 2001. - 35, № 3. - С. 59-65. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Під час обстеження робітників пірометалургійного виробництва нікелю, які контактують переважно зі сполуками нікелю, виявлено інгібування репаративного синтезу ДНК (PC ДНК) і підвищений рівень структурних змін хромосом. Прийом робітниками аскорбінової кислоти per os протягом ЗО днів (1 г/добу) спричинив зниження в лімфоцитах рівня структурних змін хромосом, яке більш виражене у курців, ніж у некурців, і виявив тенденцію до стимуляції PC ДНК. Встановлено високий ступінь індивідуальної варіабельності як за рівнем структурних змін хромосом, так і за чутливістю до аскорбінової кислоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Романова О. П. 
Спонтанна частота мікроядер у лімфоцитах периферійної крові жителів Києва / О. П. Романова, Л. К. Бездробна // Цитология и генетика. - 2001. - 35, № 3. - С. 56-58. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60216 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ножинова О. А. 
Вплив пептидного комплексу тимуса-тималіну та природного пептидного комплексу нирок на процеси апоптозу лімфоцитів периферійної крові за фізіологічних умов та модуляції активності їх внутрішньоклітинних регуляторних систем : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.03 / О. А. Ножинова; АМН України. Ін-т геронтології. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Розкрито роль пептидних комплексів тимуса та нирок, до складу яких входять пептиди головного комплексу гістосумісності, в регуляції процесів апоптозу лімфоцитів периферійної крові. Одержано нові підтвердження щодо необхідності комплексного підходу до вивчення процесів апоптозу лімфоїдних клітин з урахуванням стадій та особливостей їх розвитку в окремих популяціях клітин. Встановлено, що пептиди тимуса та нирок за умов моделювання індукції процесів апоптозу підвищують експресію Bcl-2 та знижують рівень апоптозу неактивованих та активованих лімфоцитів периферійної крові. Доведено, що пептидні комплекси тимуса та нирок здатні підсилювати апоптоз трансфомованих лімфоїдних клітин, переважно T-клітин. Показано, що трансдукція сигналу під дією тималіну та природного пептидного комплексу нирок може здійснюватися через молекули головного комплексу гістосумісності I класу, що пов'язано з процесами фосфорилювання асоційованих з ними білків. Показано участь кальцію в реалізації ефектів пептидних комплексів. За результатами досліджень зроблено висновок стосовно наявності у пептидів тимуса та нирок загального механізму дії, що підтверджує концепцію поліфункціональності кожного регуляторного пептиду й забезпечення однієї та тієї ж функції великим числом різних регуляторних пептидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324338 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Зербіно Д. Д. 
Лімфомікроциркуляторне русло: патоморфологічні феномени як прояв недостатності лімфатичної системи / Д. Д. Зербіно // Галиц. лікар. вісн.. - 2003. - 10, № 2. - С. 16-21. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Подано результати дослідження клінічних симптомів і синдромів як проявів недостатності лімфатичної системи (механічної, динамічної, резорбційної): лімфодерми, хільозного асциту, хілотораксу, лімфореї, хілурії, хілус-рефлюксу. Докладно досліджено феномени (відкриті автором статті), які розвиваються як патоморфологічні еквіваленти хронічної недостатності лімфатичної системи: адаптаційну трансформацію лімфатичних капілярів і судин, ріст лімфатичних капілярів, лімфангіектазії, варикоз лімфатичних судин, лімфо-венозні анастомози та лімфо-венозні шунти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Прозорова Т. М. 
Функціональний стан лімфоцитів брижового лімфатичного вузла у нащадків щурів з експериментальним гестаційним діабетом і в умовах індукції оральної толерантності до інсуліну : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / Т. М. Прозорова; Запорізький державний медичний університет. - Запоріжжя, 2021. - 20 c. - укp.

За допомогою сучасних молекулярно-генетичних і імунофлюоресцентних методів виявлено комплекс ключових патофізіологічних і функціональних змін в клітинах БЛВ у нащадків щурів з ЕГД. Дослідження показало зміни експресії регуляторів рециркуляції і «хоумінгу» лімфоцитів, дало можливість виявити порушення формування периферичної імунологічної толерантності та активацію патерн-розпізнавальних рецепторів (ПРР) вродженої імунної системи на лімфоцитах БЛВ. Підтверджено наукові факти щодо впливу хронічної пренатальної гіперглікемії у постнатальному періоді на розподіл ефекторних T-клітин в БЛВ із посиленням прозапальної сигналізації на тлі зменшення рівня мРНК Foxp3. Виявлено, що у нащадків щурів з ЕГД спостерігаються порушення імунотолерантності, які формуються через репресію гена AIRE, зниження рівня мРНК Deafl, транскрипційного фактора Foxp3, зниження кількості Т-регуляторних клітин. Підтверджено позитивний ефект перорального введення інсуліну в перші 2 тижні життя нащадків, що нівелює ці зміни та викликає транскрипційну активацію генів AIRE, Deafl, Foxp3, Ctla4 і II-10.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 + Р252.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА450840 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського