Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Р284.55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Присяжнюк В. Е. 
Изучение токсикологических свойств красителя органического риазолана красного 2Ж / В. Е. Присяжнюк, Э. В. Рубан, С. Т. Быков // Укр. журн. з пробл. медицини праці. - 2007. - № 2. - С. 55-61. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Палагіна І. А. 
Вплив дисперсних азобарвників на біосинтез нуклеїнових кислот і білків з урахуванням віддалених ефектів : Автореф. дис... канд. біол. наук : 03.00.04 / І. А. Палагіна; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено вивченю біосинтезу ДНК, РНК, гістонових, негістонових і глобулінових білків у ядрах клітин печінки, сім'яників та кісткового мозку щурів під впливом дисперсних азобарвників (ДАБ) з урахуванням віддалених ефектів. Встановлено, що короткочасна дія ДАБ спричиняє різноспрямовані зміни біосинтезу нуклеїнових кислот і білків з порушенням кореляції цих процесів. ДНК-синтезуюча активність ядерного апарату після дії ДАБ пригнічується з подальшою стимуляцією за відсутністю змін біосинтезу РНК. За цих умов біосинтез гістонових білків (ГБ) змінюється протилежно до динаміки біосинтезу ДНК, гальмується біосинтез негістонових і глобулінових білків. Хронічна дія ДАБ призводить до активізації біосинтезу ДНК, РНК і ГБ. Найбільші зміни біосинтезу спостерігаються у печінці, менш виражені у сім'яниках та не виникають у кістковому мозку. Всі ці зміни пов'язані з мутагенним та гонадотропним ефектами ДАБ. Визначені критерії генотоксичної і гонадотропної дії використано при обгрунтуванні гранично допустимих концентрацій (ГДК) для ДАБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зінов'єва М. Л. 
Токсичні властивості 7-гідроксикумарину та його комбінована дія з етиловим спиртом (експериментальні дослідження) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.06 / М. Л. Зінов'єва; Наук. центр превент. токсикології, харч. та хім. безпеки ім. Л.І. Медведя. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше на органному, клітинному, субклітинному та молекулярному рівнях досліджено стан організму щурів за умов ізольованої та комбінованої дії 7-гідроксикумарину (ГОК) та ЕС. Одержано нові дані щодо токсикодинаміки 7-ГОК, з'ясовано характер його токсичної дії за умов гострого, підгострого, субхронічного впливу на організм, визначено характер і тип комбінованої дії 7-ГОК та етиловий спирт. Вперше встановлено, що 7-ГОК за параметрами гострої пероральної та дермальної токсичності належить до малонебезпечних речовин, не виявляє вираженої видової та статевої чутливості. Ця речовина не подразнює шкіру, слабко подразнює слизові оболонки ока, не має сенсибілізуючих та імунотоксичних властивостей, виявляє слабку кумулятивну дію функціонального характеру. Вперше показано, що 7-ГОК чинить політропну дію на організм щурів, а основними органами-мішенями є печінка, нирки та тонкий кишечник. Вперше доведено, що вплив 7-ГОК на органи-мішені має чітку залежність доза - час - ефект і виражений більшою мірою у самок, ніж у самців. Вперше встановлено, що лімітуючими критеріями токсичної дії 7-ГОК за умов тривалого надходження в організм щурів є показники ліпідного та вуглеводного обміну, а також дистрофічні зміни слизової оболонки тонкого кишечника. Вперше показано, що за умов гострого та підгострого комбінованого впливу 7-ГОК і етилового спирту за більшістю досліджених показників спостерігається незалежний тип комбінованої дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.55 + Р284.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Павловський В. А. 
Особливості біологічної активності барвників / В. А. Павловський, А. В. Іванова // Вісн. Житомир. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. - 2003. - Вип. 11. - С. 247-248. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати досліджень, які доводять, що барвник сульфотринафтиленофуран є малонебезпечною сполукою. Розглянуто результати досліджень віддалених наслідків його біологічної активності.

Приведены результаты исследований, которые доказывают, что краситель сульфотринафтиленофуран является малоопасным соединением. Рассмотрены результаты исследования отдалённых последствий его биологической активности.

In the article the results of the researches that prove that sulfotrinaphthylenfuran paint is considered to be a stuff of a low danger are given. The results of future consequences of its biological activities are considered.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лукьянцева Г. В. 
Прочность плечевой кости у белых крыс с нанесенным дефектом большеберцовой кости после 60- дневного введения тартразина / Г. В. Лукьянцева, В. И. Лузин // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 3. - С. 82-85. - рус.

В експерименті на 210-ти білих щурах встановлено, що нанесення дефекту великогомілкової кістки після 60-денного введення тартразину супроводжується зниженням і уповільненням відновлення міцності плечових кісток на відміну від групи, де тартразин не вводився. За дозування тартразину в 1 500 мг/кг вираженість змін була більшою. У період реадаптації зміни міцності плечових кісток за дозування 750 мг/кг визначались до 24-го дня спостереження, а за дозування 1500 мг/кг - до 45-го дня.

В эксперименте на 210-ти белых крысах установлено, что нанесение дефекта в большеберцовой кости после 60-дневного введения тартразина сопровождается снижением и замедлением восстановления прочности плечевых костей в отличие от группы, где тартразин не вводился. При дозировке тартразина в 1 500 мг/кг выраженость изменений была больше. В период реадаптации изменения прочности плечевых костей при дозировке 750 мг/кг определялись до 24-го дня наблюдения, а при дозировке 1 500 мг/кг - до 45-го дня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.148.83-29 + Р284.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Зінов'єва М. Л. 
Токсичні властивості 7-гідроксикумарину та його комбінована дія з етиловим спиртом (експериментальні дослідження) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.03.06 / М. Л. Зінов'єва; НАМН України, Держ. установа "Ін-т фармакології та токсикології". - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено токсичну дію 7-гідроксикумарину (7-ГОК), запропонованого в якості барвника для слабоалкогольних напоїв, у залежності від дози та тривалості надходження в організм лабораторних тварин за умов ізольованого та комбінованого з етиловим спиртом (ЕС) впливу. Встановлено, що 7-ГОК відноситься до малотоксичних сполук (ГОСТ 12.1007-76), не подразнює шкіри та слабко подразнює слизову ока, не викликає сенсибілізуючої та імунотоксичної дії. 7-ГОК властива слабка функціональна кумуляція. Гостра інтоксикація 7-ГОК викликає зниження рівня глюкози в сироватці крові (СК), глюкозурію, зниження кліренсу сечовини, катаральне запалення шлунка. За підгострого (28 діб) введення 7-ГОК (200 мг/кг) щурам встановлено зниження концентрації глюкози та підвищення тригліцеридів у СК; недіюча доза - 20 мг/кг. Субхронічний вплив (3 місяці) 7-ГОК (20 - 500 мг/кг) на організм щурів є політропним із переважним ураженням печінки, нирок, кишечника, характеризується зниженням глікемії, гіпертригліцеридемією, дистрофічними змінами слизової тонкого кишечника; недіюча доза - 20 мг/кг. Дослідження гострого та підгострого впливу комбінації 7-ГОК із ЕС дозволило встановити переважно незалежний тип комбінованої дії, в окремих випадках - антагонізм або потенціювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.55 + Р284.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424816 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського