Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>U=Р636.580.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Тимофеев А. А. 
Способ хирургического лечения периферических невралгий третьей ветви тройничного нерва с сохранением его целостности / А. А. Тимофеев, Е. П. Весова // Соврем. стоматология. - 2007. - № 1. - С. 80-82. - Библиогр.: 1 назв. - рус.

Впервые предложен способ хирургического лечения периферических невралгий третьей ветви тройничного нерва с сохранением его целостности с последующим курсом реабилитационной терапии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.580.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Чомоляк Ю. Ю. 
Локальний вплив аплікації прогестерону на ремієлінізацію зони входу трійчастого нерва в експерименті : автореф. дис... канд. мед. наук / Ю. Ю. Чомоляк; АМН України. Держ. установа "Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова". - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено проблему ремієлінізації корінця трійчастого нерва у разі невралгії цього нерва. Вивчено можливість аплікації розчину прогестерону на його корінець у лабораторних тварин під час мікрохірургічного втручання. Проаналізовано морфологічні зміни мієлонової оболонки за місцевого використання цього гормону. Для проведення дослідження вдосконалено мікрохірургічний доступ до корінця трійчастого нерва морської свинки, на основі якого розроблено експериментальну модель сегментарної токсичної демієлінізації зони входу цього нерва. З використанням морфологічних і гістохімічних методів установлено, що аплікація 2,5 %-го розчину прогестерону на демієлінізовану частину корінця трійчастого нерва під час мікрохірургічного втручання покращує відновлення мієлонової оболонки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-29 + Р636.580.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Дмитерко І. П. 
Повторні нейрохірургічні операції при рецидивах тяжких форм невралгій трійчастого нерва : Автореф. дис... канд. мед. наук. : 14.01.05 / І. П. Дмитерко; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. - К., 2003. - 17 c. - укp.

На підставі ретроспективного вивчення клінічних спостережень 160-ти хворих на невралгію трійчастого нерву (НТН), які перенесли повторні хірургічні втручання з приводу рецидиву даного захворювання після хірургічного лікування, з'ясовано фактори, що сприяють рецидивам. Розроблено тактику повторного обстеження хворих з рецидивами тяжких форм НТН і показання та протипоказання щодо повторного хірургічного втручання. Визначено вагомість малих хірургічних і нейрохірургічних методів у повторному хірургічному лікуванні тяжких форм НТН. Доведено, що ефективність повторних нейрохірургічних операцій не залежить від характеру методів первинного хірургічного втручання, а залежить від кількості їх попереднього застосування, що слід враховувати під час вибору методу повторного хірургічного лікування рецидивів даної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.580.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Федірко В. О. 
Діагностика та хірургічне лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.05 / В. О. Федірко; Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова АМН України. - К., 2010. - 36 c. - укp.

Висвітлено питання діагностики та хірургічного лікування нейроваскулярно-компресійних синдромів черепних нервів (НКС ЧН), таких як невралгія трійчастого й язикоглоткового нервів, гемілицевий спазм, синдром Меньєра, пароксизмальна артеріальна гіпертензія, які характеризуються вираженим больовим синдромом або порушенням функції відповідних ЧН за гіперактивним типом, призводять до страждання хворих, професійної та функціональної дезадаптації, з тривалою персистенцією та рецидивуванням, і не мають загально визнаного підходу в лікуванні. На підставі обстеження та лікування 430-ти пацієнтів встановлено необхідність одночасної наявності як мінімум двох факторів для розвитку НКС ЧН. Такими є: судинна компресія корінця ЧН, яка спричиняє локальну ішемію та каскад післяішемічних перетворень, зміни в імунній системі організму депресивного характеру й аутонейросенсибілізацію. Обгрунтовано, розроблено та впроваджено в практику методи лікування НСК ЧН, які базуються на медикаментозній етіотропній терапії та, за її неефективності, хірургічному лікуванні - операції мікросудинної декомпресії відповідного ЧН з застосуванням нових методів і способів, з урахуванням як виявлених особливостей анатомії задньої черепної ямки, так і мікроанатомії взаєморозташування структур мосто-мозочкового кута. Зазначено, що використання сучасних методів діагностики, в тому числі інтраопераційного електронейромоніторингу, встановлення патогенетичних механізмів розвитку НКС, застосування розробленої тактики та методів лікування дозволили підвищити його ефективність до 96,9 % в ранньому післяопераційному періоді і до 89,2 % - у віддаленому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.810.62-4 + Р636.580.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Іваницька О. С. 
Віддалені результати лікування деяких нейростоматологічних захворювань комплексом ембріофетоплацентарних тканин людини / О. С. Іваницька, І. А. Колісник, А. І. Панькевич // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 4. - С. 38-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Подано результати застосування методу трансплантації ембріофетоплацентарного комплексу людини в лікуванні деяких нейростоматологічних захворювань, таких як невропатія лицьового нерва периферійного генезу та крилопіднебінний гангліоніт. Всі пацієнти раніше проходили лікування, котре не дало бажаного результату. На основі проведення трансплантації і тривалого спостереження за хворими (протягом 3-х років) зроблено висновок, що трансплантація ембріофетоплацентарного комплексу людини за розробленою технологією має виражений терапевтичний ефект під час лікування нейростоматологічних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.580.62-99

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського