Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Р634.477$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Лупир В. М. 
Анатомо-клінічний атлас схем черепних нервів і органів чуття людини : На укр. і рос. мовах з лат. термінологією / В. М. Лупир, А. О. Терещенко, А. Я. Браславець, А. В. Лупир, В. О. Ольховський; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 187 c. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Викладено матеріали з анатомії та патології черепних нервів і органів чуття людини. Представлено схеми будови 12 пар черепних нервів, починаючи від їх ядер у стовбурі головного мозку до розгалуження на периферії. Одночасно з цим наводяться сучасні дані з функції та топічної діагностики уражень вказаних нервів і органів чуття, які частіше зустрічаються.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Топка Е. Г. 
Хірургічна анатомія голови : Навч. посіб. для студ. вищ. мед. навч. закл. / Е. Г. Топка; Дніпропетр. держ. мед. акад. - Кіровоград : ТОВ "Імекс-ЛТД", 2005. - 228 c. - укp.

Розглянуто питання оперативної хірургії та топографічної анатомії. Висвітлено особливості топографії основних ділянок голови в практичному аспекті, зокрема, зовнішньої та внутрішньої основи черепа, головного мозку та його кровопостачання, хірургічної анатомії вуха й обличчя.

Рассмотрены вопросы оперативной хирургии и топографической анатомии. Освещены особенности топографии основных участков головы в практическом аспекте, в частности, внешней и внутренней основы черепа, головного мозга и его кровоснабжения, хирургической анатомии уха и лица.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА666169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Зозуля Ю. А. 
Глиальнообогащенная фракция культивируемых нейроклеток как объект для внутримозговой нейротрансплантации / Ю. А. Зозуля, В. М. Семенова, А. П. Черченко, Л. Д. Любич, Л. П. Стайно, Н. Г. Драгунцова // Журн. Акад. мед. наук України. - 2007. - 13, № 1. - С. 93-103. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Освещен процесс получения глиальнообогащенной фракции из ткани головного мозга экспериментальных животных для последующей нейротрансплантации. В динамике культивирования установлено проявление фенотипических признаков дифференцировки глиоцитов в протоплазматические и фибриллярные астроциты, что подтверждается их положительной реакцией на кислый фибриллярный глиальный белок - маркер астроцитов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.77 + Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14793 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Коржан В. А. 
Вікові особливості будови серпа великого мозку людини : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / В. А. Коржан; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2002. - 16 c. - укp.

Вивчено вікові особливості будови серпа великого мозку людини з використанням морфометричних, краніометричних, гістологічних, ін'єкційних методик дослідження з проведенням анатомо-експериментальних операцій на синусах твердої мозкової оболонки, які оточують серп великого мозку. Встановлено, що розміри та форма серпа великого мозку залежать від віку, статі та форми черепа людини. Виділено крайні форми будови серпа великого мозку: серповидно-вузьку - у доліхоцефалів, серповидно-широку - у брахіцефалів. Значна перевага поздовжніх розмірів характерна для доліхоцефалів, поперечних - для брахіцефалів. Анатомо-експериментально розроблено методи розшарування серпа великого мозку з метою використання аутотрансплантатів для пластики навколишніх синусів твердої мозкової оболонки: верхнього сагітального синуса та прямого синуса. Зазначено, що оперативні втручання на серпі великого мозку та синусах необхідно виконувати з урахуванням індивідуальної мінливості розмірів відростка та його навколишніх синусів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е70*699.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Сидоренко В. В. 
Макромікроскопічна анатомія блідої кулі головного мозку людини в системі стереотаксичних координат : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / В. В. Сидоренко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1998. - 18 c. - укp. - рус.

Захищається робота, що містить результати дослідження блідої кулі головного мозку людини в системі стереотаксичних координат з урахуванням впливу прижиттєво визначених факторів: вік, стать, довжина міжспайкової лінії мозку, анатомічна дисиметрія, форма черепа. Встановлено: координатні значення центральної частини блідої кулі виявляються стабільними, що дозволяє їх рекомендувати для практичного використання у стереотаксичній нейрохірургії при оперативних втручаннях на структурі, що вивчається, на морфометричні параметри блідої кулі виявляє достовірний вплив довжина міжспайкової лінії, вік, анатомічна дисиметрія; форма черепа і стать певного впливу на досліджувані параметри блідої кулі не чинить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Фоміних Т. А. 
Морфологія пазушно-венозних взаємовідношень голови людини : Автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.03.01 / Т. А. Фоміних; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2003. - 36 c. - укp.

З використанням анатомічних, морфометричних, ін'єкційних, гістологічних та математичних методів дослідження встановлено, що венозній системі голови людини притаманний широкий діапазон індивідуальної анатомічної мінливості, зокрема, кількості, діаметру та довжини венозних стовбурів і припливів; форми, рясності венозних сплетінь, наявності та діаметру емісарних вен; форми, розмірів та розташування вен губчатки; характеру будови позачерепного венозного русла. Виявлено, що венозна система голови побудована за ярусним принципом, причому яруси щільно пов'язані між собою, кожний з венозних ярусів має певний принцип будови, яким відрізняється від інших. З віком у організмі людини відбувається перебудова венозних ярусів та зменшення зв'язків між ними, у пренатальному періоді венозна система голови має ряд відмінностей від дорослих, поступово здійснюється централізація та магістралізація шляхів венозного відтоку. Венозні утворення мозкової частини черепа мають певну локалізацію відносно основних топографічних меридіанів, за цього венозна система голови характеризується асиметрією. Особливості морфології венозних утворень головного мозку тісно пов'язані з будовою внутрішнього рельєфу кісток черепа. Установлено, що будова, топографія та розміри пазух твердої оболонки головного мозку і багатьох елементів кісткового рельєфу знаходяться у прямій залежності від форми черепа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чалий В. А. 
Порівняльна анатомія пазушно-венозних утворень твердої оболонки головного мозку людини й собаки : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / В. А. Чалий; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2009. - 16 c. - укp.

Вивчено морфологічні особливості пазух і вен твердої оболонки головного мозку (ТОГМ) у собак різної маси, віку та статі. Виявлено шляхи та типи венозної крові на підставі вірогідних даних. У порівняльному аспекті вивчено морфо- та стереотопометричну характеристику пазушно-венозних утворень ТОГМ і визначено їх відмінності між людиною та собакою. Установлено онтогенетичні особливості топографії вен і пазух ТОГМ у різних ланках і басейнах судинного русла склепіння основи черепа. Венозну сітку ТОГМ собаки розглянуто як експериментальну модель для обгрунтування хірургічних доступів до вивчених венозних утворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*699.177 + Е70*699.177 + Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Андреєва І. В. 
Індивідуальна анатомічна мінливість диплоїчних вен і товщини кісток склепіння черепа : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / І. В. Андреєва; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 19 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження індивідуальної анатомічної мінливості, вікових і статевих особливостей диплоїчних вен склепіння черепа людини та їх взаємозв'язку з товщиною кісток у прикладному аспекті. Виявлено крайні форми та діапазон індивідуальної анатомічної мінливості диплоїчних вен склепіння черепа людини. Вони представлені сітьовидно-анастомозуючою і магістральною малоанастомозуючою формами, а також проміжними варіантами лівого та правого діапазонів. Встановлено, що кількість, положення, морфометричні параметри і характер анастомозування між басейнами диплоїчних вен корелюють з формою черепа, віком і статтю людини. Доведено, що диплоїчні вени та притоки 1-го порядку проходять у тонких дільницях кісток склепіння черепа та формують одноплощинну внутрішньокісткову судинну мережу. З'ясовано, що притоки 2 - 3 порядків формують дво- і/або триплощинну судинну мережу та проходять у товстих та тонких дільницях кісток склепіння черепа. Встановлено, що каркас склепіння черепа утворюється дільницями кісток із більшою товщиною, що мають вигляд арок, зорієнтованих у сигнальній та фронтальній площинах. Зазначено, що конфігурація та поширеність елементів каркаса склепіння черепа зумовлені формою черепа, віком та статю людини. Визначено сумарну площу поперечного перетину внутрішньокісткових венозних колекторів, кількісні показники калібру диплоїчних вен та їх приток. Проаналізовано ці показники відповідно до форми черепа, віку та статі людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Коваленко О. П. 
Індивідуальна анатомічна мінливість поперечних синусів твердої мозкової оболонки та її прикладне значення (анатомо-експериментальне дослідження) : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.03.01 / О. П. Коваленко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 16 c. - укp.

Досліджено індивідуальну анатомічну мінливість форми, розмірів та розташування поперечних синусів твердої мозкової облонки відповідно до віку, статі та форми черепа. Вперше встановлено краніотопографічні особливості та орієнтири поперечних синусів у трьох відділах: початковому (медіальному), середньому та кінцевому (латеральному). Наведено гістотопографічну характеристику даного венозного колектора. Запропоновано та розраховано коефіцієнт кривизни поперечних синусів, а також проаналізовано його залежність від форми черепа. Анатомо-експериментально обгрунтовано раціональний хірургічний доступ до поперечного синуса з урахуванням його проекційної зони, а також накладання синусних швів. Проведено розробку етапів синусної пластики за допомогою різноманітних трансплантантів із розщепленої твердої мозкової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Любич Л. Д. 
Порівняльна патоморфологічна оцінка клітинно-тканинних реакцій мозку мишей-реципієнтів на імплантацію сингенних та алогенних нейроклітин / Л. Д. Любич, В. М. Семенова, М. І. Лісяний // Фізіол. журн.. - 2013. - 59, № 4. - С. 40-50. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Komshyk T. S. 
Topographoanatomical characteristics of the lateral ventricles of the brain in newborns / T. S. Komshyk // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 43-45. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Дослідження топографоанатомічних особливостей бічних шлуночків головного мозку виконано на 11 препаратах головного мозку мертвонароджених людини. Встановлено кореляційну залежність між формоутворенням лівого та правого бічних шлуночків і розвитком самих півкуль великого мозку, а також диференціюванням їх внутрішніх структур. Встановлено перебудову стінок бічних шлуночків: присередня стінка переднього рогу на всьому протязі представлена прозорою перегородкою. Інтенсивний розвиток мозолистого тіла визначає будову верхньої стінки центральної частини. Задні роги бічних шлуночків утворені волокнами покриву мозолистого тіла, а на присередній стінці заднього рога з'являються два випини, пов'язані з входженням кори в тім'яно-потиличну та острогову борозни. Нижній ріг стає більшим за інші відділи бічних шлуночків, що зумовлено збільшенням скроневої частки півкулі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е70*699.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Шиян Д. Н. 
Морфометрические особенности зубчатого ядра мозжечка / Д. Н. Шиян // Галиц. лікар. вісн.. - 2013. - 20, № 1. - С. 94-95. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Практическую и теоретическую медицину в последнее время интересует строение мозжечка и его структур, функции которого не маловажны для организма, а некоторые и первостепенны. На основании полученных данных установлено, что для зубчатого ядра мозжечка характерна выраженная индивидуальная изменчивость морфометрических показателей. Установлена фазность развития зубчатого ядра, связанная с периодами его роста и увеличение размеров. Установлены среднестатистические морфометрические параметры зубчатого ядра мозжечка. В преобладающем количестве случаев наблюдалась асимметрия между зубчатым ядром правого полушария мозжечка и таким в левой.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*699.177.1 + Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Черно В. С. 
Порівняльна морфологія пазух твердої оболони головного мозку людини та лабораторних тварин : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.03.01 / В. С. Черно; Харків. нац. мед. ун-т. - Харків, 2014. - 40 c. - укp.

Вперше досліджено порівняльну анатомію венозного русла твердої оболону головного мозку (ТОГМ) у людини, безпородних собак різної ваги, віку та статі, кролів та щурів. Виявлено особливості шляхів відтоку венозної крові, які грунтуються на детальному вивченні пазушно-венозних утворень ТОГМ людини та лабораторних тварин. Уперше проведений аналіз макро- та мікроскопічної будови пазух ТОГМ у порівняльному аспекті у людини, собаки, кролика та щура. Встановлено філо- та онтогенетичні особливості утворення та становлення пазух ТОГМ у різних ланках і басейнах судинного русла на рівні склепіння та основи черепа. Венозні сітки ТОГМ лабораторних тварин розглянуто як експериментальні моделі для подальшого вивчення та розробки нових оперативних втручань і нейрофізіологічних маніпуляцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е60*699.177

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412086 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Індивідуальна анатомічна мінливість провідних морфометричних параметрів IV шлуночка головного мозку людей зрілого віку / Ю. М. Вовк, Ю. П. Журавльова, В. А. Шаповалов, К. Є. Крохмаль // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 46-48. - укp.

Наведено дані дослідження основних морфометричних параметрів IV шлуночка головного мозку людини. Встановлено взаємозв'язок між формою будови голови та довжиною і шириною ромбовидної ямки. Також встановлено зв'язок між гендерною ознакою та основними розмірами утворень IV шлуночка головного мозку, такими як довжина мозочкових ніжок, довжина мозкових парусів, ширина нижнього мозкового паруса.

Приведены данные исследования основных морфометрических параметров IV желудочка головного мозга человека. Установлена взаимосвязь между формой строения головы и такими параметрами, как длина и ширина ромбовидной ямки. Также установлена связь между полом и основными размерами образований IV желудочка головного мозга, такими как длина мозжечковых ножек, длина мозговых парусов, ширина нижнего мозгового паруса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Вовк Ю. Н. 
Возрастные особенности послойной топографии конвекситальной части твердой оболочки головного мозга человека / Ю. Н. Вовк, А. А. Кувенёв // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 49-53. - рус.

На трупному матеріалі проведено гістологічне дослідження твердої оболонки головного мозку людини. Виявлено вікові особливості будови її конвекситальної частини. Встановлено, що з віком відбуваються зміни товщини й щільності шарів колагенових волокон і товщини прошарку пухкої волокнистої сполучної тканини конвекситальної частини. Товщина оболонки збільшується у зрілому та похилому віці за рахунок збільшення товщини внутрішнього колагенового шару, а зменшення товщини конвекситальної частини твердої оболонки головного мозку відбувається за рахунок зменшення товщини зовнішнього колагенового шару.

На трупном материале проведено гистологическое исследование твердой оболочки головного мозга человека. Выявлены возрастные особенности строения ее конвекситальной части. Установлено, что с возрастом происходят изменения толщины и плотности слоев коллагеновых волокон и толщины прослойки рыхлой волокнистой соединительной ткани конвекситальной части. Толщина оболочки увеличивается в зрелом и пожилом возрасте за счет увеличения толщины внутреннего коллагенового слоя, а уменьшение толщины конвекситальной части твердой оболочки головного мозга в старческом возрасте происходит за счет уменьшения толщины наружного коллагенового слоя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Степаненко А Ю. 
Закономерности клинической анатомии мозжечка: индивидуальная изменчивость линейных размеров по данным магнитно-резонансной томографии / А Ю. Степаненко // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 153-157. - рус.

Встановлювався діапазон індивідуальної мінливості лінійних розмірів мозочка людини за даними МРТ: ширини, висоти та довжини і висоти лівої і правої півкуль. Мінливість ширини менше, ніж висоти мозочка і довжини півкуль, а їх мінливість, у свою чергу, менше, ніж висоти півкуль. Встановлено кореляційні взаємовідношення ширини та довжини півкуль мозочка (R = 0,5), ширини і висоти (R = 0,3) півкуль, довжини і висоти півкуль (R = 0,1). Будова мозочка асиметрична: статистично частіше спостерігаються об'єкти, в яких довжина лівої півкулі більше, а висота, навпаки, менше, ніж правої, і різниці довжини і висоти протилежні за знаком, проглядається тенденція до вирівнювання обсягу півкуль за нерівності лінійних розмірів.

Устанавливался диапазон индивидуальной изменчивости линейных размеров мозжечка человека по данным МРТ: ширины, высоты и длины и высоты левого и правого полушарий. Изменчивость ширины меньше, чем высоты мозжечка и длины полушарий, а их изменчивость, в свою очередь, меньше, чем высоты полушарий. Установлены корреляционные взаимоотношения ширины и длины полушарий мозжечка (R=0,5), ширины и высоты (R=0,3) полушарий, длины и высоты полушарий (R=0,1). Строение мозжечка асимметрично: статистически чаще наблюдаются объекты, у которых длина левого полушария больше, а высота, наоборот, меньше правого, и разницы длины и высоты противоположны по знаку, просматривается тенденция к выравниванию объема полушарий при неравенстве линейных размеров.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477 + Е70*699.177.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Федоров Д. Ю. 
Индивидуальные различия положения, формы и размеров артерий твердой оболочки головного мозга / Д. Ю. Федоров // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 165-168. - рус.

Досліджено індивідуальні особливості кровопостачання твердої оболонки головного мозку людини в залежності від форми голови. Вивчено основні джерела кровопостачання конвекситальної і базальної поверхонь оболонки, розміри артерій, особливо їх анастомозування.

Исследованы индивидуальные особенности кровоснабжения твердой оболочки головного мозга человека в зависимости от формы головы. Изучены основные источники кровоснабжения конвекситальной и базальной поверхностей оболочки, размеры артерий, особенности их анастомозирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Черно В. С. 
Індивідуальна морфометрична мінливість поперечних пазух твердої оболонки головного мозку у дорослих людей в залежності від типу будови черепа / В. С. Черно // Експерим. і клініч. медицина. - 2014. - № 2. - С. 169-173. - укp.

З використанням методів макро- і мікроанатомії досліджено індивідуальну мінливість стінок поперечних пазух твердої оболонки головного мозку дорослої людини. Обговорено залежність розмірів поперечних пазух від індивідуальної форми та будови черепа.

С использованием методов макро- и микроанатомии исследована индивидуальная изменчивость стенок поперечного синуса твердой оболочки головного мозга взрослого человека. Обсуждена зависимость размеров поперечных пазух от индивидуальной формы и строения черепа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Бабич Л. В. 
Особливості розмірів середньої черепної ямки, задньої ніжки внутрішньої капсули й таламуса в здорових юнаків та дівчат Поділля : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.01 / Л. В. Бабич; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. - Вінниця, 2015. - 20 c. - укp.

Встановлено вікові відмінності комп'ютерно-томографічних (КТ) розмірів середньої черепної ямки (СЧЯ), таламуса та задньої ніжки внутрішньої капсули (ЗНВК) в здорових міських юнаків або дівчат Поділля, а також представників різних краніо- та соматотипів. Визначено прояви статевого диморфізму КТ розмірів даних анатомічних утворень між загальними зазначеними групами, а також відповідними за віком, краніо- та соматотипом цих груп (в усіх випадках більші значення встановлені в юнаків). У дівчат визначено значно меншу кількість та меншу силу статистично значущих кореляцій КТ розмірів СЧЯ, таламуса і ЗНВК з антропометричними й соматотипологічними показниками, ніж в юнаків. Встановлено виражені прояви статевого диморфізму кореляцій між КТ розмірами СЧЯ, таламуса й ЗНВК та антропо-соматотипологічними показниками або розмірами черепа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Shyian D. M. 
Morphological features of the cerebellar nuclei = Морфологічні особливості ядер мозочка / D. M. Shyian // Галиц. лікар. вісн.. - 2015. - 22, № 2. - С. 112-114. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Сучасна нейрохірургія, а також неврологічна клініка і нейроморфологія постійно потребують подальшого вивчення морфологічних структур ядер мозочка (ЯМ). Вивчення клінічної анатомії ЯМ, а також їх функціональних особливостей необхідно клініцистам для детальної розробки раціональних оперативних доступів до цих утворень, для встановлення точних меж локалізацій патологічних процесів в ЯМ на прилеглій до них білій речовині. Мета дослідження - встановлення морфологічних особливостей ЯМ. Дослідження проведено на 340 препаратах мозочка людей з використанням класичних та сучасних морфологічних методів дослідження: макроскопічного, макро-мікроскопічного, морфометричного, гістотопографічного, гістологічного (забарвлення гематоксилін-еозином, за Крутсай (Krutsay), за Пат. 65245 Україна, Спосіб забарвлення нервових волокон гістологічного препарату) та статистичний аналіз. Встановлено морфологічні особливості ЯМ людини. На серіях зрізів мозочка у горизонтальній, фронтальній і сагітальній площинах, а також на макро-мікроскопічних препаратах ЯМ описано їх топографо-анатомічне розташування, взаємне розташування, форму, лінійні розміри, будову та хід їх сірої пластинки. Встановлено особливості макро-мікроскопічної та гістологічної будови ЯМ. Запропоновано власну класифікацію звивин та зубців зубчастого ЯМ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р634.477

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського