Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.293$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Горбонос Ф. В. 
Кооперація в агробізнесі : підручник / Ф. В. Горбонос, Л. А. Янковська, Н. Ф. Павленчик, А. О. Павленчик, Н. Ф. Павленчик, Ж. В. Семчук, С. Ф. Яців; Львів. ун-т бізнесу та права. - Л., 2011. - 360 c. - Бібліогр.: с. 358-359 - укp.

Наведено теоретичні відомості про кооперацію та проаналізовано її закордонний і вітчизняний розвиток. Висвітлено новий концептуальний підхід до визначення кооперації, який грунтується на економічних відносинах. Розглянуто кооперацію за змістом і формою, розкрито дію фундаментальних принципів створення і функціонування кооперативів у контексті зовнішніх і внутрішніх відносин. Проаналізовано особливості створення і функціонування різних типів сільськогосподарських кооперативів. Викладено методику розрахунку оптимальних розмірів зон діяльності обслуговуючих кооперативів, обгрунтовано економічні та правові засади функціонування кооперативів в агробізнесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.293 я73-1 + У532.18 я73-1 + У9(4УКР)08 я73-1 + У9(4УКР)321.88 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА740812 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ушкаренко Ю. В. 
Сільськогосподарська кооперація в еволюційному вимірі : монографія / Ю. В. Ушкаренко. - Херсон : Айлант, 2009. - 403 c. - Бібліогр.: 626 назв. - укp.

Проаналізовано роль і місце сільськогосподарської кооперації у ринковій економічній системі, визначено соціально-економічну й екологічну сутність кооперації. Викладено методологічне обгрунтування системного розвитку кооперативного сектору з виділенням структуротвірних чинників формування багаторівневої інтегрованої дисипативно кооперативної системи за допомогою синергетичного підходу. Описано методику визначення напрямів функціональної діяльності сільськогосподарського виробничого кооперативу з використанням сучасних методів прогнозування та комп'ютерних технологій. Наведено рекомендації щодо забезпечення системного і поступального розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

Проанализированы роль и место сельскохозяйственной кооперации в рыночной экономической системе, определены социально-экономическая и экологическая сущность кооперации. Приведено методологическое обоснование системного развития кооперативного сектора с выделением структурообразовательных факторов формирования многоуровневой интегрированной диссипативно кооперативной системы с помощью синергетического подхода. Описана методика определения направлений функциональной деятельности сельскохозяйственного производственного кооператива с использованием современных методов прогнозирования и компьютерных технологий. Даны рекомендации по обеспечению системного и поступательного развития сельскохозяйственных обслуживающих кооперативов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У532.188 + У010.293 + У9(4УКР)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Горкіна Л.  
Кооперація у контексті ліберально-демократичної концепції модернізації суспільства / Л. Горкіна // Економіка України. - 2011. - № 4. - С. 4-15. - укp.

Кооперацію розглянуто як невід'ємну складову модернізації суспільства в результаті лібералізації економіки у провідних капіталістичних державах і поширення цього процесу на інші країни. Запропоновано історико-економічний екскурс еволюції наукового забезпечення кооперативної ідеології у контексті сучасних проблем теорії та практики кооперації. Доведено, що характер і соціально-економічні результати розвитку кооперації у світі (в тому числі у постсоціалістичних країнах) підтверджують науково-практичну перспективність запропонованої академіком В. Гейцем ліберально-демократичної концепції подальшого реформування економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.293 + У508 + У9(4УКР)08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Горкіна Л.  
Кооперація у контексті ліберально-демократичної концепції модернізації суспільства / Л. Горкіна // Економіка України. - 2011. - № 5. - С. 4-14. - укp.

Кооперацію розглянуто як невід'ємну складову модернізації суспільства в результаті лібералізації економіки у провідних капіталістичних державах і поширення цього процесу на інші країни. Запропоновано історико-економічний екскурс еволюції наукового забезпечення кооперативної ідеології у контексті сучасних проблем теорії та практики кооперації. Доводиться, що характер і соціально-економічні результати розвитку кооперації у світі (в тому числі у постсоціалістичних країнах) підтверджують науково-практичну перспективність запропонованої академіком В. Гейцем ліберально-демократичної концепції подальшого реформування економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.293 + У508 + У9(4УКР)08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Sakovska O. 
Socio-economic institutions for development of cooperation = Соціально-економічні інститути розвитку кооперації / O. Sakovska, O. Shpykuliak, Iu. Ushkarenko, A. Chmut // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2018. - Вип. 4. - С. 513-521. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Концепція кооперації, яку за своїм змістом можна розглядати як економічне явище, сутність якого полягає в економічних взаємовідносинах між партнерами у плані співробітництва з тим, щоб досягти спільної мети за менших питомих витрат ресурсів на основі взаємної вигоди для всіх учасників, стала потужною складовою і перспективним напрямом економічного розвитку багатьох країн світу. Діяльність кооперативних підприємств відбувається в певному інституційному середовищі, яке визначається як сукупність основоположних соціальних, політичних, юридичних, економічних правил у межах людської поведінки. Саме інституціональний підхід до розвитку кооперації перебуває наразі в центрі уваги сучасних дослідників і потребує докладного аналізу. Мета роботи - дослідження основних інституціональних імперативів розвитку кооперативних відносин суб'єктів господарювання за сучасних умов. На підставі теоретико-методичного аналізу та структурно функціонального підходу визначено системоутворювальні соціально-економічні інститути кооперації (СЕІК). Визначено, що серед СЕІК значне місце посідають інститути витрат, ефективності, кооперативної ідеології. Розкрито інститут витрат, визначено види трансакційних витрат (витрати пошуку інформації, ведення переговорів, виміру, специфікації та захисту прав власності, опортуністичної поведінки, політизації) і надано їх характеристику в контексті кооперації. Досліджено інститут кооперативної ідеології та його вплив на витрати кооперативного об'єднання. Доведено, що основна перевага і мотив кооперації полягає у прагненні отримати додатковий (синергетичний) ефект від взаємодії учасників. Синергетичний ефект може бути пов'язаний з тим, що комбіноване використання кількох взаємоузгоджених стратегій виявляється кориснішим, аніж ізольоване впровадження якоїсь однієї та настає в результаті самоорганізації складних систем. Визначено такі основні елементи кооперативної системи взаємодії: підприємство інтегратор, постачальники матеріальних ресурсів, конкуренти, посередники, споживачі та ін. Обгрунтовано одержання синергетичного ефекту в кооперативі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Пантелеймоненко А. О. 
Кооперативи у сфері шкільної освіти як складник соціальної економіки / А. О. Пантелеймоненко, В. В. Гончаренко, І. О. Рижик // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2020. - № 2. - С. 147-155. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розкрито зміст соціальної економіки як сектора в структурі економіки країни. Вказано на те, що кооперативи у сфері шкільної освіти є важливим складником соціальної економіки. Включено огляд опублікованих праць щодо названих кооперативів і теоретичних основ соціальної економіки. Проведено стислий ретроспективний огляд перших шкільних кооперативів. Запропоновано до використання факторну адитивну модель для з'ясування соціального й економічного ефектів кооперативів сфери шкільної освіти. При цьому подано окремо характеристику стосовно кожного з існуючих типів кооперативів цієї категорії. Зроблено висновок про доцільність застосування такої моделі й для встановлення соціально-економічного ефекту інших видів кооперативів. Підкреслено переваги та перспективність започаткування кооперативів сфери шкільної освіти в українській практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.4 + У010.293

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського