Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.457.465.510.30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Волосюк Ан. Є. 
Дистальний спленоренальний анастомоз в поєднанні з прошиванням шлунково-стравохідного переходу при лікуванні синдрому портальної гіпертензії у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.09 / Ан. Є. Волосюк; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено комплекс діагностичних методів для раннього виявлення синдрому портальної гіпертензії, вирішено питання проведення передопераційної підготовки хворих дітей та профілактики післяопераційних ускладнень. Запропоновано 4 варіанти операцій. На основі проведених досліджень розроблено підхід до вибору методу та призначення обсягу оперативного втручання у дітей із врахуванням провідних механізмів розвитку стравохідно-шлункових кровотеч у випадку портальної гіпертензії. Запропоновано і впроваджено новий метод оперативного втручання - селективну декомпресію гастроезофагеальної зони шляхом дистального спленоренального анастомозу в поєднанні з роз'єднанням гастроезофагеального колатерального венозного кровотоку без видалення селезінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА308051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Годік О. С. 
Повторні оперативні втручання в лікуванні портальної гіпертензії у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.09 / О. С. Годік; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Вперше проведено дослідження групи дітей, що потребують повторного оперативного лікування з приводу портальної гіпертензії (ПГ) після різних варіантів первинної корекції цієї патології. Вперше вивчено причини незадовільних результатів після первинно виконаного порто-системного шунтування та прошивання шлунково-стравохідного переходу за ПГ. Оцінено морфофункціональні зміни системи портальної вени після первинних оперативних втручань, які впливають на ефективність повторної корекції ПГ у дітей. Розроблено диференційовані підходи до вибору методу повторних оперативних втручань у дітей з ПГ залежно від характеру первинного оперативного втручання й особливостей магістральних судин портальної системи. Вивчено роль окремих видів порто-системного шунтування за первинної та повторної корекції ПГ у дітей та його вплив на портальну перфузію за цієї патології. Досліджено ефективність використання різних варіантів повторних оперативних втручань за ПГ у дітей з оцінкою їх переваг і недоліків. Оцінено клінічну ефективність запропонованих методів лікування ПГ у дітей. Визначено чинники, що впливають на появу типових ускладнень, які повинні враховуватися в прогностичному плані під час хірургічного лікування цієї патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА406511 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Кривченя Д. Ю. 
Мезо-портальне шунтування при допечінковій формі портальної гіпертензії в дітей / Д. Ю. Кривченя, О. Г. Дубровін, В. П. Притула, О. С. Годік, Р. В. Жежера, В. В. Яременко, О. О. Гришин // Хірургія дит. віку. - 2013. - № 3. - С. 45-49. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити можливості та ефективність мезо-портального шунтування (МПШ) в лікуванні допечінкової форми портальної гіпертензії (ПГ) у дітей. Із 1990 по 2011 рік на базі кафедри дитячої хірургії НДСЛ "Охматдит" знаходилось на лікуванні 287 дітей із ПГ віком від 6 міс до 18 років. Допечінкову форму ПГ виявлено у 227 (79 %) дітей, внутрішньопечінкову форму ПГ - у 23 (8 %), змішану - у 37 (13 %) пацієнтів. Серед пацієнтів, за якими спостерігали, перші епізоди кровотечі у 173 (60,27 %) випадках були у дітей віком до 5 років. Діагноз їм встановлено лише після виникнення кровотечі. Усім дітям, які перебували на лікуванні, виконано обстеження, яке містило: ультразвукове дослідження органів черевної порожнини, фіброезофагогастродуоденоскопію, комп'ютерну томографію органів черевної порожнини, лабораторні методи обстеження. З 2008 року хворим із допечінковою формою ПГ проведено ревізію лівої гілки портальної вени (n = 34) для визначення можливості виконання МПШ. У 6 випадках виконано МПШ. У 4 із них проведено коронаро-портальний тип шунтування. 3 із цих хворих оперовано в ургентному порядку. У структурі госпіталізованих у відділення дітей більшість із них (n = 227, 79 %) мали допечінкову форму ПГ. Кавернозна трансформація ворітної вени (ВВ) була в 189 випадках, тромбоз ВВ внаслідок катетеризації пупкової вени та омфаліту діагностовано у 34 дітей, аномалію розвитку ВВ (гіпоплазія та атрезія) - у 4 хворих. Інтраопераційну ревізію Rex-recessus з метою можливості виконання МПШ проведено у 34 випадках. Можливим виконання МПШ було у 6 випадках, що склало 17,6 %. МПШ представлено в декількох варіантах: класичному та варіанті без використання аутотрансплантату. МПШ можна виконувати як варіант хірургічного втручання на тлі гострої кровотечі, але за умови виконання його спеціалізованою бригадою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дубровін О. Г. 
Безпосередні результати мезокавального шунтування у хірургічному лікуванні портальної гіпертензії у дітей / О. Г. Дубровін, О. С. Годік, В. П. Соручан, Л. Є. Янович // Клініч. хірургія. - 2016. - № 7. - С. 21-23. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано ефективність мезокавального шунтування (МКШ) при лікуванні портальної гіпертензії у 69 дітей. Основним показанням до застосування МКШ було виникнення кровотечі з варикозно-змінених вен стравоходу та шлунка. МКШ застосовують у 53,6 % пацієнтів як варіант повторного оперативного втручання; воно забезпечує декомпресію системи ворітної вени у середньому на 30,9 %. Застосування МКШ дозволяє підвищити ефективність хірургічного лікування ПГ у дітей до 85,5 % у порівнянні з такою після роз'єднувальних операцій (36 %).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26838 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соручан В. П. 
Оцінка ефективності мезокавального шунтування у дітей із портальною гіпертензією / В. П. Соручан // Хірургія дит. віку. - 2016. - № 1/2. - С. 93-96. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність мезокавального шунтування (МКШ) у дітей із портальною гіпертензією (ПГ). Проведено аналіз ефективності різних видів МКШ у 70 дітей на підставі порівняння декомпресійних властивостей МКШ і змін портопечінкової перфузії (ППП) після шунтування. Хворі були розподілені на 2 групи: перша - 40 (57,1 %) дітей, яким виконано Н-подібне МКШ (Н-МКШ); друга група - 30 (42,9 %) дітей, яким проведено МКШ бік у бік (б/б). Первинно МКШ (n = 33; 47,1 %) виконували у випадках непридатності селезінкової вени до шунтування. При повторних операціях (n = 37; 52,9 %) показанням до МКШ були незадовільні результати попереднього хірургічного втручання. Порівнюючи різні види МКШ, автори встановили, що найбільший декомпресійний ефект (на 8,4 % більше) спостерігається після МКШ б/б. Різниці змін ППП при різних видах МКШ не відзначено. Регрес варикозного возширення вен (ВРВ) стравоходу та шлунка спостерігався в усіх дітей. Рецидиви кровотечі в післяопераційному періоді відмічені у 12,9 % хворих. Висновки: МКШ слід розглядати як метод вибору, зважаючи на анатомічні особливості системи ворітної вени (ВВ). Запропоновані види МКШ забезпечують декомпресію портальної системи: після МКШ б/б тиск знижується на 35,6 %, при Н-МКШ і на 27,2 %. З огляду на зміни ППП і динаміку регресу ВРВ МКШ є ефективним методом запобігання кровотечам або їх зупинки при ПГ у дітей з ефективністю 84,2 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Годік О. С. 
Оцінка ендоскопічних та хірургічних методів лікування допечінкової форми портальної гіпертензії у дітей / О. С. Годік, Д. І. Вороняк, І. В. Коломоєць, Л. О. Трембач, Л. Є. Янович, О. Г. Дубровін // Хірургія дит. віку. - 2020. - № 2. - С. 29-35. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.465.510.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського