Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.61/64$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Приходько В. С. 
Значення впливу умов догляду на характер нервово-психічного розвитку дітей раннього віку від матерів з ускладненим перебігом вагітності / В. С. Приходько, А. В. Яловчук // Педіатрія, акушерство та гінекологія. - 2005. - № 6. - С. 28-31. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Ключ. слова: дети раннего возраста, осложнения беременности, нервнопсихическое развитие
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.61/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22335 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Андрущук А. О. 
Нейровітан в комплексному лікуванні дітей з психосоматичною патологією / А. О. Андрущук, Т. В. Мелліна // Соврем. педиатрия. - 2006. - № 3. - С. 212-214. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено включення засобів корекції гіповітамінозів групи В у комплексну терапію психосоматичних захворювань (ПСЗ) за функціональної та органічної патології травної системи у дітей. З цією метою застосовано препарат "Нейровітан". Клінічне дослідження показало покращання результатів терапії на тлі прийому "Нейровітану", його ефективність та безпечність, що дозволяє рекомендувати препарат для тривалого застосування у лікуванні ПСЗ та психоемоційних розладів у дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.41-52 + Р733.61/64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Прохно О. І. 
Стоматологічний статус дітей з психоневрологічними вадами розвитку / О. І. Прохно // Психіч. здоров'я. - 2005. - № 4. - С. 52-55. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Представлены результаты стоматологического обследования 97-ми детей с психоневрологическими отклонениями. Изучена распространенность и интенсивность заболеваний твердых тканей зубов и тканей пародонта, а также этиологические факторы, которые способствуют их развитию.


Ключ. слова: кариес, хронический катаральный гингивит, хронический гипертрофический гингивит, пародонтит
Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.66-3 + Р733.61/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Ніколаєнко В. 
Проблеми психічного здоров'я дітей: сучасні підходи до діагностики та лікування / В. Ніколаєнко // Укр. мед. часоп.. - 2018. - № 5. - С. 37-41. - укp.

Вже 14-й рік поспіль учасники Науково-практичної конференції "Актуальні питання медичної психології, психосоматики та психотерапії в перинатології та педіатрії" - лікарі та науковці, які працюють у галузі медичної психології, дитячої психіатрії, психотерапії, психосоматики та дитячої психоневрології, педіатри, перинатологи, сімейні лікарі, реабілітологи та інші фахівці - збираються у стінах Державної установи "Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О. М. Лук'янової Національної академії медичних наук України", щоб обговорити проблеми збереження психічного здоров'я українських дітей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.61/64е(4Укр)л0

Шифр НБУВ: Ж15767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Хайтович М. В. 
Когнітивна дисфункція в дітей: можливості фармакологічної корекції із застосуванням комплексу амінокислот та вітаміну Bsub6/sub / М. В. Хайтович // Междунар. неврол. журн.. - 2019. - № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.61/64-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25223 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Горбунова Г. Д. 
Качество жизни детей трудовых мигрантов / Г. Д. Горбунова // Мед. перспективи. - 2020. - 25, № 4. - С. 198-206. - Библиогр.: 20 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.61/64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Коновалова Н. М. 
Діагностика порушень розвитку та реабілітація дітей, народжених від матерів, які вживають алкоголь : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. М. Коновалова; Харківська медична академія післядипломної освіти. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Представлено вирішення наукового завдання - удосконалення діагностики порушень розвитку й оптимізація реабілітації дітей раннього віку, народжених від матерів, які вживають алкоголь, на основі вивчення динамічних особливостей фізичного, моторного, когнітивного, соціально-емоційного, мовного розвитку, навичок самообслуговування та розробки заходів, спрямованих на зміцнення їх здоров'я та поліпшення соціальної адаптації. Визначено різні фенотипові прояви пренатальної дії алкоголю на плід у дітей раннього віку: природжені вади, пов'язані з алкоголем, фетоалкогольний синдром і частковий фетоалкогольний синдром. До перинатальних факторів ризику порушень розвитку дітей раннього віку, народжених від матерів, які вживають алкоголь, належать токсична дія алкоголю, передчасне народження, відсутність медичного спостереження матерів під час вагітності, штучна вентиляція легень у ранній неонатальний період. З'ясовано, що фізичний розвиток дітей раннього віку, народжених від матерів, які вживають алкоголь, має особливості залежно від фенотипового прояву розладів фетоалкогольного спектру та характеризується уповільненням або затримкою маси тіла та росту при народженні, та навіть упродовж раннього дитинства. Показано, що достовірне підвищення частки дельта- та тета-ритму стандартної ЕЕГ, дифузні зміни ЕЕГ "легкого" та "помірного" характеру, міжпівкульова асиметрія ЕЕГ у скоригованому віковому інтервалі від 24-х до 36-ти місяців є маркером порушення розвитку. З'ясовано, що застосування шкал KID-RCDI-2000 дозволяє удосконалити ранню діагностику порушень нервово-психічного та моторного розвитку та у віковий інтервал скоригованого віку 6 - 12 місяців прогнозувати порушення розвитку. Доведено, що в дітей раннього віку, народжених від матерів, які вживають алкоголь, відбувається порушення розвитку за основними доменами (когнітивним, моторним, мовленнєвим, соціо-емоційним, адаптивним) з різною частотою та залежить від фенотипу пренатальної дії алкоголю. У порівнянні з передчасно народженими дітьми з перинатальною патологією у віковий період 24 -36 місяців вони частіше мають затримку когнітивного та соціо-емоційного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.61/64 + Р716.216.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436155 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бєсєда В. В. 
Корекція фізичного розвитку дітей раннього і дошкільного віку з психомоторними порушеннями : монографія / В. В. Бєсєда; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. - Вінниця : Твори, 2022. - 475 c. - Бібліогр.: с. 456-464 - укp.

Розглянуто теоретичні та методичні основи корекції моторної сфери у дітей раннього і дошкільного віку з психомоторними порушеннями. Такі порушення накладають негативний відбиток на загальний фізичний розвиток вказаної категорії дітей, зокрема на їхню поставу. Саме поставу слід вважати тим системним показником психофізичного розвитку дітей, в якому віддзеркалено особливості як рухових порушень дітей, так і специфіку їхнього психічного розвитку. Розкрито основні шляхи корекції фізичного розвитку дітей раннього і дошкільного віку на прикладі порушень постави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.93-3 + Р733.418-541 + Р733.61/64-541

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856705 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського