Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.458.193$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Бойко Л. И. 
Методика лечения воронкообразной деформации грудной клетки у детей / Л. И. Бойко, Л. Н. Харитонюк, В. Л. Красовский // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2002. - № 3. - С. 131-133. - Библиогр.: 7 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Заводій В. Г. 
Стернохондропластика в лікуванні лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / В. Г. Заводій; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Проаналізовано результати діагностики та лікування 87-ми дітей з лійкоподібною деформацією грудної клітки. Розроблено та впроваджено до практики програму обстежень, з використанням якої визначено об'єктивні дані про клінічно-функціональний стан дітей з цією патологією. З'ясовано, що тривале спостереження за такими пацієнтами та збільшення строку для виконання операції призводить до появи хронічної гіпоксії, розладів обмінних процесів, гіпотрофії та супутніх захворювань. На підставі даних аналізу клінічних матеріалів запропоновано комплекс передопераційної підготовки хворих дітей та визначено чіткі показання до хірургічної корекції лійкоподібної деформації їх грудної клітки. Відзначено, що у разі симетричної форми зазначеної деформації найдоцільнішим є розроблений стрижневий спосіб стернохондропластики. Створено безстрижневий спосіб стернохондропластики, показаний у разі асиметричної грудної клітки. Досліджено клінічну ефективність розробленого та впровадженого нерезекційного способу стернохондропластики лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей. Зазначено, що внаслідок застосування розроблених способів стернохондропластики, за диференційованого підходу до лікування дітей з лійкоподібною деформацією грудної клітки одержано позитивні результати у віддалені строки у 94,8 %, а саме: відновлення анатомічних форм грудної клітки, поліпшення функції серцево-судинної та дихальної систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сокур П. П. 
Діагностика та хірургічне лікування закритої торакальної травми у дітей / П. П. Сокур, В. Г. Гетьман, Б. О. Кравчук, Б. Б. Серденко // Архів клініч. медицини. - 2014. - № 2. - С. 115-116. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено аналіз результатів лікування 176 дітей із закритою травмою грудної клітки, ізольованою та поєднаною. Доведено доцільність застосування органозберігаючих операцій при ушкодженнях дихальних шляхів, що дозволяє уникнути інвалідизації пацієнтів та летальних наслідків. Визначено головні причини помилок у діагностиці та лікуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дігтяр В. А. 
Досвід хірургічного лікування лійкоподібної деформації грудної клітки у дітей / В. А. Дігтяр, М. О. Камінська, О. І. Мохов, С. В. Коваль // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 1. - С. 81-84. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Лійкоподібна деформація є найчастішою вадою розвитку грудної клітки. Дана аномалія проявляється як косметичними, так і функціональними розладами з боку серцево-судинної і дихальної систем. Характерною її особливістю є схильність до прогресування, яка тісно пов'язана з ростом і віком дитини. Мета дослідження - порівняльна характеристика використання ретростернального та торакоскопічного контролю проведення металевих конструкцій у разі торакопластики лійкоподібної деформації грудної клітки (ЛДГК) за методикою D. Nuss. Обстежено та проліковано 50 дітей віком від 4 до 17 років з ЛДГК. Із симетричною формою деформації було 33 (66 %) пацієнти, асиметричною - 10 (20 %), плосколійкоподібною - 7 (14 %). Передопераційне обстеження включало проведення загальноклінічних лабораторних досліджень, спірографію, електрокардіографію, ехокардіографію, рентгенографію грудної клітки у прямій і бічній проекціях та комп'ютерну томографію. Усім пацієнтам виконана торакопластика за методом D. Nuss. Результати лікування спостерігалися у всіх пацієнтів після операції. Добрі результати одержано у 43 (86 %) випадках, задовільні - у 6 (12 %), незадовільні - у 1 (2 %) хворого. Висновки: хірургічна корекція ЛДГК за допомогою ретростернальних металевих фіксаторів і перспективний напрямок торакопластики, що має переваги у порівнянні з резекційними методиками (мініінвазивність і добрий косметичний результат), а торакоскопічний супровід підвищує безпечність і знижує травматичність оперативного втручання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Аксельров М. А. 
Анализ лечения детей с воронкообразной деформацией грудной клетки. Наш опыт, эволюция хирургического подхода и результаты лечения / М. А. Аксельров, М. П. Разин, М. Н. Сатывалдаев, В. А. Скобелев, Е. Г. Скрябин // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 1. - С. 85-89. - Библиогр.: 18 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Заремба В. Р. 
Порівняльна характеристика консервативного та хірургічного лікування кільоподібної деформації грудної клітки у дітей / В. Р. Заремба, О. А. Данилов, Д. І. Шульга, М. О. Доценко, О. С. Курочкін // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 3. - С. 18-29. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Проведено аналіз консервативного лікування 58 пацієнтів із кільоподібною деформацією грудної клітки (КДГК) із використанням брейс-системи оригінальної конструкції; ця група хворих зверталася по медичну допомогу з листопада 2015 р. по червень 2018 р. Також проведено аналіз хірургічного лікування 111 пацієнтів із КДГК, котрим було проведено операцію Абрамсона у модифікації Д. І. Шульги. Хворих було прооперовано у період 2009 - 2018 рр. В усіх випадках із закінченим лікуванням за консервативного підходу настало одужання; в усіх пацієнтів із незавершеним консервативним лікуванням визначено позитивну динаміку і продовжується лікування. В одному випадку виявлено тенденцію до рецидивування, що потребувало відновлення лікування на 4 міс. Відзначено певні переваги власної конструкції динамічної компресійної брейс-системи. Запропоновано аналогічну брейс-систему для корекції супутньої протрузії реберних дуг, вперше використано брейс-систему для корекції кільоподібної деформації у дівчат-підлітків та жінок; висвітлено перший досвід комплексного симультанного консервативного лікування КДГК, поєднаної з виразними ступенями кіфозу, сколіозу та кіфосколіозу. Визначено особливості, переваги передньої мініінвазивної торакопластики за Абрамсоном - Шульгою. Визначено хороший функціональний і косметичний результат оперативного лікування в усіх випадках. Запропоновано фіксуючу дугу і пластину власної конструкції. Проведено аналіз функціонального стану кардіореспіраторної системи до та після лікування. Зроблено порівняльний аналіз результатів консервативного та хірургічного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Сасюк А. І. 
Кутометрія груднини та пригруднинних ділянок у діагностиці та лікуванні кільоподібної деформації грудної клітки у дітей / А. І. Сасюк, В. В. Погорілий, Є. Є. Лойко, В. С. Конопліцький, Д. В. Конопліцький // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 3. - С. 41-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

З метою удосконалення діагностики кільоподібної деформації грудної клітки (КДГК) запропоновано метод визначення величини кута відхилення груднини та пригруднинних ділянок відносно горизонтального рівня. Вимірювання проводились за розробленою схемою, з вказаними анатомічними орієнтирами для даного дослідження. Кут відхилення груднини та пригруднинних ділянок визначався за допомогою маятникового кутоміра. Нормальні значення величини даного кута було встановлено на основі обстеження 668 здорових дітей віком від 3 до 18 років. Аналіз одержаних даних засвідчив, що величина даного кута не залежить від віку та статі дітей, проте змінюється залежно від типу будови тіла дитини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Аксельров М. А. 
Стабилизация грудинно-реберного комплекса при обширных флотирующих переломах ребер у детей: обзор литературы и собственный опыт / М. А. Аксельров, М. Н. Сатывалдаев, И. А. Бродер // Хірургія дит. віку. - 2018. - № 4. - С. 25-30. - Библиогр.: 21 назв. - рус.

Травма грудной клетки является лидирующей причиной фатальных осложнений. Частота травмы груди остается высокой. Существует множество методов фиксации флотирующих участков грудного каркаса, которые технически сложны и привязаны к тем или иным материалам. Цель работы - поиск возможностей стабилизации грудинно-реберного комплекса без затрат на изготовление индивидуальных приспособлений; описание и внедрение метода фиксации грудной стенки при флотирующих переломах у детей в тяжелом состоянии, применяемого детскими хирургами в Тюмени. На юге Тюменской области за период 2016 - 2018 гг. четверым пациентам в возрасте от 9 до 17 лет выполнен оригинальный способ фиксации грудной стенки с множественными флотирующими переломами ребер при помощи моделированной шины Крамера V-образной формы для увеличения площади контакта с грудной клеткой. Шина фиксировалась нерассасывающимися нитями, проведенными под ребра за стабильные участки по краям и за нестабильный фрагмент грудного каркаса, с последующей фиксации шины. При помощи данного метода удалось надежно, миниинвазивно стабилизировать грудную стенку пациентов, добиться раннего спонтанного дыхания, что сократило длительность лечения в палате интенсивной терапии. Гнойно-септических осложнений не наблюдалось. Выводы: предложенный метод восстановления каркасной функции грудной клетки с помощью внешней фиксации V-образной моделированной шины Крамера прост и приемлем в любом стационаре.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.458.193

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського