Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.591$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Лесницкий А. И. 
Заразный сифилис у детей, приобретенный бытовым путем : [Тези доп. I(VIII) зїзду Укр. асоц. лікарів-дерматовенерологів і косметологів, 20 - 23 верес. 2005 р., м. Київ] / А. И. Лесницкий, С. И. Платонов, Е. А. Лесницкая, О. В. Федулова, Г. И. Макурина, Т. Д. Ковалева // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2005. - № 3. - С. 203. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.591-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Дерев'янко Л. А. 
Клінічні маніфестації раннього уродженого сифілісу / Л. А. Дерев'янко, Л. Д. Калюжна, Н. В. Турик, Н. І. Савкіна, Н. М. Пономаренко, М. В. Пацеля // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2005. - № 2. - С. 102-104. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Отмечено, что ранний врожденный сифилис - это превентабельное заболевание, клинический спектр которого варьирует от асимптомных форм до тяжелых мультисистемных нарушений. Проведен анализ 14-ти случаев раннего врожденного сифилиса у детей, которые находились на обследовании и лечении в Киевской городской кожно-венерологической больнице с 2001 по 2004 гг.


Ключ. слова: ранній природжений сифіліс, імуноферментний аналіз, антитрепонемні IgM-антитіла
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.591-351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Пасічник І. П. 
Клініко-імунологічні особливості адаптації дітей, які отримали профілактичне лікування сифілісу : автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І. П. Пасічник; Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено проблеми підвищення ефективності лікувально-профілактичних заходів, удосконалення раннього діагностування клініко-імунологічних порушень у дітей, які одержали профілактичне лікування сифілісу, шляхом визначення клініко-імунних особливостей адаптації в неонатальному періоді. Встановлено, що у разі відсутності специфічних клініко-серологічних ознак раннього природженого сифілісу, діти мають особливості клінічного перебігу неонатального періоду, імунної реактивності, стану здоров'я та фізичного розвитку протягом перших трьох років життя. Виявлено особливості клітинної, гуморальної ланок імунітету, продукції цитокінів. На підставі критеріїв, що детермінують відмінності адаптації, розроблено науково обгрунтовану математичну модель індивідуального прогнозування підвищеного рівня захворювання на гострі респіраторні вірусні інфекції протягом першого року життя. Встановлено зв'язок психологічного стилю переживання вагітності матерів з сифілісом в анамнезі з перебігом неонатального та грудного періодів у дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.591-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дзюбак В. Є. 
Клініко-імунологічні паралелі у дітей, народжених від матерів, що хворіли на сифіліс : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В. Є. Дзюбак; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено вивченню особливостей імунного статусу, клінічних проявів у дітей грудного віку, народжених від матерів, що хворіли на сифіліс. Показано, що за раннього вродженого сифілісу у дітей грудного віку підвищення рівнів імуноглобулінів М і А супроводжуються зниженням рівня Т-лімфоцитів. За прихованого і маніфестного раннього вродженого сифілісу зі шкірними й кістковими проявами імунорегуляторний індекс знаходиться в межах норми, а за маніфестного раннього вродженого сифілісу з вісцеральною патологією імунорегуляторний індекс знижений, що призводить до порушення кооперативних взаємовідношень Т- і В-лімфоцитів. Розроблено та обгрунтовано ефективний метод комплексного лікування раннього вродженого сифілісу з призначенням пеніциліну та імуномодулятора лаферону, що забезпечує підвищення кількості Т-лімфоцитів, ліквідує дисбаланс субпопуляції Т-клітин, прискорює елімінацію ЦІК, скорочує строки негативації серореакцій і час зникнення специфічних шкірних проявів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.591-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шкробот Т. С. 
Обгрунтування безпечності грудного вигодовування дітей з групи ризику щодо природженого сифілісу : Автореф. дис... канд. мед. наук / Т. С. Шкробот; АМН України. Ін-т дерматології та венерології. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано безпечність грудного вигодовування немовлят від матерів, в яких встановлено сифіліс до або під час вагітності, а після відповідного специфічного та профілактичного протисифілітичного лікування визначено позитивні специфічні серологічної реакції на сифіліс під час досліджуваної вагітності. Обстежено 90 матерів, які одержали протисифілітичне лікування під час вагітності та 90 їх немовлят, які перебували на природному вигодовуванні не менше 6-ти місяців. За результатами дослідження встановлено, що провідним критерієм безпечності природного вигодовування немовлят групи ризику є закінчення курсу специфічного та профілактичного лікування сифілісу в їх матерів під час вагітності. Закінчення протисифілітичного лікування матерів після 28-го тижня вагітності не дозволяє оцінити якість проведеної терапії під час пологів і новонароджені немовлята цих матерів мають підлягати профілактичному лікуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732 + Р733.591

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Конспект педиатра. Ч. 4. Инфекции у детей (врожденный сифилис, гнойные менингиты, цитомегаловирусная инфекция) / ред.: А. Ю. Заславский, Н. В. Куприненко. - Донецк : Заславский А.Ю., 2010. - 91 c. - рус.

Освещены аспекты лечения сифилиса, туберкулеза, менингококковой и цитомегаловирусной инфекций у детей. Рассмотрены проблемы ранней диагностики инвагинации, вызванной кишечными инфекциями. Описаны клинические методы диагностики поражения нервной системы при инфекционных заболеваниях у детей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514 + Р733.54 + Р733.591

Рубрики:

Шифр НБУВ: В352637/4 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Недобой П. М. 
Нестатевий шлях інфікування дитини сифілісом / П. М. Недобой, С. М. Єфименко // Укр. журн. дерматології, венерології, косметології. - 2010. - № 1. - С. 107-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Описан случай инфицирования ребенка сифилисом при бытовом контакте. Для предотвращения такого заражения акцентировано внимание на соблюдении санитарных и гигиенических норм, особенно в семьях, где есть маленькие дети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.591-1 + Р264.951

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Радионов В. Г. 
Научно-практическая конференция "Актуальные проблемы диагностики, лечения и профилактики сифилиса у беременных и детей", посвященная 80-летию дерматовенерологической службы Луганщины и 45-летию организации кафедры дерматовенерологии Луганского госмедуниверситета / В. Г. Радионов // Дерматологія та венерологія. - 2005. - № 1. - С. 93-94. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591 + Р733.591

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15288 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Нечипоренко Н. М. 
Розробка диференційованих показань до проведення профілактичного лікування дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, хворих на сифіліс / Н. М. Нечипоренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 470-477. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Незважаючи на схожість епідеміологічного розвитку ВІЛ та сифілітичної інфекцій, до кінця не встановлено епідеміологічні особливості поєднаного інфікування на сифіліс та ВІЛ у вагітних та ефективність протисифілітичного профілактичного лікування дітям з одночасним перинатальним контактом з ВІЛ та сифілітичною інфекцією. Мета роботи - провести клініко-серологічне динамічне спостереження дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс з урахуванням одержаного лікування та сформувати показання до лікування та реабілітації дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок, хворих на сифіліс під час вагітності. Наведені результати проведеного клініко-лабораторного обстеження 21-ої матері та їх 22-х новонароджених дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс. Вивчено особливості преморбідного фону матерів, ко-інфікованих на ВІЛ і сифіліс та клініко-серологічні особливості формування здоров'я дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс. Вперше визначено ефективність специфічного профілактичного лікування в дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, хворих на сифіліс. Обгрунтовано диференційований підхід до реабілітації дітей з урахуванням інфекційного статусу та медико-соціальних особливостей матерів під час та після вагітності. Висновки: теоретично доведено вплив поєднаного інфікування на формування здоровія дітей, що обгрунтовує доцільність проведення профілактичного лікування дітям з одночасним перинатальним контактом на ВІЛ та сифілітичну інфекцію з метою їх реабілітації від сифілітичної інфекції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591 + Р733.591-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Радионов В. Г. 
Замечания к клиническому протоколу оказания медицинской помощи детям с подозрением на врожденный сифилис / В. Г. Радионов, А. В. Шатилов, В. Н. Любимцева // Дерматологія та венерологія. - 2010. - № 3. - С. 60-62. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)442.858 + Р733.591-358

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15288 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
11.

Нечипоренко Н. М. 
Клініко-епідеміологічна характеристика, лікування та реабілітація дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, хворих на сифіліс : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.20 / Н. М. Нечипоренко; ДУ "Ін-т дерматології та венерології НАМН України". - Х., 2013. - 16 c. - укp.

Присвячено удосконаленню принципів та напрямів профілактики та реабілітації здоров’я дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів. Вперше було проведено клініко-лабораторне обстеження 21-і матері та їх 22-х новонароджених дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс. Вивчено особливості преморбідного фону матерів, ко-інфікованих на ВІЛ і сифіліс та клініко-серологічні особливості формування здоров’я дітей з перинатальним контактом на ВІЛ та сифіліс. Вперше визначено ефективність специфічного профілактичного лікування у дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, хворих на сифіліс. Обгрунтовано диференційований підхід до реабілітації дітей з урахуванням інфекційного статусу та медико-соціальних особливостей матерів під час та після вагітності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.591 + Р716.216.514.0 + Р716.226 + Р733.591-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399417 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського