Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.226.415.12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Маляр В. А. 
Особливості перебігу пологів та перинатальні наслідки в жінок з невиношуванням і патологією щитовидної залози / В. А. Маляр, М. В. Віраг // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 4. - С. 136-140. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Представлены данные о течении родов и перинатальных исходов при тиреоидной патологии и невынашивании беременности. В процессе обследования определены основные данные о течении родов, структуре осложнений во время родов, оценке состояния новорожденных и структуре постнатальной заболеваемости у женщин с патологией щитовидной железы. Такие данные дают возможность определять внутриутробное состояние плода и выбирать наиболее рациональный метод родоразрешения как в интересах материнского организма, так и плода и новорожденного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.226.415.12-3 + Р716.218-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Щербаков В. Ю. 
Перебіг вагітності та вихід пологів при автоімунній патології щитоподібної залози : Автореф. дис... д-ра мед. наук / В. Ю. Щербаков; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2006. - 38 c. - укp.

Вперше одержано нові дані про особливості перебігу вагітності у разі наявності захворювання щитовидної залози (ЩЗ) автоімунної природи. Досліджено взаємозв'язок гіпофізарно-тиреоїдно-гонадних взаємовідношень у обстежених вагітних з патологією ЩЗ автоімунного генезу. Вперше виявлено деякі особливості імунного статусу у вагітних з патологією щитовидної залози автоімунного генезу. З'ясовано роль антифосфоліпідного синдрому (АФС) та автосенсибілізації до Хагеман-залежного фібринолізу у розвитку невиношування вагітності з захворюваннями ЩЗ автоімунної природи. Виявлено особливості стану системи гемостазу у жінок з невиношуванням за наявності захворювань ЩЗ автоімунної природи. Вперше доведено патогенетичну роль показників цитокінового спектра у розвитку невиношування вагітності за наявності автоімунних захворювань. Наведено імуноморфологічну характеристику послідів від жінок з патологією щитовидної залози автоімунного генезу. Розроблено алгоритм діагностики невиношування вагітності та комплекс лікувальних заходів для пацієнток з захворюваннями ЩЗ автоімунної природи. Обгрунтовано концепцію патофізіологічних змін за невиношування вагітності за участю автоімунних реакцій. Розроблено лікувально-профілактичні заходи, спрямовані на пролонгування вагітності з ранніх термінів у вагітних з патологією ЩЗ і зниження перинатальної захворюваності та смертності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12-3 + Р716.226.415.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347064 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Геряк С. М. 
Структурно-функціональні порушення в системах забезпечення вагітності та пологів у жінок із субклінічним гіпотиреозом: профілактика, лікування та прогнозування ускладнень : автореф. дис... д-ра мед. наук / С. М. Геряк; Одес. держ. мед. ун-т. - О., 2008. - 40 c. - укp.

На підставі результатів динамічних комплексних досліджень з метою визначення рівня гормонів щитовидної залози (ЩЗ), тиротропного гормону та йодурії, з використанням даних ультразвукового дослідження ЩЗ, з'ясування стану плацентарного комплексу, біофізичного профілю плода, порушень центральної та периферичної гемодинаміки, активності перекисного окиснення ліпідів і стану антиоксидантного захисту, змін клітинної та гуморальної ланок імунітету, реактивності системи крові, морфологічного, гістологічного й електронно-мікроскопічного дослідження плаценти у 356-ти жінок (274-х вагітних з субклінічним гіпотиреозом (СГ), 52-х вагітних контрольної групи в еутиреозі та 30-ти здорових невагітних жінок другої контрольної групи) установлено, що під час вагітності посилюються клінічні прояви гіпотиреозу та відбувається розвиток гіпотиреоїдного, анемічно-гіпоксичного синдромів, вторинного імунодефіциту, гіпероксидації, систоло-діастолічної дисфункції міокарда, які є патогенетичними ланками розвитку та прогресування плацентарної дисфункції та дистресу плода у вагітних з ГС. Обгрунтовано адекватні диференційовані програми й алгоритми ведення вагітності залежно від клініко-патогенетичного варіанта СГ. Наголошено, що вагітним, у яких СГ перебігає на фоні вторинного імунодефіцитного стану та/або анемічно-гіпоксичного синдрому доцільно призначати медикаментозний комплекс, який передбачає застосування L-тироксину й імуномодулятора імунофану, а у вагітних з СГ за клінічного переважання синдрому гіпероксидації та/або систоло-діастолічної дисфункції серця за умов проведення комплексної терапії з метою гормонозамісного

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23 + Р716.226.415.120.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Луб'яна С. С. 
Роль субклінічних тиреоїдних дисфункцій у розвитку ускладнень вагітності та пологів / С. С. Луб'яна, Є. В. Лісєєнко // Здоровье женщины. - 2013. - № 9. - С. 47-50. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Зазначено, що субклінічні тиреоїдні дисфункції (СТД) є значно більш поширеними, ніж захворювання щитоподібної залози, та переважають серед жінок репродуктивного віку. Актуальність вивчення СТД у вагітних визначається наявністю тісного взаємозв'язку між щитоподібною залозою вагітної та розвитком нервової системи плода. На сьогодні літературні дані про вплив СТД на перебіг і розвиток можливих ускладнень вагітності та пологів залишаються суперечливими. На сучасному етапі недостатньо вивчено механізми патогенетичного впливу субклінічних дисфункцій щитоподібної залози (СДЩЗ) на формування та функціонування фетоплацентарного комплексу. Повністю не досліджено вплив СДЩЗ на розвиток таких ускладнень вагітності, як прееклампсія, загроза передчасних пологів, порушення адаптації новонародженого, що зумовлює необхідність подальших досліджень в даній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12 + Р716.226.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Бобик Ю. Ю. 
Перебіг гестаційного процесу та раннього неонатального періоду в умовах природної йодної недостатності / Ю. Ю. Бобик // Буков. мед. вісн.. - 2008. - 12, № 4. - С. 7-10. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Клінічно-статистичний аналіз засвідчив негативний вплив навіть початкових стадій ендемічного зоба на перебіг вагітності, пологів, післяпологовий період і стан новонароджених. З метою зменшення частоти акушерських ускладнень протягом вагітності та пологів, а також покращання стану новонароджених за умов природної йодної недостатності є необхідним обов'язкове вживання йодовмісних препаратів жінками до настання вагітності та впродовж гестаційного періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12-3 + Р716.226.415.12-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Радченко В. В. 
Перебіг, лікувальна тактика та профілактика ускладнень вагітності та пологів при тиреоїдній патології : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. В. Радченко; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вивчено шляхи оптимізації надання медичної допомоги вагітним з патологією щитовидної залози. На підставі результатів проведених клінічних, функціональних, лабораторних, ультразвукових досліджень та психологічного тестування запропоновано впровадити в клінічну практику алгоритм надання допомоги вагітним із тиреоїдною патологією. Доведено взаємозв'язок психоемоційного стану, нейроендокринних порушень та рівнів інтерлейкіну-6 і рецепторів інтерлейкіну-2 з розвитком загрози самовільного переривання вагітності, передчасних пологів і прееклампсії. Показано доцільність використання психологічного тестування у групах ризику для відбору пацієнток з метою подальшого дообстеження функціонального стану щитовидної залози та рівня інтерлейкінів, прогнозування ризиків загрози самовільного переривання вагітності, передчасних пологів і прееклампсії та проведення профілактики цих ускладнень згідно розробленого алгоритму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12 + Р716.226.415.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Паньків В. І. 
Сучасні погляди на алгоритми ведення вагітних і породіль із дифузним токсичним зобом : (огляд літ.) / В. І. Паньків, О. С. Паєнок, М. О. Костів // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2016. - № 6. - С. 77-86. - Бібліогр.: 37 назв. - укp.

Наведено сучасні погляди та дані щодо чинників ризику, механізмів розвитку, клінічних особливостей та ускладнень дифузного токсичного зоба під час вагітності, пологів, у післяпологовому періоді та у новонароджених. Висвітлено інформацію щодо сучасних підходів до діагностики, лікування та профілактики цього захворювання, що надає підставу рекомендувати її для впровадження в практику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.26 + Р716.226.415.120.26

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського