Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.226.415.202.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Шелестова Л. П. 
Ретроспективний аналіз перебігу вагітності та пологів у жінок з ожирінням / Л. П. Шелестова // Ендокринологія. - 2007. - 12, № 1. - С. 107-110. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

З метою вивчення особливостей перебігу вагітності та пологів у жінок з ожирінням проведено детальний ретроспективний аналіз 134-х історій пологів і амбулаторних карт жінок з ожирінням. Результати проведених досліджень свідчать про те, що ожиріння та вагітність є взаємнообтяжувальними чинниками, які різко збільшують ризик розвитку високого відсотка ускладнень вагітності. Багато ускладнень, які виникають під час вагітності, стають показаннями для акушерських операцій, що призводять до збільшення пологового травматизму матері та плода. Зауважено, що на перебіг вагітності та пологів у жінок з ожирінням несприятливо впливає екстрагенітальна патологія, яка зустрічається у різних поєднаннях. Все це дозволяє зробити висновок, що пацієнтки з ожирінням відносяться до групи високого ризику з розвитку ускладнень вагітності, пологів і післяпологового періоду.

С целью изучения особенностей течения беременности и родов у женщин с ожирением проведен детальный ретроспективный анализ 134-х историй родов и амбулаторных карт женщин с ожирением. Результаты проведенных исследований свидетельствуют о том, что ожирение и беременность являются взаимоотягощающими факторами, значительно увеличивающими риск развития высокого процента осложнений беременности. Часто осложнения, возникающие во время беременности, становятся показаниями для акушерских операций, что приводит к увеличению родового травматизма матери и плода. В то же время необходимо указать, что на течение беременности и родов у женщин с ожирением неблагоприятно влияет экстрагенитальная патология, которая встречается в различных сочетаниях. Все это позволяет сделать вывод, что пациентки с ожирением относятся к группе высокого риска по развитию осложнений в течение беременности, родов и в послеродовом периоде.

The retrospective analysis of 134 case histories in delivery and in outpatient cards was carried out with the purpose of studying peculiarities of pregnancy and delivery in females with obesity. The research proves that obesity and pregnancy are mutually aggravating factors. They increase considerably the risk of pregnancy complications. Most complications appearing during the gestation become indications for obstetrical operations which lead to the increased labor traumatism of a woman and her fetus. At the same time it should be emphasized that extragenital pathology has negative effect on gestation and delivery of females with obesity. There are different types of extragenital pathology. All this allows a conclusion that pregnant females with obesity and their neonates are a group of high risk of obstetrical and prenatal complications.


Ключ. слова: жінка, ожиріння, вагітність, пологи, новонароджений
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3 + Р716.226.415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15058 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Товстановская В. О. 
Кесарів розтин у жінок з ожирінням / В. О. Товстановская, Т. В. Цапенко // Здоровье женщины. - 2007. - № 4. - С. 57-58. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Вивчено чинники ризику виникнення акушерської та перинатальної патології у вагітних із аліментарно-конституційним ожирінням у разі проведення операції кесарева розтину. На підставі клінічного аналізу показань до оперативного розродження, протікання вагітності та післяопераційного періоду виявлено, що вагітні з ожирінням належать до групи високого ризику виникнення акушерської та перинатальної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.254.3-82 + Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Цапенко Т. В. 
Профілактика ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. В. Цапенко; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2003. - 19 c. - укp.

Проаналізовано особливості акушерської та перинатальної патології, їх зв'язок зі ступенем ожиріння вагітних. Доведено, що гормональна дисфункція під впливом функціональних розладів обміну ліпідів призводить до виникнення та прогресування ступеня ожиріння, що впливає на зростання акушерської та перинатальної патології у даного контингенту жінок. Отримано нові дані щодо внутрішньоутробного стану плода в жінок з ожирінням за даними кардіотокографії та біофізичного профілю плода. Патологічні зміни кардіотокографії та зниження показників зазначеного профілю плода є преморбідним фоном до розвитку гіпоксичного стану плода від матерів з ожирінням. У характеристиці стану плода від матері даного контингенту виявлено зниження адаптаційних можливостей з наступним розвитком дезадаптаційного синдрому у новонароджених і порушення клінічної адаптації у ранньому неонатальному періоді. Вперше розроблено та запропоновано спосіб профілактики ускладнень перебігу вагітності та пологів у жінок з аліментарно-конституційним ожирінням з використанням препаратів "Хофітол" і "Ліпін", спрямований на нормалізацію гормонального та ліпідного обмінів, що сприяє зниженню частоти ускладнень акушерської та перинатальної патології у жінок з ожирінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-52 + Р716.226.415.202.1-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мамедъярова Э. А. 
Тактики ведения беременности и родов у женщин с ожирением / Э. А. Мамедъярова, И. А. Шамхалова // Здоровье женщины. - 2011. - № 3. - С. 178-180. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Изучены особенности течения беременности и родов у женщин, страдающих ожирением, с разработкой мер профилактики осложнений. Проанализированы данные клинического обследования 142 беременных с ожирением. Возраст беременных с ожирением колебался от 21 года до 33 лет, составив в среднем 26 лет. Обследование проведено в сроки 28 - 41 нед гестации. Все беременные были разделены на три группы. В I группу вошли женщины с избыточной массой тела и I степенью ожирения (56 %), во II группу - со II степенью ожирения (47 %), в III группу - с III степенью ожирения (39 %). В качестве сравнения обследованы 38 беременных с нормальной массой тела (контрольная группа). В большинстве случаев при ожирении наблюдалось осложненное течение беременности с наличием нескольких осложнений. Гестоз отмечался в 87,9 % случаях. Кроме того, анализ данных карт беременных выявил недостаточность плаценты у 92,7 % пациенток. Полученные данные указывают на высокую частоту осложнений в течении и исходах беременностей у женщин с ожирением. Следовательно, возникает необходимость в скрининговом обследовании таких пациенток с целью выявления возможных причин возникновения осложнений, снижения их частоты и выработки тактики ведения беременностей и родов у данного контингента женщин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Веропотвелян П. Н. 
Роль ожирения в развитии осложнений беременности и родов / П. Н. Веропотвелян, И. В. Гужевская, Н. П. Веропотвелян // Здоровье женщины. - 2012. - № 7. - С. 116-120. - Библиогр.: 49 назв. - рус.

Приведены данные обзора литературы и собственных исследований, касающихся риска развития осложнений беременности у пациенток с ожирением. Обращает внимание связь ожирения у беременных с возникновением врожденных пороков развития у плодов. Также приведены противоречивые данные публикаций о развитии у плодов, матери которых страдали повышенной массой тела, пороков сердца и сосудов, орофациальных расщелин. Во всех случаях у пациенток с ожирением необходимо проводить медико-генетическое консультирование с включением клинико-генеалогического и цитогенетического исследований, результаты которых подтвердили, что определенную роль в данной патологии играют наследственные факторы. Следует проводить прегравидарную подготовку для снижения массы тела до наступления беременности, так как во время беременности невозможно повлиять на исходную массу тела. Полученные результаты свидетельствуют о высокой эффективности превентивной терапии, которая позволяет значительно уменьшить число осложнений беременности, родов и, как следствие, существенно улучшить исходы беременности и родов для новорожденных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Стефанко С. Л. 
Перебіг вагітності та пологів у вагітних жінок із аліментарно-конституційним ожирінням / С. Л. Стефанко // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 1. - С. 86-88. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Під час проведення аналізу перебігу вагітності і пологів у 78-ми вагітних жінок із аліментарно-конституційним ожирінням виявлено часті ускладнення під час гестації і пологів. Показано, що аліментарно-конституційне ожиріння несприятливо впливає на функціональний стан плода за рахунок порушення функції фетоплацентарної системи, які є однією з причин антенатальної патології. Виявлено високий відсоток ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Стефанко С. Л. 
Перебіг вагітності та пологів у вагітних жінок із гестаційним ожирінням / С. Л. Стефанко // Галиц. лікар. вісн.. - 2006. - 13, № 4. - С. 83-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У ході проведення аналізу перебігу вагітності і пологів у 64-х вагітних жінок із гестаційним ожирінням виявлено часті ускладнення під час гестації і пологів. Показано, що гестаційне ожиріння несприятливо впливає на функціональний стан плода за рахунок порушення функції фетоплацентарної системи, які є однією з причин антенатальної патології. Виявлено високий відсоток ускладнень вагітності, пологів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-3 + Р716.226.415.202.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Стефанко С. Л. 
Перебіг вагітності та пологів у вагітних жінок із гестаційним ожирінням в процесі лікування препаратами "Есенціале-форте Н" і "Епадол" / С. Л. Стефанко // Архів клініч. медицини. - 2006. - № 2. - С. 78-79. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У ході проведення аналізу перебігу вагітності і пологів у 42-х вагітних жінок із гестаційним ожирінням виявлено високий відсоток ускладнень вагітності, пологів та післяпологового періоду. Комбіноване застосування препаратів "Есенціале-форте Н" і "Епадол" в комплексній терапії у вагітних жінок із гестаційним ожирінням дозволяє покращити загальний стан жінок та функціональний стан плода, що підтверджується даними ультразвукової діагностики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1-5 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Дука Ю. М. 
Аналіз перебігу вагітності і пологів у вагітних жінок з надмірною вагою / Ю. М. Дука // Мед. перспективи. - 2015. - 10, № 1. - С. 55-62. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Под наблюдением находились 233 беременные женщины с избыточным весом в возрасте от 18 до 43 лет, которые наблюдались и родоразрешались на базе акушерских отделений коммунального учреждения "Днепропетровский областной перинатальный центр со стационаром "Днепропетровского областного совета". При выполнении исследования сформированы 2 группы: 120 (51,5 %) беременных женщин с угрозой прерывания беременности на фоне избыточного веса, которые находились на стационарном лечении с малых сроков гестации, были подданы углубленному исследованию и 113 (48,5 %) беременных женщин с ожирением, гестационный процесс у которых оценивался ретроспективно в момент родов. В результате углубленного изучения женщин проспективной группы создан патогенетически обусловленный лечебный алгоритм, который представлял собой комплексное лечение, которое включало использование антиагрегантной и антикоагулянтной терапии, кофакторной витаминотерапии. Это позволило, несмотря на более зрелый возраст женщин проспективной группы, наличие неблагоприятного анамнеза по невынашиванию беременности, высокой частоты угрозы прерывания беременности в первой половине, низкого уровня плацентации, улучшить течение второй половины беременности и снизить число гестационных осложнений и перинатальных потерь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Матлубов М. М. 
Комплексный подход к оценке риска анестезиологического пособия и родоразрешения у пациентов с ожирением / М. М. Матлубов, А. А. Семенихин, Ф. П. Нишанова, О. В. Ким, Э. Г. Хамдамова, С. А. Рузибаев // Клініч. анатомія та операт. хірургія. - 2015. - 14, № 2. - С. 6-10. - Библиогр.: 8 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.202.1 + Р716.226.415.202.1 + Р716.254.3-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24159 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського