Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р353.522.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бабійчук Л. А. 
Кріоконсервування кордової крові людини для клінічної практики / Л. А. Бабійчук, В. В. Рязанцев, О. Л. Зубова, П. М. Зубов // Клініч. хірургія. - 2006. - № 4-5. - С. 85. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Малиш П. М. 
Біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові людини в процесі зберігання при позитивній температурі : автореф. дис... д-ра мед. наук / П. М. Малиш; Луган. держ. мед. ун-т. - Луганськ, 2007. - 37 c. - укp.

Визначено альтераційні та регуляторні системи, сигнальні шляхи упровадження та загибелі консервованих еритроцитів людини. Проаналізовано біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові у процесі зберігання. Встановлено тригери загибелі консервованих еритроцитів, якими є механічна травма клітин крові під час вилучення з кровообігу донора та переміщення до штучного середовища; вплив інгредієнтів гемоконсерванту, таких як глюкоза у високій концентрації, яка обумовлює розвиток осмотичного стресу та глікозування гемоглобіну; стабілізатори системи згортання, що у реакції з бікарбонатами плазми створюють надмірну кількість вуглекислоти, яка спричиняє витискання кисню зі зв'язку з гемоглобіном, індукцію активних форм кисню та розвиток оксидативного стресу. Вперше виявлено ознаки апоптичних процесів у консервованих еритроцитах, такі як екстерналізація фосфатидилсеріну та фосфатидилетаноламіну на поверхні мембрани, внутрішньоеритроцитарне нагромадження катіонів кальцію, зниження об'єму клітини. Вперше встановлено, що у консервованому еритроциті функціонує система захисту від оксидативного впливу активних форм кисню й азоту, що включає високо- та низькомолекулярні речовини. Уточнено наукові уявлення про бажану композицію гемоконсервантів й обгрунтовано перспективи досліджень у галузі розробки антиоксидантних стимулів для консервованих еритроцитів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Малиш П. М. 
Вивчення рівня глюкози в еритроцитах консервованої донорської крові на етапах зберігання при позитивній температурі / П. М. Малиш, І. О. Комаревцева, М. В. Золотаревська // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 4. - С. 60-62. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З'ясовано, що "ГГЦ" - консервовані еритроцити, не здатні забезпечити на всіх етапах зберігання повноцінний метаболізм глюкози, а, отже, ефективну роботу іонних транспортних систем мембрани клітин, їх форму та киснево-транспортну функцію, що знижує якість еритроцитвмісного трансфузійного середовища. Гемоконсервант "ЦФДА-1" (за рахунок вмісту в рецептурі аденіну і неорганічного фосфату) забезпечує більш повноцінну утилізацію глюкози для енергетичного забезпечення клітини, а також більш ефективний захист транспортних та ферментних білкових систем від вражаючої дії продуктів вільнорадикального окиснення. Виходячи з цього, необхідно провести розробку вітчизняного аденонвмісного гемоконсерванта, що дозволяє довгостроково зберігати на оптимальному рівні метаболічні процеси і життєдіяльність консервованих еритроцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Книш О. В. 
Дослідження впливу кріопротекторів на рівень спонтанного та індукованого іонами заліза ПОЛ у системі тромбоцити - плазма - кріопротектор / О. В. Книш, С. Є. Овсянніков, А. М. Компанієць // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 5. - С. 143. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51 + Е60*732.2*716-636-601.1с8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Калиниченко Т. О. 
Еритроцити пуповинної крові як об'єкт довгострокового зберігання при наднизькій температурі / Т. О. Калиниченко, М. Ю. Аношина, Г. Т. Глухенька, М. К. Алгазінова // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 515-521. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.52 + Р353.522.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ryazantsev V. V. 
The generation of reactive oxygen species by cord blood nucleated cells during cryopreservation = Утворення активних форм кисню ядровмісними клітинами кордової крові за кріоконсервування / V. V. Ryazantsev, L. A. Babijchuk, O. O. Mykhailova, P. M. Zubov // Biotechnologia Acta. - 2014. - 7, № 4. - С. 100-106. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Вивчено утворення активних форм кисню в різних популяціях ядровмісних клітин кордової крові за кріоконсервування. Методом цитофлуориметрії за допомогою барвника 2',7'-дихлородигідрофлуоресцеїндіацетату здійснено оцінювання інтегрального вмісту активних форм кисню в ядровмісних клітинах кордової крові різних популяцій (лімфоцити, моноцити, гранулоцити) залежно від способу виділення, оброблення кріопротектором і заморожування, а також активності антиоксидантних ензимів до і після кріоконсервування за умов навантаження клітин екзогенними активними формами кисню, джерелами яких був пероксид водню. На підставі одержаних даних було показано, що виділення і кріоконсервування різних популяцій ядровмісних клітин кордової крові (лімфоцити, моноцити, гранулоцити) із застосуванням запропонованого методу, зокрема після виділення клітин в поліглюкіні й заморожування з 5 % ДМСО, не призводить до істотного збільшення кількості внутрішньоклітинних активних форм кисню, при цьому активність антиоксидантних ензимів унаслідок інактивації екзогенного пероксиду водню зберігається на рівні, близькому до активності в цільній кордової крові. Найменш стійкою до дії факторів кріоконсервування є популяція гранулоцитів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Макашова О. Є. 
Стан ядровмісних клітин кордової крові людини після кріоконсервування з ДМСО і антиоксидантами та перенесення до умов, які моделюють фізіологічні = State of human cord blood nucleated cells after cryopreservation with DMSO and antioxidants and transfer to conditions simulating physiological / О. Є. Макашова, О. Л. Зубова, П. М. Зубов, Л. О. Бабійчук // Проблеми кріобіології і кріомедицини. - 2018. - 28, № 1. - С. 39-43. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Гемопоетичні прогеніторні клітини (ГПК) ефективно застосовуються в медичній практиці розвинених країн світу для лікування різних захворювань. На сьогодні одним із основних джерел для отримання ГПК є кордова кров (КК) людини. Це зумовило необхідність створення запасів КК, що можливе тільки за умов її довгострокового зберігання у замороженому стані. Найбільш широко для кріоконсервування ядровмісних клітин кордової крові (ЯВК КК) використовується проникаючий кріопротектор диметилсульфоксид (ДМСО) у концентраціях 7,5 та 10 %. Проте, окрім кріопротекторного впливу, ДМСО має й токсичну дію, яка може проявлятися у збільшенні кількості активних форм кисню у клітинах (АФК), що викликає порушення енергетичного стану, пошкодження структурних елементів клітин, а також пошкодження ДНК, призводячи до апоптозу або некрозу клітин. Тому оцінка збереженості, життєздатності та кількості клітин із надлишковим вмістом АФК після інкубації кріоконсервованих клітин за умов, які моделюють фізіологічні, надасть можливості більш об'єктивно визначити стан ЯВК/ГПК кордової крові після перенесення в кровоносне русло реципієнта, а додавання до середовища заморожування антиоксидантів надасть змогу знизити інтенсивність утворення АФК та розвиток негативних процесів у клітинах. Додавання антиоксидантів в ефективних концентраціях до кріозахисних розчинів, які містять 7,5 або 10 % ДМСО, забезпечує підвищення збереженості та життєздатності ЯВК після перенесення до умов, які моделюють фізіологічні. Найбільш ефективним із використаних авторами антиоксидантів виявився глутатіон, який сприяв значущому зменшенню кількості АФК після перенесення до умов, які моделюють фізіологічні, що підвищувало рівень збереженості та життєздатності ЯВК. Тому додавання антиоксидантів до кріозахисного середовища є перспективним напрямком розробки протоколів низько-температурного консервування ЯВК КК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.2 с8 + Р353.522.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського