Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Кривченя Д. Ю. 
Подвійна дуга аорти як причина компресії дихальних шляхів у дітей / Д. Ю. Кривченя, О. К. Слєпов, Л. Ф. Чумакова, Є. О. Руденко // Клініч. хірургія. - 2002. - № 5-6. - С. 87. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.212-2

Шифр НБУВ: Ж26828 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Третьякова О.  
Геморрагический васкулит у детей / О. Третьякова // Ліки України. - 2004. - № 10. - С. 40-45. - Библиогр.: 11 назв. - рус.

На допомогу практичному лікареві наведено сучасні погляди на етіологію, патогенез, клініку геморагічного васкуліту у дітей. Запропоновано найінформативніші діагностичні тести, проведено диференційований діагноз з іншими захворюваннями. Викладено основні підходи до терапії та критерії її ефективності.


Ключ. слова: геморрагический васкулит, дети, этиопатогенез, клиника, диагностика, лечение
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Борисова Т. П. 
Поражение почек при геморрагическом васкулите у детей / Т. П. Борисова // Тавр. мед.-биол. вестн. - 2007. - 10, № 2. - С. 69-71. - Библиогр.: 15 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16621 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Прохоров Є. В. 
Фармакологічна корекція уражень верхніх відділів шлунково-кишкового тракту у дітей з абдомінальною формою геморагічного васкуліту / Є. В. Прохоров, О. В. Педенко, Ю. А. Сорока, О. А. Бельська, О. О. Толстікова, Л. В. Нальковська // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 3. - С. 51-52. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1-52 + Р733.410.210.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Прохоров Е. В. 
Характеристика гломерулонефрита у детей при геморрагическом васкулите: (Обзор лит.) / Е. В. Прохоров, А. В. Педенко // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 3. - С. 227-230. - Библиогр.: 34 назв. - рус.

Обзор литературы посвящен особенностям патогенеза, морфологии, диагностики и лечения гломерулонефрита при геморрагическом васкулите у детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.540.111-37 + Р733.410.21-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Починок Т. В. 
Механізми формування атеросклерозу у дітей та підлітків / Т. В. Починок, Л. О. Фік, М. М. Васюкова, Н. І. Горобець, О. В. Чернишова, А. О. Горобець, Н. Г. Кухарська // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Представлен обзор литературы, в котором отражаются некоторые механизмы развития атеросклероза в детском возрасте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Волосовець О. П. 
Роль оксиду азоту та ендотеліальної дисфункції в атерогенезі у дітей / О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов, Т. С. Мороз // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Паничкин Ю. В. 
Болезнь Кавасаки как причина инфаркта миокарда / Ю. В. Паничкин, Д. А. Кузьменко, Е. В. Левчишина // Серце і судини. - 2009. - № 2. - С. 106-110. - Библиогр.: 5 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11 + Р733.410.140.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24454 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Курніна Ю. В. 
Зміни рівнів тиреоїдних і адреналових гормонів та показників калікреїн-кінін-протеазної системи при геморагічному васкуліті у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Ю. В. Курніна; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Комплексно вивчено чинники, які відіграють найбільш суттєву роль у патогенезі геморагічного васкуліту (ГВ) в дітей як множинного системного мікротромбоваскуліту - рівнів кортизолу, тиреоїдних гормонів та показників калікреїн-кінін-протеазної системи у зіставленні з показниками коагуляційних тенденцій крові (протромбіновим індексом), імунологічними та біохімічними параметрами. В дітей з ГВ виявлено підвищення рівнів кортизолу, трийодтироніну, тироксину, калікреїну, трипсин-інгібуючої активності, тоніну, еластази на фоні зниження чинників контррегуляції: альфа-2-макроглобуліну, калікреїногену, загальної активності протеїназ, еластазо-інгібуючої активності. Установлено, що зміни цих показників більш виражені за тяжких і ускладнених клінічних варіантів хвороби та мають тенденцію до зворотного розвитку в процесі лікування. Зазначено, що визначення підвищених показників кортизолу та калікреїну на початкових етапах захворювання може бути застосованим для прогнозу перебігу ГВ та внесення корекції у діагностичну та терапевтичну програму. Обгрунтовано застосування у складі базисної терапії антипротеаз - контрикалу (трасилолу) чи гордоксу, памба - за тяжких форм ГВ та продуктів із сої, які мають властивість інгібітора кініногеназ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Давидко Л. В. 
Клініко-метаболічні особливості у підлітків із ризиком розвитку атеросклерозу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Л. В. Давидко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена проблемі ранньої діагностики атеросклерозу у підлітків. В роботі подані результати клініко-інструментальних та біохімічних методів дослідження серцево-судинної, вегетативної нервової системи та ліпідного обміну (на рівні процесів перекисного окислення та антиоксидантного захисту) у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією та обтяженою спадковістю на інфаркт міокарда. Розроблено новий спосіб ранньої діагностики ліпідних порушень у системах загального холестерину та тригліцеридів із урахуванням стану процесів переокислення ліпідів. Встановлено особливості вегетативного статусу, компонентів ліпідного спектру, процесів перекисного окислення та систем антиоксидантного захисту в залежності від віку та стадії артеріальної гіпертензії. Доказано, що у підлітків груп високого ризику на атеросклероз відбувається структурна перебудова взаємозв'язків у системах ліпідного обміну, що свідчить про менш фізіологічний шлях катаболізму. Підтвердженням цього є поява прямої залежності малонового диальдегіду плазми не від холестерину, як у здорових підлітків, а від тригліцеридів. Доказано, що для більш точної і ранньої діагностики доцільно визначити не тільки вміст загального холестерину, тригліцеридів, але і малонового диальдегіду з подальшим визначенням якості взаємозв'язків у системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Самойленко І. Г. 
Профілактика ураження нирок у дітей з геморагічним васкулітом : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І. Г. Самойленко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2000. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено актуальним питанням діагностики і лікування геморагічного васкуліту у дітей з метою запобігання ураження нирок та у випадках розвитку гломерулонефриту, що визначає прогноз захворювання в цілому. На підставі сучасних досліджень розроблено положення, висновки та практичні рекомендації за даними обстеження дітей з геморагічним васкулітом. Визначено патогенетичну роль стану процесів перекисного окислення ліпідів та системи антиоксидантного захисту як одного з неімунних чинників розвитку гломерулонефриту. Розкрито феномен пригнічення захисних можливостей природних антиоксидантів та їх зв'язок з гостротою та розповсюдженням системного патологічного процесу нирок з послідовним формуванням вторинного гломерулонефриту, яке потребує принципово нового підходу щодо профілактичної спрямованості терапії страждання. Доведено ефективність вживання та розроблено схему використання синтетичного антиоксиданту дибунолу за найбільш небезпечної у прогностичному відношенні абдомінальної форми геморагічного васкуліту. Основні результати праці, застосовані у клінічній практиці, значною мірою сприяли підвищенню ефективності профілактики гломерулонефриту при геморагічному васкуліті у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-3 + Р733.414.011-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іщенко Т. Б. 
Роль ендотелійзалежних факторів в патогенезі геморагічного васкуліту у дітей : Автореф. дис.. канд. мед. наук : 14.01.10 / Т. Б. Іщенко; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2002. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності лікування хворих на геморагічний васкуліт (ГВ). Досліджено систему ендотелійзалежних факторів (ЕТ-1 та NO), гемостазу та показників неспецифічних та специфічних факторів захисту. З позицій системного підходу висвітлено роль імунних і неімунних механізмів у їх взаємозв'язку в розвитку ГВ у дітей. Вперше проаналізовано систему ендотелійзалежних факторів та їх взаємодії з системами гемостазу, фагоцитозу, клітинного та гуморального імунітету у хворих на ГВ у динаміці захворювання. У дітей, хворих на ГВ, виявлено ендотеліальну дисфункцію (ЕД). Найбільший ступінь ЕД зареєстрований у хворих з максимальним ступенем активності ГВ, з абдомінальним синдромом та гломерулонефритом. Запропоновано нові підходи до оптимізації терапії геморагічного васкуліту на основі корекції ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кузьменко Ю. Л. 
Балонна вальвулотомія критичного аортального стенозу у новонароджених : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.04 / Ю. Л. Кузьменко; НАМН України, Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М. Амосова. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Визначено критерії ефективності балонної вальвутомії критичного аортального свтенозу (БВ КАС), удосконалено методику проведення балонної вальвулотомії у новонароджених. Розроблено алгоритм надання допомоги новонародженим з КАС, протоколи передопераційного та післяопераційного ведення новонароджених з КАС і рекомендації з тактики ведення хворих у віддаленому післяопераційному періоді. Обгрунтованість і достовірність наукових результатів базується на достатньому клінічному матеріалі (70 послідовних пацієнтів за період з вересня 1996 р. по липень 2009 р.), використанні сучасних інформативних методів діагностики та лікування, адекватних поставленим завданням, високому методичному рівні, правильній інтерпретації даних і використанні сучасних методів статистичної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.212.052-4

Шифр НБУВ: РА380812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Бережний В. В. 
Ювенільний ревматоїдний артрит і атеросклероз: нові погляди на два захворювання / В. В. Бережний, І. В. Романкевич // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 5. - С. 126-129. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Показано нові патогенетичні механізми атеросклеротичного ураження судин у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, зв'язок між хронічним запальним процесом, лікуванням та розвитком атеросклерозу у даної категорії хворих. Наведено можливі шляхи профілактики патологічного ураження судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11 + Р733.410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Бондаренко А. В. 
Особливості клінічного перебігу та діагностики неповного синдрому Кавасакі / А. В. Бондаренко, Л. І. Чернишова, І. В. Головатюк, Г. М. Габрись, О. І. Касьян, Л. М. Єгорова // Соврем. педиатрия. - 2013. - № 4. - С. 165-168. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Синдром Кавасакі - гострий системний васкуліт з потенційними тяжкими наслідками. За неповного клінічного варіанта перебігу синдром нерідко діагностується несвоєчасно. Наведено огляд літератури та власні спостереження авторів неповного синдрому Кавасакі. В усіх випадках більшість основних симптомів (висипка, зміни долонь і стоп, склерит) були непостійними або відсутніми, найбільш постійними ознаками були лихоманка і запальні зміни у загальному аналізі крові. В одному випадку діагноз підтверджено патологоанатомічно, у двох інших - ефективністю специфічної терапії. Враховуючи потенційну загрозу наслідків захворювання, у диференційну діагностику лихоманки у дитини раннього віку слід включати синдром Кавасакі; застосування високих доз внутрішньовенного імуноглобуліну, виправдане за підозри даного синдрому у дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Горголь Н. І. 
Ендотеліальне ушкодження аорти плодів та новонароджених внаслідок впливу цукрового діабету матері / Н. І. Горголь // Буков. мед. вісн.. - 2004. - 8, № 3/4. - С. 304-305. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.41 + Р733.410.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Бережний В. В. 
Хвороба Такаясу (неспецифічний аортоартеріїт) / В. В. Бережний, О. Б. Герман // Соврем. педиатрия. - 2015. - № 8. - С. 34-40. - Бібліогр.: 69 назв. - укp.

Викладено сучасні уявлення щодо особливостей епідеміології, етіопатогенезу, клініки, діагностики, лікування хвороби Такаясу (ХТ) у дітей і підлітків. ХТ - це хронічне рецидивне запальне захворювання аорти та її основних гілок невідомого походження. Поширеність захворювання є невисокою, частіше артеріїт Такаясу зустрічається у жінок. Симптоми ХТ є неспецифічними. У лікуванні ХТ використовуються глюкокортикоїди, цитостатики, генно-інженерні біологічні препарати, для усунення оклюзій судин застосовується хірургічне лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.212

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Одинець Ю. В. 
Ультразвукові та біохімічні показники дисфункції ендотелію при геморагічному васкуліті у дітей / Ю. В. Одинець, М. В. Яворович // Здоровье ребенка. - 2016. - № 2. - С. 16-20. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
19.

Одинец Ю. В. 
Характеристика показателей функционального состояния эндотелия в динамике заболевания у детей с геморрагическим васкулитом / Ю. В. Одинец, М. В. Яворович // Здоровье ребенка. - 2016. - № 6. - С. 93-97. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Перспективным направлением в изучении развития геморрагического васкулита считается исследование функции эндотелия. Цель работы - изучение структурного и функционального состояния эндотелия сосудов. Обследовано 48 детей в возрасте от 4 до 17 лет с диагнозом "геморрагический васкулит". Исследование эндотелийзависимой дилатации плечевой артерии в манифестный период заболевания показало, что в 87 % случаев регистрировалась вазоконстрикция, а в период выздоровления - у 56 % больных. Показатели толщины комплекса интима-медиа общей сонной артерии у пациентов с легким и среднетяжелым течением геморрагического васкулита не отличались от данных у детей контрольной группы. У детей с тяжелым течением геморрагического васкулита в острый период заболевания зафиксирован достоверно больший результат в сравнении с детьми группы контроля. Выводы: при сравнении данных комплекса интима-медиа общей сонной артерии выявлена положительная динамика на фоне терапии. Однако показатели эндотелийзависимой вазодилатаци оставались отрицательными, отражая, вероятно, отставание биологической репарации воспалительного процесса от показателей клинической ремиссии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Герасименко В. В. 
Сосудисто-реологические свойства крови при геморрагическом васкулите, начавшемся в детском и взрослом возрасте / В. В. Герасименко, Е. Д. Егудина, О. Е. Чернышова, О. В. Синяченко // Здоровье ребенка. - 2016. - № 8. - С. 62-67. - Библиогр.: 20 назв. - рус.

Вследствие иммунных воспалительно-некротических изменений в стенках артериол и капилляров у больных геморрагическим васкулитом (ГВ) Шенлейна - Геноха возникает эндотелиальная дисфункция сосудов, способствующая нарушениям реологических свойств крови и процессов микроциркуляции. Эти факторы зависят от возраста пациентов, а в случаях начала заболевания в детском и взрослом возрасте остаются неизвестными. Цель исследования - изучить сосудисто-реологические свойства сыворотки крови при ГВ и сопоставить показатели в группах больных с разным их возрастом в дебюте патологического процесса. Под наблюдением находилось 174 больных ГВ (83 % мужчин и 17 % женщин). У 92 пациентов заболевание дебютировало в детском возрасте (в среднем в 12 лет), а у 82 - во взрослом (в 25 лет). I, II и III степени активности патологического процесса установлены в соотношении 1 : 2 : 2. Показатели эндотелиальной функции сосудов исследовали с помощью иммуноферментного метода, а адсорбционно-реологических свойств крови - метода компьютерной тензиометрии. ГВ сопровождается выраженными нарушениями сосудисто-реологических свойств крови, которые участвуют в патогенетических построениях поражения кожи (эндотелин-1, поверхностное натяжение), суставов (только поверхностная активность), почек (простациклин, циклический гуанозинмонофосфат) и сердца (эндотелин-1, модуль вязкоэластичности), причем на интегральные показатели эндотелиальной функции сосудов, вязкоупругих, поверхностно-активных и релаксационных характеристик сыворотки оказывают влияние возраст пациентов в начале болезни, степень активности патологического процесса, клиническая форма течения заболевания, некротически-язвенный и полиморфный варианты кожного васкулита, а ГВ, трансформированный из ювенильного, протекает с меньшим уровнем в крови эндотелина-1, но с большими концентрациями тромбоксана А2, циклического гуанозинмонофосфата и показателем поверхностной вязкости. Выводы: существуют особенности изменений сосудисто-реологических свойств сыворотки крови при ГВ, начавшемся в детском и взрослом возрасте, что отличает эти группы больных и по некоторым звеньям патогенеза заболевания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.11 + Р410.210.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського