Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.414$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Мислицький В. Ф. 
Патологічні зміни тромбоцитарно-судинного та коагуляційного гемостазу під впливом хлористого свинцю та їх корекція за допомогою синтетичного аналога простацикліну / В. Ф. Мислицький, С. К. Подолян // Фізіол. журн. - 1999. - 45, № 4. - С. 99-104. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Встановлено, що хлористий свинець має виражену токсичну дію на мембрани форменних елементів крові, зокрема тромбоцитів, активізує вивільнення факторів агрегації тромбоцитів, що призводить до підвищення їх адгезивних та агрегаційних властивостей. В роботі вивчено вплив стабільного аналога простацикліну ММ-706 на тромбоцитарно-судинний та коагуляційний гемостаз у щурів на фоні свинцевої інтоксикації. Встановлено виражену протекторну дію ММ-706 на тромбоцити, яка проявляється зменшенням індексу спонтанної агрегації тромбоцитів та відсотка адгезивних тромбоцитів, нормалізацією загального потенціалу гемокоагуляції та часових характеристик тромбоеластограми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Краснюк Е. П. 
Клинические стадии интоксикации свинцом / Е. П. Краснюк, И. С. Отвага // Лікар. справа. - 2002. - № 7. - С. 117-120. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Трахтенберг И. М. 
Роль эндотелия в механизмах развития вазотоксических эффектов свинца / И. М. Трахтенберг, С. П. Луговской // Журн. Акад. мед. наук України. - 2005. - 11, № 1. - С. 63-74. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Одно- (62,5 мг/кг маси тіла) і багаторазові (5 мг/кг, щоденно 5 разів на тиждень, протягом 1 міс.) внутрішньочеревні ін'єкції водного розчину ацетату свинцю щурам призводять до морфологічних змін у кровоносних судинах печінки, нирок, підшлункової залози, серця і головного мозку. Показано, що свинець має високий тропізм до ендотелію судин, викликаючи в ньому структурні зміни, які зумовлені його прямим (безпосередньо на внутрішньоклітинні ультраструктури) та опосередкованим (через біологічно активні сполуки і метаболіти) впливом. Ці зміни призводять до порушень функцій клітин (транспортної, метаболічної, синтетичної, а також адгезивної) і сприяють розвитку судинної патології, яка супроводжується порушеннями гемореології і мікроциркуляції.


Ключ. слова: свинец, эндотелий, токсическое действие
Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Апихтіна О. Л. 
Вазотоксична дія свинцю: роль порушень в обміні ендогенного оксиду азоту / О. Л. Апихтіна, А. В. Коцюруба, Ю. П. Коркач, І. М. Андрусишина, О. Г. Лампека // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2007. - № 3. - С. 56-62. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Розглянуто проблему ролі порушень продукції та обміну оксиду азоту в тканинах аорти у разі дії свинцю. Показано здатність свинцю нагромаджуватися в аорті, значно стимулювати продукцію активних форм кисню та призводити до істотних змін у системі оксиду азоту, що виявлялися підвищенням активності індуцибельної ізоформи синтази оксиду азоту та рівня його стабільних метаболітів. У цьому випадку створюються передумови до значного утворення високотоксичної речовини - пероксинітриту, що призводить до посилення його цитотоксичної дії та виникнення відносного дефіциту оксиду азоту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Довгалюк Т. Я. 
Структурно-функціональні зміни в довгих трубчастих кістках скелета білих щурів при дії на організм свинцевої інтоксикації : Автореф. дис... канд. біол. наук : 14.03.01 / Т. Я. Довгалюк; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. - Т., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено дослідженню особливостей будови, росту і формоутворення довгих трубчастих кісток скелета білих щурів в умовах свинцевої інтоксикації. Встановлено, що інтоксикація свинцем негативно впливає на організм людини. Особливу чутливість на наявність остеотропного свинцю має скелет, який росте. Саме в ньому спостерігаються найбільш активні процеси розмноження і диференціювання клітин, що забезпечують метаболічну і структурну основу для росту хряща і формування кістки. При дії солей свинцю відбувається уповільнення росту і формоутворення кісток скелета, пригнічення процесів проліферації і диференціювання остеогенних клітин, а також біосинтетичних процесів, що проходять у цих клітинах. Окрім того, свинцева інтоксикація викликає структурні зміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305886 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Григоренко Л. В. 
Еколого-гігієнічна оцінка забруднення грунту кадмієм та свинцем в умовах техногенного навантаження на довкілля (на прикладі Дніпропетровської області) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Л. В. Григоренко; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Встановлено, що в індустріальних центрах Дніпропетровщини відбувається стійке забруднення грунту речовинами техногенного походження, які є характерними для металургійних і гірничо-видобувних галузей промисловості: важкими металами - кадмієм і свинцем. Визначено за загальносанітарним показником шкідливості мінімальну порогову концентрацію за грунтово-кліматичних умов. Розроблено провідні напрями профілактичних заходів із запобігання негативним наслідкам техногенного забруднення грунту кадмієм і свинцем: моніторинг стану забруднення чорнозему типового важкими металами кадмієм і свинцем установами санітарно-епідеміологічної служби. Розглянуто детоксикацію забруднених важкими металами грунтів із застосуванням неорганічних калійних сполук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.136 + Р284.414 + Р284.412 + П032.518

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Купша О. І. 
Морфофункціональні зміни в печінці мишей при тривалому надходженні в організм малих доз свинцю і вплив на них альфа-токоферолу та ербісолу (експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.03.09 / О. І. Купша; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто морфофункціональні прояви компенсаторно-пристосувальних та альтернативних процесів у печінці білих мишей за тривалого надходження в організм малих доз свинцю і їх коригування альфа-токоферолом та ербісолом. За допомогою сучасних методів (електронної мікроскопії, морфометрії з використанням оптичного аналізатора зображення) встановлено, що токсичні ефекти свинцю мають пріоритетні мішені та виявляються у вигляді альтерації мембран гепатоцитів, ендотелію, еритроцитів. Застосування альфа-токоферолу чинить мембранопротекторний ефект на мітохондрії гепатоцитів, а ербісол, також, ендотеліоцитів і еритроцитів та надає імуномодулюючий ефект на макрофаги, сприяючи кращому збереженню структур печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гордієнко В. В. 
Онтогенетичні особливості хронобіологічних перебудов функції нирок за умов експериментальної кадмієвої та свинцевої інтоксикації : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.06 / В. В. Гордієнко; Акад. мед. наук України, Ін-т фармакології та токсикології АМН України. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Вивчено вікові особливості циркадіанних перебудов функцій нирок за тривалої інтоксикації солями кадмію та свинцю в дозах малої інтенсивності. Вперше доведено наявність вікових особливостей хроноритмологічної організації екскреторної, іоно- та кислоторегулювальної функцій нирок у інтактних статевонезрілих і статевозрілих щурів. Встановлено, що в процесі статевого дозрівання активується натрійзатримувальна система, змінюється архітектоніка хроноритмів. Показано, що за тривалого (30 діб) надходження в організм тварин різного віку малих доз солей кадмію та свинцю в нирках виникає десинхроноз інтегральних показників фільтраційно-реабсорбційних процесів, порушуються механізми клубочково-канальцевого балансу та тубуло-гломерулярного зворотного зв'язку, що супроводжується депресією швидкості клубочкової фільтрації, порушенням натрій-водневого контранспорту, ретенційною азотемією, протеїнурією та втратами іонів натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.412-29 + Р284.414-29 + Е60*735.11*33-641.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА374606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мостовой С. О. 
Репаративний остеогенез нижньої щелепи на фоні інтоксикації солями свинцю (анатомо-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / С. О. Мостовой; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. - Сімф., 2010. - 20 c. - укp.

Розглянуто особливості експериментального репаративного остеогенезу нижньої щелепи в нормі та за умов екзогенної інтоксикації солями свинцю. Наведено морфологічне обгрунтування фармакологічних методів оптимізації репаративних процесів і терапевтичної корекції остеотоксичного ефекту свинцевих сполук. Вперше на експериментальному матеріалі за допомогою комплексу морфофункціональних методів дослідження розкрито основні закономірності репаративної регенерації нижньощелепних кісток білих щурів за умов свинцевої хронічної інтоксикації. Доведено можливість оптимізації перебігу ранового процесу за допомогою препаратів тетацин-кальцій і магне B6. Проведено комплексне вивчення процесів формоутворення, хімічного складу нижньощелепної кістки за змодельованих переломів на фоні свинцевого отруєння. Встановлено особливості гістоморфоструктури, мінеральної насиченості, макро- та мікроелементного складу та ступеня кристалічності мінеральної складової регенерату нижньощелепної кістки у випадках інтоксикації організму солями свинцю та антитоксичної корекції, що проводилася за допомогою препаратів тетацин-кацьцій і магне B6.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р665.830.882-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Зуб С. Т. 
Токсиколого-гігієнічна оцінка впливу свинцю на фоні йододефіциту і ефективність йодопрофілактики : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / С. Т. Зуб; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено особливості токсичної дії свинцю нітрату на фоні йододефіциту, змодельованого введенням тиреостатика меркалолілу. Виявлено посилення за цих умов дозозалежного токсичного ефекту свинцю у порівнянні з його ізольованою дією, виявами якого є гіперплазія щитовидної залози за колоїдно-паренхіматозним або паренхіматозно-колоїдним типом, пошкодження фолікулів, виражений або субклінічний гіпотиреоз, дисбаланс між процесами ліпопероксидації й антиоксидантного захисту, напруження компенсаторно-пристосувальних механізмів. Виявлено низьку ефективність калію йодиду як засобу профілактики йододефіциту за одночасного надходження свинцю в організм, яка покращується застосуванням яблучного пектину, особливо зі зменшенням дози свинцю. Запропоновано комплекс профілактичних заходів, спрямованих на запобігання одночасному шкідливому впливу йододефіциту та свинцю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р120.121.2 + Р415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369660 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лубянова И. П. 
Неинвазивный метод определения накопления железа в печени крыс со свинцовой интоксикацией / И. П. Лубянова, Л. М. Краснокутская, Н. Н. Дмитруха, Л. А. Легкоступ, И. Д. Войтович, М. А. Примин, И. В. Недайвода, Ю. Д. Минов, П. И. Сутковой, Н. Н. Будник // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2011. - № 3. - С. 43-47. - Библиогр.: 27 назв. - рус.

Представлены результаты использования неинвазивного метода сверхпроводникового квантового интерференционного датчика биомагнитной сасептометрии для определения накопления железа в ткани печени крыс со свинцовой интоксикацией. Установлено, что магнитный сигнал над печенью крыс после 30 введений различных соединений свинца и через месяц постэкспозиционного периода был заметно выше, чем в контрольной группе животных. Это может быть обусловлено нарушением метаболизма железа при свинцовой интоксикации и свидетельствовать о его накоплении в печени. Полученные результаты в перспективе могут быть использованы для разработки неинвазивного метода количественного определения железа в органах и тканях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р284.123

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лазаренко І. А. 
Вплив Глутаргіну на пул вільних амінокислот крові шурів за отруєння різними дисперсними формами свинцю / І. А. Лазаренко, Є. А. Деркач, Н. М. Мельникова // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2012. - № 2. - С. 61-65. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено вплив препарату Глутаргін на вміст вільних амінокислот крові щурів за умови свинцевої інтоксикації, яку моделювали пероральним уведенням свинцю ацетату в дозі 70 мг/кг маси тіла тварини (макродисперсна форма) та наночастинок свинцю (наноформа) в аналогічній дозі. Глутаргін піддослідним щурам давали per os з першого дня експозиції з розрахунку 100 мг/кг маси тіла. Інтактним тваринам протягом експерименту перорально вводили 0,9 % NaCl. Уміст вільних амінокислот у крові щурів визначали після 14 днів експозиції. Введення Глутаргіну у разі свинцевої інтоксикації зменшувало токсичний вплив свинцю на пул амінокислот, що сприяло нормалізації синтезу білка в уражених органах та тканинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р419.441.4-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Данилів С. І. 
Імунотоксичність свинцю та його сполук / С. І. Данилів // Прикарпат. вісн. НТШ. Сер. Пульс. - 2012. - № 4. - С. 148-157. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Зазначено, що свинець є одним із найбільш токсичних і небезпечних для живих організмів хімічним елементом, моніторинг яких є обов'язковим. Встановлено, що солі даного металу мають виражену мембранотоксичну дію. Іони свинцю викликають серйозні деформації тіла на ранніх етапах ембріонального розвитку, а у дорослих особин свинець також спричиняє дистрофічні та некробіотичні зміни зябер і шкіри. Накопичення свинцю в організмі залежить від статі, періоду року та розмірів особин. Так, відомо, що найбільше метал накопичується в найменших за розмірами. Ефект іонів свинцю залежить від способу надходження його в організм: за інтраперитонеального введення спостерігається зростання розмірів селезінки, у випадку додавання його в питну воду відбувається зростання розмірів нирок. Як за хронічного отруєння, так і за умов гострої дії токсикант пригнічує активність імунної системи. Зокрема, наявність іонів свинцю у середовищі існування зумовлює зниження кількості Т- і В-лімфоцитів і природних кілерів, збільшення вмісту нейтрофілів і зниження кількості моноцитів, базофілів і лімфоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*801.1-641.9:Г124.33 + Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Макаренко Н. А. 
Інтегральна система оцінки небезпечності важких металів у агроландшафтах / Н. А. Макаренко, А. О. Буожис, Т. В. Кавецька // Агроекол. і біотехнологія : зб. наук. пр. - 1998. - Вип. 2. - С. 80-85. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Рассмотрена интегральная система оценки опасности содержания тяжелых металлов в окружающей среде. Разработана интегральная классификация опасности содержания ртути в экосистемах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П00,025 + Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Карлова О. О. 
Особливості формування системної запальної відповіді у пацієнтів з мікросатурнізмом / О. О. Карлова // Сімейна медицина. - 2013. - № 5. - С. 126-128. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Наведено дані про зміни цитокінового профілю інтерлейкінів 1, 2, 4, 6, 8, 10, фактора некрозу пухлин alpha, молекул міжклітинної адгезії sICAM-1, VCAM та ендотеліну-1 при мікросатурнізмі залежно від ступеня експозиції свинцем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414 + Р284.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Кухарчук О. Л. 
Акцидентальна інволюція тимуса і стан тканинного протеолізу та фібринолізу у вилочковій залозі / О. Л. Кухарчук, О. В. Кузнецова, Л. О. Філіпова // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 176-181. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Для визначення ролі ксенобіотиків у механізмах першої фази акцидентальної інволюції вилочкової залози вивчено зміни тканинного протеолізу та фібринолізу в тимусі за гострої (сулема) та хронічної (хлористий свинець) інтоксикації організму білих щурів важкими металами, а також у результаті введення суперантигену - ендотоксину грамнегативної мікрофлори (Salmonella typhimurium). Встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація призводить до збільшення інтенсивності деградації структурованих високомолекулярних протеїнів з одночасним лізисом низькомолекулярних інтегрованих регуляторних пептидів. Ендотоксин як суперантиген викликає подібні зміни активності систем необмеженого протеолізу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Дейнека С. Є. 
Коригувальний вплив пилку квіткового, ехінацеї пурпурової та низькоінтенсивного лазерного опромінення на динаміку зміни маси тіла лабораторних тварин за умов свинцевої інтоксикації / С. Є. Дейнека // Буков. мед. вісн.. - 2000. - 4, № 2. - С. 169-172. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За свинцевої інтоксикації, яку змодельовано внутрішньошлунковим введенням протягом 30 днів ацетату свинцю в дозі 30 мг/кг, встановлено нелінійне зниження приросту маси тіла дослідних білих рендомбредних щурів. Пилок квітковий, ехінацея пурпурова та низькоінтенсивне лазерне опромінення проявляли на фоні свинцевої інтоксикації різною мірою виражену коригуючу дію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Дейнека С. Є. 
Результати атомно-абсорбційного визначення рівнів свинцю в крові та сечі після впливу ацетату свинцю / С. Є. Дейнека, М. М. Мусурівська, Й. Й. Наконечний, В. І. Шестаков // Буков. мед. вісн.. - 1999. - 3, № 4. - С. 157-161. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Під час проведення атомно-абсорбційного визначення вмісту свинцю в біологічних середовищах білих щурів, які протягом 30 днів зазнали впливу ацетату свинцю в дозі 30 мг/кг, виявлено збільшення рівнів цього металу в крові та сечі - відповідно в 3,94 і в 3,04 рази. Профілактичне введення на фоні свинцевої інтоксикації пилку квіткового й ехінацеї пурпурової вірогідно зменшувало рівні свинцю в крові та сприяло збільшенню його виведення з сечею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Янчук В. В. 
Особливості комбінованої дії натрію нітрату та свинцю ацетату на рівні смертельних доз у щурів різного віку / В. В. Янчук, Л. І. Власик // Буков. мед. вісн.. - 2002. - 6, № 1. - С. 173-175. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

В експерименті на конвенційних аутбредних щурах-самцях різного віку вивчено характер комбінованої дії нітрату натрію та ацетату свинцю під час внутрішньошлункового введення смертельних доз. Установлено, що характер комбінованої дії вказаних речовин залежить від віку тварин. Так, в інфантильних щурів має місце сумація за токсичністю та антагонізм за степенем кумуляції, а в статевозрілих і старих тварин спостережено антагонізм, причому цей ефект більш виражений у старих щурів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Рогозіна О. В. 
Електронна мікроскопія аденогіпофізу під впливом свинцевої інтоксикації / О. В. Рогозіна // Галиц. лікар. вісн.. - 2010. - 17, № 2. - С. 90-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

За допомогою морфологічних методів (електронна мікроскопія, морфометрія) встановлено, що хронічна свинцева інтоксикація викликає як дистрофічні та деструктивні зміни аденогіпофізу, так і репаративні процеси, ступінь яких залежить від тривалості надходження ацетату свинцю. Проведені дослідження виявили кількісні показники, які характеризують ушкодження і відповідні адаптаційні реакції, забезпечують фазність реагування аденоцитів. Найбільш ушкоджуються кортикотропоцити, які мають ознаки балонної дистрофії. В соматотропоцитах виявлено краще збереження всіх органел у порівнянні з іншими типами ендокриноцитів. У більшій частині тиротропоцитів виявляються зміни середнього ступеня, зустрічаються поодинокі молоді клітини. Серед гонадотропоцитів основну частину становлять клітини з дрібновакуолярною дистрофією цитоплазми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського