Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (38)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.253.332$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Коцюбинський В. Й. 
Привласнення: соціальні аспекти / В. Й. Коцюбинський; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К. : Укр. центр духов. культури, 1999. - 229 c. - Бібліогр.: с. 219-228. - укp.

Досліджуються особливості та способи вдосконалення соціальної форми власності. Значна увага приділяється з'ясуванню єдності суспільних відносин і відносин власності, відокремленню власності від влади, переходу в стимулюванні праці від заробітної плати до стимулювання її підприємництвом, формуванню цивілізованого трудівника-власника. Аналізуються необхідність та реальні можливості створення в державі прогресивної ситеми соціального захисту населення, побудованої не на масовому, а на адресному споживанні громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24 + У010.253.332.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Макаренко П. Н. 
Рыночная трансформация экономики Украины / П. Н. Макаренко. - К. : Наук. думка, 1998. - 184 c. - Библиогр.: 85 назв. - рус.

Рассматриваются содержание и объективная необходимость рыночного преобразования государственно-плановой системы хозяйствования и стратегия ее рыночной трансформации. Раскрываются научные основы рыночного реформирования отношений собственности и хозяйствования. Анализируется процесс приватизации объектов государственной и колхозно-кооперативной форм собственности. Исследуется структурная и внешнеэкономическая политика государства. Проводится макроэкономический анализ становления экономики в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0 + У010.295.21 + У010.253.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гупало О. Г. 
Власність і розподіл: їх взаємодія і соціальна справедливість / О. Г. Гупало // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. - 2004. - Вип. 6. - С. 222-225. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Мочерный С.  
Человек и законы его развития / С. Мочерный, А. Устенко // Экономика Украины. - 2004. - № 9. - С. 14-22. - рус.

Досліджено сутність людини, зокрема людини економічної, а також закони її розвитку. З цією метою розглянуто погляди найвидатніших філософів щодо сутності людини з урахуванням економічних аспектів даної проблеми. У межах економічної сутності людини виділяються дві сторони (людина-працівник і людина-власник), в межах соціобіологічної - біологічна, економічна та соціальна складові, а також основні риси, у яких комплексно розкриваються ці сторони. На прикладі України з'ясовано найважливіші ознаки деградації біологічної сторони сутності людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Мочерний С.  
Людина та закони її розвитку / С. Мочерний, О. Устенко // Економіка України. - 2004. - № 10. - С. 17-26. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Будкин В.  
Постсоциалистическая трансформация собственности / В. Будкин // Экономика Украины. - 2007. - № 2. - С. 39-44. - рус.

Розглянуто проблеми становлення нових відносин власності в трьох групах постсоціалістичних країн - в Центрально-Східній Європі, в СНД, в Китаї та В'єтнамі. Виділено основні форми власності в кожній з цих груп із певними особливостями їх функціонування внаслідок національних особливостей процесів приватизації та роздержавлення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 + У50-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Музиченко О. А. 
Вдосконалення відносин власності в умовах переходу до ринкової економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О. А. Музиченко; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. - К., 1998. - 18 c. - Бібліогр.: 13 назв. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено аналізу власності, її форм з точки зору еволюційного розвитку, трансформації в умовах переходу до соціально-орієнтованої економіки, зв'язку циклічності власності та виробництва. В дисертації оцінений хід процесів роздержавлення та приватизації, визначені перспективи ефективного господарювання приватизованих підприємств. Основні результати дослідження дозволили виробити рекомендації щодо процесів роздержавлення та приватизації, що можуть бути використані в корекції курсу ринкових перетворень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Саєнко А. А. 
Взаємозв'язок відносин власності і управління в процесі ринкової трансформації державного сектора : автореф. дис... канд. екон. наук / А. А. Саєнко; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2008. - 15 c. - укp.

Досліджено взаємозв'язок відносин власності й управління у процесі ринкової трансформації державного сектору економіки від держави загального добробуту до ефективної держави. У контексті взаємозв'язку відносин власності та вартості вивчено закономірності розвитку відносин управління як форми розв'язання протиріччя між правом власності й економічною владою у системі держава - корпоративний сектор. Розкрито зміст і умови формування публічного сектору економіки як форми реалізації моделі ефективної держави. Охарактеризовано моделі корпоративного управління. Виявлено можливості їх реалізації за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА356861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Карабаджак К. С. 
Реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення змішаної економіки : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / К. С. Карабаджак; Київ. нац. екон. ун-т. - К., 1999. - 19 c. - укp. - рус.

Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти реформування відносин власності в аграрному секторі України в умовах становлення змішаної економіки. Досліджено особливості власності та форми її реалізації за умов ринкових перетворень, розвиток реалізації права власності. Визначено особливості відносин власності та їх реалізації в аграрному секторі економіки України. Проведено аналіз трансформацій земельних відносин в Україні, вказано причини кризи та шляхи виходу з неї. Запропоновано схему кооперативного товариства як організаційної форми господарювання на селі. Доведено необхідність ринку землі, розвитку поруч з приватною державної форми власності на землі сільськогосподарського призначення. Вказано на можливість дотримання еволюційних змін у процесі розвитку відносин власності в аграрному секторі економіки України. Запропоновано напрямки державного регулювання аграрних відносин за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 + У9(4УКР)320-141

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Степаненко С. В. 
Трансформація відносин власності у постіндустріальній економіці : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.01 / С. В. Степаненко; Нац. гірн. ун-т. - Д., 2008. - 19 c. - укp.

Комплексно проаналізовано трансформаційні процеси, що відбуваются у системі відносин власності за умов становлення та розвитку постіндустріальної економіки. Доведено, що господарська система постіндустріального суспільства є сукупністю двох складових: класичної та нової економіки. Обгрунтовано широке та вузьке тлумачення нової економіки як складової постіндустріальної економіки. Розкрито вплив факторів глобалізації та інформатизації, ціннісних і соціокультурних чинників на формування нової економіки та трансформацію відносин власності. Розглянуто основні підходи до трактування поняття "власність". Визначено провідні напрями трансформації відносин власності у постіндустріальній економіці. Розкрито значущість інтелектуальної власності за сучасних умов, охарактеризовано її об'єкти, проаналізовано інтелектуальне виробництво, розглянуто трирівневу структуру та різновиди інтелектуального капіталу. Визначено суть процесів інтелектуалізації, транснаціоналізації, інтернетизації, віртуалізації власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мартиенко А. И. 
Теоретические основы развития отношений собственности на природные ресурсы : монография / А. И. Мартиенко; НАН Украины, Ин-т пробл. рынка и экон.-экол. исслед. - О., 2011. - 392 c. - Библиогр.: 316 назв - рус.

Определены теоретические основы развития собственности на природные объекты на основе отношений присвоения обществом и экономически обособленным субъектом собственно природного ресурса, социально-экологического эффекта, а также экономико-экологического дохода и ущерба. Доказано, что системообразующим отношением в природопользовании является общенародная собственность, которая служит базисом развития разнообразных форм собственности. Обоснованы критерии развития форм и прав собственности на основе альтернативных издержек, трансакционных и трансформационных затрат. Определены экономико-экологические ограничения функционирования разнообразных форм собственности на природные ресурсы на основе приоритетности интересов общественной собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У010.253.332 + У9(4УКР)281 + Х839(4УКР)112.1 + Х859(4УКР)02

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Степаненко С. В. 
Трансформація відносин власності в умовах формування постіндустріальної економіки : [монографія] / С. В. Степаненко, Л. І. Яковенко; Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - Полтава : Скайтек, 2010. - 208 c. - укp.

Проаналізовано трансформаційні процеси, що відбуваються у системі відносин власності за умов становлення та розвитку постіндустріальної економіки. Визначено структуру постіндустріальної економічної системи. Висвітлено основні напрями постіндустріальних суспільних трансформацій.

Проанализированы трансформационные процессы, которые происходят в системе отношений собственности в условиях становления и развития постиндустриальной экономики. Определена структура постиндустриальной экономической системы. Освещены основные направления постиндустриальных общественных трансформаций.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА728798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гаєвський А. М. 
Трансформація відносин власності у соціальній сфері України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / А. М. Гаєвський; МОНМС України, ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2012. - 20 c. - укp.

Розглянуто сутність власності як категорії суспільних відносин. Узагальнено філософські, правові, економічні, фінансові та соціальні аспекти власності. Систематизовано концептуальні підходи до пізнання сутності категорії "власність". Досліджено сутність соціальної сфери у контексті трансформації відносин власності. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку соціальної сфери та динаміку процесів трансформації відносин власності у соціальній сфері. Розглянуто ефективність процесів трансформації відносин власності у медичній та санаторно-курортній сфері України. Запропоновано шляхи вдосконалення функціонування медичної та санаторно-курортної сфери у контексті трансформації відносин власності. Визначено основні елементи організаційно-економічного механізму підвищення ефективності процесів трансформації відносин власності в медичній та санаторно-курортній сфері України. Запропоновано напрями вдосконалення нормативно-правової бази процесів трансформації відносин власності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 + У9(4УКР)490 + У9(4УКР)0-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Мартієнко А. І. 
Економіко-екологічні засади інституціювання та запровадження різноманіття форм власності у природокористуванні : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.06 / А. І. Мартієнко; НАН України, Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. - О., 2012. - 36 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи економічних відносин власності в природокористуванні та науково-методичні рекомендації щодо формування та реалізації різноманітних форм власності на природні ресурси з метою підвищення економічної, економіко-екологічної, соціально-екологічної ефективності використання, охорони, відновлення та відтворення природних ресурсів та управління формами власності в природокористуванні. Визначено теоретичні основи розвитку власності на природні об'єкти на основі відносин привласнення суспільством і економічно відокремленим суб'єктом власне природного ресурсу, економіко-екологічного доходу, соціально-екологічного ефекту й економіко-екологічних збитків. Обгрунтовано, що системоутворювальним відношенням в природокористуванні є загальнонародна власність, яка служить базисом розвитку різноманітних форм власності. Розроблено методологію державного інституціювання привласнення природних ресурсів, що складається з двох блоків - інституціювання державної форми власності й інституціювання недержавних форм і прав привласнення природних ресурсів, яке включає державне управління функціонуванням і розвитком різноманіття форм і прав привласнення в природокористуванні. Обгрунтовано необхідність та можливість привласнення природних ресурсів в інтересах всього суспільства на основі фонду національних природних дивідендів. Визначено критерії розвитку різноманітних форм і прав власності на основі альтернативних витрат, трансакційних і трансформаційних затрат. Визначено економіко-екологічні обмеження функціонування різноманітних форм власності на природні ресурс

и на основі пріоритетності інтересів загальнонародної власності. Обгрунтовано та визначено певні форми власності, надано їх економічну сутність. Розроблено договірну базу реалізації відносин присвоєння в природокористуванні як матеріальну основу функціонування форм власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.281 + У010.253.332 + У9(4УКР)281 + Х839(4УКР)112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Мазуркевич Л. О. 
Трансформація відносин власності в аграрному секторі економіки перехідного періоду (1990 - 2004 рр.) : монографія / Л. О. Мазуркевич, О. В. Чубучна. - Маріуполь : Схід. видавн. дім, 2015. - 126 c. - Бібліогр.: с. 117-126 - укp.

Розглянуто теоретико-методологічні підходи до аналізу відносин власності. Розкрито особливості й проблеми власності в АПК. Висвітлено проблеми АПК в Україні, можливості їх вирішення. Визначено можливі шляхи подолання проблем в АПК.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-141 + У010.253.332

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Савченко В. Ф. 
Державне регулювання відносин власності у ринковій економіці / В. Ф. Савченко // Наук. вісн. Полісся. - 2015. - Вип. 3. - С. 9-18. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено трактування поняття "власність" за останні сторіччя та його суть у сучасному світі. Проаналізовано форми власності, види приватизації, ситуацію у загальнодержавній, муніципальній та комунальній власності, становище з інтелектуальною власністю. Наведено пропозиції щодо посилення державного регулювання відносин власності в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 + У9(4УКР)0-141-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гордіца К. А. 
Трансформація власності в Україні: підсумки інституційних змін / К. А. Гордіца // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 24-40. - укp.

Підведено підсумки інституційних змін у сфері відносин власності, що сталися в Україні за період її існування як незалежної держави. Виявлено історично сформовані інституційні ризики трансформації власності, зумовлені особливостями національного господарсько-правового менталітету. Визначено вплив цих ризиків на перебіг, результати та перспективи економічних реформ; запропоновано можливі напрями мінімізації цього впливу в майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 + У9(4УКР)0-141 + Х839(4УКР)1-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського