Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.410.210.41$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Починок Т. В. 
Механізми формування атеросклерозу у дітей та підлітків / Т. В. Починок, Л. О. Фік, М. М. Васюкова, Н. І. Горобець, О. В. Чернишова, А. О. Горобець, Н. Г. Кухарська // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2008. - № 2. - С. 28-32. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Представлен обзор литературы, в котором отражаются некоторые механизмы развития атеросклероза в детском возрасте.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Волосовець О. П. 
Роль оксиду азоту та ендотеліальної дисфункції в атерогенезі у дітей / О. П. Волосовець, С. П. Кривопустов, Т. С. Мороз // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2007. - № 4. - С. 68. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Давидко Л. В. 
Клініко-метаболічні особливості у підлітків із ризиком розвитку атеросклерозу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.10 / Л. В. Давидко; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 1999. - 20 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена проблемі ранньої діагностики атеросклерозу у підлітків. В роботі подані результати клініко-інструментальних та біохімічних методів дослідження серцево-судинної, вегетативної нервової системи та ліпідного обміну (на рівні процесів перекисного окислення та антиоксидантного захисту) у підлітків із первинною артеріальною гіпертензією та обтяженою спадковістю на інфаркт міокарда. Розроблено новий спосіб ранньої діагностики ліпідних порушень у системах загального холестерину та тригліцеридів із урахуванням стану процесів переокислення ліпідів. Встановлено особливості вегетативного статусу, компонентів ліпідного спектру, процесів перекисного окислення та систем антиоксидантного захисту в залежності від віку та стадії артеріальної гіпертензії. Доказано, що у підлітків груп високого ризику на атеросклероз відбувається структурна перебудова взаємозв'язків у системах ліпідного обміну, що свідчить про менш фізіологічний шлях катаболізму. Підтвердженням цього є поява прямої залежності малонового диальдегіду плазми не від холестерину, як у здорових підлітків, а від тригліцеридів. Доказано, що для більш точної і ранньої діагностики доцільно визначити не тільки вміст загального холестерину, тригліцеридів, але і малонового диальдегіду з подальшим визначенням якості взаємозв'язків у системах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.210.41-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Бережний В. В. 
Ювенільний ревматоїдний артрит і атеросклероз: нові погляди на два захворювання / В. В. Бережний, І. В. Романкевич // Соврем. педиатрия. - 2011. - № 5. - С. 126-129. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Показано нові патогенетичні механізми атеросклеротичного ураження судин у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит, зв'язок між хронічним запальним процесом, лікуванням та розвитком атеросклерозу у даної категорії хворих. Наведено можливі шляхи профілактики патологічного ураження судин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.419.180.11 + Р733.410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Богмат Л. Ф. 
Особливості порушень ліпідного спектра та компонентів системи згортання крові у дітей із коморбідними станами при ювенільному ідіопатичному артриті / Л. Ф. Богмат, В. В. Ніконова, Н. С. Шевченко, І. М. Бессонова // Здоровье ребенка. - 2018. - 13, № 2. - С. 153-159. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.418.12 + Р252.653 + Р733.410.210.41-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25721 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Марушко Т. В. 
Визначення факторів ризику доклінічної гіперхолестеринемії у дітей. Гетерозиготна сімейна гіперхолестеринемія / Т. В. Марушко, Є.-Е. Б. Кульчицька // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2019. - Вип. 34. - С. 168-177. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Атеросклероз, як основна причина виникнення серцево-судинних захворювань, бере свій початок у дитинстві. У деяких дітей розвиток атеросклеротичного процесу прискорюється через фактори ризику або наявність специфічних захворювань. Ідентифікація дітей, які знаходяться в групі ризику атеросклерозу, може надати змогу достроково вжити заходів для зменшення атеросклеротичного процесу, запобігання або уповільнення серцево-судинних захворювань (ССЗ), таких як інфаркт міокарда, інсульт і хвороби периферичних судин. Мета роботи - вивчення необхідності запровадження системного обов'язкового скринінгу на дисліпідемію з віку 7 років з метою виявлення груп пацієнтів, що потребують профілактики або лікування атеросклеротичних уражень судин. Проведено ретроспективний аналіз результатів комплексного клініко-інструментального обстеження 118 хворих з метою виявлення дисліпідемії, що перебували на лікуванні у кардіо-ревматологічному відділенні Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1 у період з січня 2018 по січень 2019 р. Критерієм включення був вік 7 років. Дівчаток було 69 (58,5 %), хлопчиків - 49 (41,5 %). В середньому вік досліджуваної дитини становив 12 років. Комплекс методів обстеження включав: клінічне обстеження, вимірювання артеріального тиску, визначення ліпідного профілю та вимірюванню товщини комплексу інтими-медіа (кІМ). За результатами дослідження виявлено наступні групи серед обстежених дітей: діти, чий індекс маси тіла (ІМТ) перевищував 95 перцентиль, становили 16,1 %; діти, чий зріст перевищував 95 перцентиль - 6,8 %. Загалом, надмірний ІМТ і зріст, зафіксовано у 5 % пацієнтів. Рівень ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ) був знижений відповідно віковій нормі у 40,6 %. У 15,3 % обстежених був підвищений рівень ліпопротеїдів низької щільності (ЛПНЩ). Серед дітей з надмірним ІМТ відсоток дітей з підвищеним рівнем ЛПНЩ становив 27,9 %, в той же час 4,2 % дітей з нормальним ІМТ мали підвищений рівень ЛПНЩ. 5,9 % пацієнтів мали підвищений рівень загального холестерину. Було виявлено 3 дитини віком 17, 15 та 5 років відповідно з сімейною гіперхолестеринемією, підтвердженої зворотнім каскадним скринінгом. Дитячий вік є оптимальним для виявлення гіперхолестеринемії на основі лише рівнів загального холестерину або ЛПНЩ плазми крові. Зазначено, що доцільно використовувати як діагностичний критерій на дисліпідемію рівень ЛПНЩ у плазмі крові >> 4,9140 ммоль/л, зафіксований щонайменше двічі, як високоефективний підхід за інтегрованого зворотного каскадного скринінгу для визначення вражених членів сім'ї (скринінг на основі генотипу).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654 + Р733.410.210.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського