Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія:    
1.

Зупанець І. А. 
Динаміка вмісту ендогенного n-ацетилглюкозаміну при запально-деструктивних процесах різної етіології та під впливом експериментальної терапії / І. А. Зупанець, С. Б. Попов, С. К. Шебеко, І. А. Отрішко, О. О. Андрєєва // Клініч. фармація. - 2004. - 8, № 4. - С. 34-37. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Наведено результати вивчення динаміки вмісту N-ацетилглюкозаміну (N-ацГА) у сироватці крові та тканинах лабораторних тварин з модельною запально-деструктивною патологією нирок, шлунка та суглобового хряща під впливом експериментальної терапії глюкозаміну гідрохлоридом (ГА) та N-ацетилглюкозаміном. Проведений аналіз результатів досліджень дозволяє виділити загальні тенденції щодо вмісту ендогенного N-ацГА у сироватці крові та тканинах у тварин з різною експериментальною патологією. За умов розвитку запально-деструктивних процесів спостерігається зниження вмісту N-ацГА в органах та відповідне його підвищення в сироватці крові, що пояснюється їх сполучнотканинним походженням і може бути діагностичним критерієм ступеня ураження органу та критерієм ефективності терапії. Екзогенне введення глюкозаміну гідрохлориду та N-ацетилглюкозаміну сприяє нормалізації ендогенних резервів даного аміноцукру, що підтверджується показниками біохімічних досліджень.


Ключ. слова: глюкозамін, ендогенний N-ацетилглюкозамін, мембранозна нефропатія, посттравматичний артроз, аспіринова гастропатія
Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Питання експериментальної та клінічної медицини : зб. ст. Вип. 13, т. 1 / ред.: В. Я. Уманський; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. - Донецьк, 2009. - 326 с. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9 + Р35 с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72559 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Кузнецов Д. А. 
Интеллектуальная система поддержки принятия решений прогнозирования заболеваний на основе нечеткой логики / Д. А. Кузнецов // Искусств. интеллект. - 2004. - № 3. - С. 337-342. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Розглянуто принцип прогнозування на базі лінгвістичних змінних і нечіткої логіки. Запропоновано математичну модель прогнозування, а також варіанти настройки моделі за допомогою генетичних алгоритмів і нейронних мереж, структуру програмного комплексу для розв'язання задач медичного прогнозування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9с21

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Артемчук М. А. 
Гіпогомоцистеїнемічна дія нового вітамінно-мікроелементного комплексу (експериментальне дослідження) : автореф. дис... канд. мед. наук / М. А. Артемчук; АМН України. Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". - К., 2008. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-37 + Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сухін І. А. 
Наслідки впливу високонапірного струменя рідини на стінку порожнистого органа / І. А. Сухін // Клініч. хірургія. - 2012. - № 12. - С. 61-63. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати гістологічного дослідження препаратів, одержаних в експерименті під час операцій на безпородних кролях з метою вивчення наслідків впливу на стінку порожнистого органа високонапірного струменя рідини. Встановлено, що за використання струменя діаметром 0,1 мм під тиском 30 атм. патологічні зміни в органі не виникають, перебіг репаративних процесів типовий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Чадаев В. Е. 
Этические принципы при работе с лабораторными животными / В. Е. Чадаев, О. А. Кузьмина, И. Ю. Кузьмина, М. В. Мироненко, О. О. Романова // Експерим. і клініч. медицина. - 2008. - № 3. - С. 162-164. - рус.

Проаналізовано світоглядні і філософсько-правові аспекти біоетики. Розглянуто біоетичні питання щодо роботи з експериментальними тваринами.

Проанализированы мировоззрения и философско-правовые аспекты биоэтики. Рассмотрены биоэтические вопросы при работе с экспериментальными животными.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9 + Ю751.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ковалёв Г. А. 
Цитологическая диагностика в экспериментальной медицине / Г. А. Ковалёв // Експерим. і клініч. медицина. - 2011. - № 2. - С. 10-13. - рус.

Вивчено можливості та перспективи застосування цитологічної діагностики в експериментальній медицині. Показано, що цитологічний метод є надійним, досить простим і економічно привабливим методом морфологічного аналізу та може бути використаний як сучасний метод діагностики в експериментальних медичних дослідженнях.

Изучены возможности и перспективы применения цитологической диагностики в экспериментальной медицине. Показано, что цитологический метод является надежным, достаточно простым и экономически привлекательным методом морфологического анализа и может быть использован в качестве современного метода диагностики в экспериментальных медицинских исследованиях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р345 + Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шандренко С. Г. 
Синтез оксида азота у крыс при инъекции вакцины БЦЖ / С. Г. Шандренко, Н. П. Дмитренко // Укр. біохім. журн.. - 2001. - 73, № 3. - С. 55-60. - Библиогр.: 17 назв. - рус.

За допомогою ЕПР-спектрометричних вимірів із використанням залізо-діетилдитіокарбаматної пастки встановлено, що в разі ін'єкції щурам вакцини БЦЖ суттєво посилюється у них ендогенний синтез NO. Таке досить суттєве посилення виявляється вже через 6 год і набуває максимального рівня на 10-й день після введення БЦЖ, далі воно поступово зменшується та на 20-й день зникає. Детально досліджено динаміку зміни за цей період величини сигналів ЕПР метгемоглобіну (g = 6,0), вільних радикалів у плазмі крові та печінці (g = 2,00), тривалентного заліза (g = 4,3) і церулоплазміну (g = 2,1) у плазмі крові, залізо-сірчаних центрів (g = 1,94) у печінці та характер зв'язків між зазначеними показниками. Грунтуючись на одержаних даних зроблено висновок, що вакцинація БЦЖ може використовуватися як модель для дослідження впливу різних факторів і хімічних препаратів на процеси ендогенного синтезу NO.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Добреля Н. В. 
Правова база для проведення етичної експертизи доклінічних досліджень лікарських засобів з використанням лабораторних тварин / Н. В. Добреля, Л. В. Бойцова, І. В. Данова // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2015. - № 2. - С. 95-100. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Незважаючи на бурхливий розвиток альтернативних методів, досліди з використанням тварин є надійним підгрунтям для вивчення безпечності та ефективності лікарських засобів. Такі дослідження регулюються комплексом нормативно-правових актів, які мають гарантувати дотримання принципів гуманності та раціонального використання тварин. Документи, що регламентують використання лабораторних тварин, діють на різному рівні. Попри те, що Україна приєдналась або ратифікувала ряд важливих міжнародних документів у галузі захисту тварин, багато питань у цій сфері залишаються відкритими. На жаль, Європейська конвенція щодо захисту хребетних тварин, яких використовують з експериментальною та іншою науковою метою, Україною підписана, але досі не ратифікована. У 2006 р. було прийнято Закон України N 3447-IV "Про захист тварин від жорстокого поводження". Закон адаптував найголовніші положення міжнародних документів щодо гуманного поводження з тваринами до вітчизняного законодавства та став значним досягненням суспільства в сфері забезпечення належного поводження з представниками тваринного світу. Останніми роками в Україні була розроблена та прийнята значна кількість підзаконних нормативних актів щодо захисту тварин від жорстокого поводження та експертизи досліджень з позицій етики. До таких документів належать: Порядок проведення доклінічного вивчення лікарських засобів та експертизи матеріалів доклінічного вивчення лікарських засобів, Доклінічні дослідження безпеки як підгрунтя клінічних випробовувань за участю людини та реєстрації лікарських засобів, Порядок проведення науковими установами дослідів, експериментів на тваринах, Положення про Комітет з питань етики (біоетики).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281 с + Р252.9 к + Х819(4УКР)148 + Х859(4УКР)14 + Ю751.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Колесник Ю. М. 
Современные подходы и новые методические возможности в оценке функционального состояния мелких лабораторных животных / Ю. М. Колесник, О. В. Ганчева, А. В. Абрамов, М. Ю. Колесник, Т. В. Иваненко, С. В. Тищенко, М. В. Данукало, М. И. Федотова // Патологія. - 2017. - 14, № 3. - С. 364-370. - Библиогр.: 19 назв. - рус.

Современные биомедицинские исследования, проводимые в научных лабораториях, являются базисом не только для изучения патогенетических механизмов формирования и прогрессирования болезней - сегодня они широко используются для разработки высокоинформативных методов диагностики, создания новых лекарственных препаратов, изучения влияния на организм вновь разрабатываемых фармсоединений с оценкой их потенциальной эффективности. Освещены новые подходы и возможности оценки функционального состояния мелких лабораторных животных с учетом современных международных требований к проведению исследований и интерпретации полученных результатов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24977 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Посібник по відтворенню експериментальних моделей розповсюджених нозологічних форм та їх верифікація / Б. А. Насібуллін, С. Г. Гуща, К. Д. Бабов, І. О. Трубка, О. Я. Олешко, О. І. Бахолдіна. - Одеса : Поліграф, 2018. - 81 c. - Бібліогр.: с. 72-81 - укp.

Викладено дані щодо двадцяти експериментальних моделей найбільш розповсюджених неінфекційних патологій. Здійснено модифікування існуючих моделей відповідно до сучасних поглядів на патогенез відповідних нозологій. До опису кожної з моделей додано опис органа, патологію якого відтворено. Наведено опис змін, які відбуваються в інших органах і системах. Підкреслено, що зміни в органах і системах, які відбуваються за відтворення тієї чи іншої моделі, можуть свідчити про системність змін, якщо вони перебувають у певних межах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шкатула Ю. В. 
Про використання піддослідних тварин в освітньому процесі / Ю. В. Шкатула, Ю. О. Бадіон // Eastern Ukr. Med. J. - 2021. - 9, № 1. - С. 95-100. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання щодо проведення дослідів на тваринах під час навчання студентів-медиків. Мета роботи - оцінювання можливості, необхідності та доцільності проведення дослідів на тваринах під час навчання студентів-медиків для визначення можливих альтернатив. Проведено анонімне неперсоніфіковане анкетування 83 лікарів-інтернів. Під час анкетування з'ясовували мету проведених дослідів, види тварин, методи знеболювання, роль респондента у процесі проведення експерименту та рівень одержаних знань. За бажанням респонденти пропонували альтернативу дослідам на тваринах під час здійснення навчального процесу. Установлено, що 47 % анкетованих сприймають проведення дослідів на тваринах під час навчання як обов'язкову, традиційну і загальноприйняту практику. Значна частина респондентів (33,7 %) висловила думку про повну відсутність одержаної нової інформації, 47 % назвали рівень одержаних знань помірним, лише 19,3 % - суттєвим. Більшості анкетованих невідомий стан проблеми в інших країнах, і вони не ознайомлені з вітчизняними законами та постановами щодо захисту піддослідних тварин. Загалом 86,7 % респондентів висловили своє негативне ставлення до заподіяння шкоди тваринам упродовж експерименту та поза ним. Висновки: практику проведення дослідів на тваринах необхідно привести у відповідність до законодавчих вимог. Неприпустимо використовувати тварин із навчальною метою, якщо ця мета може бути досягнута іншими шляхами. Експерименти на тваринах виправдані лише в тому разі, якщо є всі підстави очікувати, що їх результати суттєво сприятимуть вирішенню актуальних наукових завдань. Розробка й імплементація альтернативних інноваційних методів навчання надасть змогу підвищити ефективність засвоєння знань та навичок і ліквідувати практику проведення експериментів на тваринах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.9 + Р11(4УКР)р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського