Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Р716.226.62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Подольский В. В. 
Табакокурение и его влияние на течение беременности, родов, состояние плода и новорожденного / В. В. Подольский, Г. Й. Геревич, Ю. С. Федунив // Здоровье женщины. - 2005. - № 2. - С. 13-15. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Приведены данные по течению беременности, родов, состоянию плода и новорожденного у женщин, находящихся под влиянием табакокурения. Показано, что влияние табакокурения приводит к осложненному течению беременности, родов, нарушению состояния плода и новорожденного.


Ключ. слова: беременность, табакокурение, плод
Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р716.226.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Козуб Т. О. 
Особливості перебігу вагітності та пологів у жінок в умовах хронічного стресу : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Т. О. Козуб; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2011. - 18 c. - укp.

Досліджено перебіг вагітності та пологів, стан новонароджених у 150-ти жінок-студенток з психоемоційною напругою у порівнянні з даними психологічно адаптованих жінок. Показано, що вірогідними факторами ризику розвитку психоемоційної напруги в обстеженнях вагітних є незареєстрований шлюб, відсутність чоловіка, відсутність підтримки партнера або родичів, поєднання навчання з роботою, мешкання в гуртожитку, непланована та небажана вагітність. Розроблено методику ведення вагітних жінок-студенток, які перебувають у стані хронічного стресу, і доведено її ефективність у порівнянні з традиційними методами спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р716.226.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Остапенко О. І. 
Профілактика ускладнень вагітності, пологів та відмови від новонародженого у жінок з девіантним відношенням до материнства : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О. І. Остапенко; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького, НДІ мед. пробл. сім'ї. - Донецьк, 2009. - 21 c. - укp.

У дослідженні вперше доведено, що вагітність і пологи у жінок з девіантним відношенням до материнства (ДВМ) мають обтяжений характер. Досліджено структуру гестаційних і пологових ускладнень. Вперше доведено, що нейроендокринними предикторами гестаційних і пологових ускладжнень у пацієнток з ДВМ є підвищення виробки гормонів стрес-реалізуючої системи (кортикотропін-рілізинг-гормону, адреналіну, кортизолу), які найбільш виражені у жінок з тривожно-амбівалентним рагуванням на вагітність, що призводить до передчасних пологів, порушень продукції окситоцину та серотоніну в пологах і аномалій пологової діяльності, а також викликає затримку внутрішньоутробного розвитку плода. Доведено, що ДВМ у 83,46 % жінок розвивається на тлі психоемоційних, особистісних або психопатологічних порушень, ускладненого сімейного анамнезу. Виявлено, що у породіль з ДВМ має місце підвищення реактивної та особистісної тривожності, яке залежить від типу реагування на вагітність - сімейно-відстороненого або тривожно-амбівалентного. Вперше досліджено стан вагінального мікробіоценозу у вагітних за допомогою кількісної полімеразної ланцюгової реакції в режимі реального часу й мікробіоценозу навколоплідних вод, плаценти та шкіри новонароджених від породіль з ДВМ, доведено роль інфектологічного фактору у формуванні ускладнень вагітності та пологів. Розроблено схему патогенезу та комплексну систему профілактики ускладнень вагітності, пологів і відмови від новонародженого у жінок з ДВМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62-5 + Р716.226.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Волошин П. В. 
Влияние физиологической беременности и родов на формирование и течение экспериментального аутоиммунного энцефаломиелита как модели рассеянного склероза / П. В. Волошин, Т. М. Воробьева, Н. П. Волошина, В. В. Гейко // Укр. неврол. журн. - 2013. - № 2. - С. 123-131. - Библиогр.: 14 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.627.016.25-29 + Р716.226.627.016.25-29

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Воробьева Т. М. 
Влияние предшествующей беременности и родов на течение экспериментального энцефаломиелита у крыс / Т. М. Воробьева, А. В. Шляхова, Е. В. Веселовская // Укр. неврол. журн. - 2013. - № 2. - С. 132-137. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Цель работы - исследовать влияние беременности и родов на этологические, эмоциональные показатели и двигательную активность крыс в условиях моделирования рассеянного склероза. Исследования проведены на 20 самках нелинейных белых крыс. Животные, иммунизированные энцефалитогенной смесью, были распределены на две равные экспериментальные группы. Во 2-ю группу вошли самки после родов. Поведение в Суок-тесте, латентный период иммобильности, степень выраженности неврологических расстройств и воспаления задних конечностей регистрировали в исходном состоянии, через 7, 14, 21 и 28 суток после моделирования рассеянного склероза. У самок 2-й группы исследования проводили также через 2 суток после родов. У самок 1-й группы в течение эксперимента снижались уровень тревожности и двигательная активность, что свидетельствует об эмоциональных нарушениях, связанных с развитием болезни, и их трансформации в тревожно-депрессивное состояние. У самок 2-й группы к окончанию эксперимента уровень активности приближался к исходным значениям на фоне сохраняющегося относительно высокого показателя тревожности. Это свидетельствует о более быстром восстановлении физического состояния и сохраняющейся напряженности эмоциональной сферы у крыс после родов, что, возможно, связано с реализацией материнского инстинкта, направленного на сохранение здорового потомства и, соответственно, на продление рода. Выводы: исследование двигательной активности, уровня тревожности, эмоционального состояния, неврологических нарушений показало, что предшествующая беременность и роды не усугубляют течение экспериментального рассеянного склероза у крыс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.627.016.25-29 + Р716.226.627.016.25-29

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Макаренко М. В. 
Ведение беременности и родов у женщин с эпилепсией / М. В. Макаренко, Д. А. Говсеев, Н. Н. Денисенко, О. К. Попель, О. Н. Сыса, Е. Н. Тимофеева // Здоровье женщины. - 2015. - № 6. - С. 41-44. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Отмечено, что ведение беременности и родов у пациенток с эпилепсией - процесс, который требует слаженных действий акушера-гинеколога и узких специалистов. Приведены алгоритмы прегравидарной подготовки, ведения беременности и родов, а также данные об особенностях антиэпилептических препаратов, которые позволят выработать лечащему врачу оптимальную стратегию и тем самым минимизировать риск для матери и плода.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.627.709.2 + Р716.226.627.709.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23282 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Астахов В. М. 
Клініко-психологічні аспекти вагітності та особливості перебігу пологів у жінок із різним типом психологічного компонента гестаційної домінанти / В. М. Астахов, О. В. Бацилєва, І. В. Пузь // Запорож. мед. журн. - 2020. - 22, № 5. - С. 701-708. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р716.226.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16789 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Щуревська О. Д. 
Перебіг вагітності і пологів в умовах соціальних стресів: діагностика та корекція : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01 / О. Д. Щуревська; Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика. - Київ, 2021. - 32 c. - укp.

Увагу приділено зниженню частоти ускладнень з боку матері, плода та новонародженого у жінок, що знаходяться під впливом соціальних стресів, шляхом удосконалення медичного супроводу та розробки індивідуальних лікувально-профілактичних заходів на підставі комплексного клінічного та психологічного обстеження. Проаналізовано частоту та структуру ускладнень вагітності та пологів у жінок - вимушених переселенок. Вивчено механізми адаптації / дезадаптації до дії стресорів залежно від індивідуальних особистісно-характерологічних типів реагування. Отримано нові дані щодо ролі соціальних стресів в генезі основної акушерської патології: невиношуванні вагітності, гестозах, аномаліях пологової діяльності, порушеннях лактації. Вперше в Україні досліджено епігенетичні маркери стресу (гіпоксичні мікроРНК), їх роль в програмуванні патології плода та новонародженого. Доповнено наявні дані про стрес-ефекторні імунні механізми, ступінь органічного ураження ЦНС нейроантитілами. Науково обґрунтовано і впроваджено в амбулаторну та стаціонарну акушерську практику алгоритм ведення вагітних і породіль в умовах соціальних стресів, який сприяє стабілізації емоційного фону, поліпшенню перебігу вагітності та пологів, перинатальних показників, запобіганню пологовому травматизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.62 + Р716.226.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448559 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського