Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=У526.141.345$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Тулуш Л. Д. 
Оподаткування сільськогосподарських товаровиробників: стан та перспективи розвитку : [посібник] / Л. Д. Тулуш, В. І. Проніна, Н. В. Сеперович; Ін-т розв. аграр. ринків {Київ}. - К.; Л.: Укр. технології, 2009. - 295 c. - Бібліогр.: с. 294-295. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації та функціонування податкової системи у сільському господарстві. Наведено загальну характеристику основних податкових форм. Розроблено рекомендації щодо застосування спеціальних режимів і пільг з метою непрямої підтримки розвитку агропромислового комплексу. Розглянуто чинну нормативно-правову базу з питань оподаткування сільськогосподарської галузі, запропоновано методики ведення податкового обліку та визначення сум податкових зобов'язань (податку на додану вартість, фіксованого сільськогосподарського податку, плати за землю та транспортні засоби). Рокрито особливості оподаткування доходів громадян, нарахування та сплати соціальних внесків. Окреслено перспективи розвитку системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників за умов подальшої трансформації економічних відносин в аграрній сфері та реформування вітчизняної податкової системи, гармонізації її норм з європейським законодавством.

Освещены теоретические и практические вопросы организации и функционирования налоговой системы в сельском хозяйстве. Дана общая характеристика основных налоговых форм. Обоснованы рекомендации по применению специальных режимов и льгот с целью непрямой поддержки развития агропромышленного комплекса. Рассмотрена действующая нормативно-правовая база по вопросам налогообложения сельскохозяйственной отрасли, приведены методики ведения налогового учета и определения сумм налоговых обязательств (налога на прибавочную стоимость, фиксированного сельскохозяйственного налога, платы за землю и транспортные средства). Раскрыты особенности налогообложения доходов граждан, начисления и оплаты социальных вкладов. Очерчены перспективы развития системы налогообложения сельскохозяйственных товаропроизводителей в условиях дальнейшей трансформации экономических отношений в аграрной сфере и реформирования отечественной налоговой системы, гармонизации ее норм с европейским законодательством.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.345 + У9(4УКР)261.413.45 + Х829(4УКР)211.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Соколенко Л. Ф. 
Зарубіжний досвід оподаткування аграрного сектора економіки / Л. Ф. Соколенко // Бізнес Інформ. - 2017. - № 4. - С. 55-60. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - оцінка системи оподаткування аграрного сектора економіки в країнах світу та Україні, а також виявлення загальних тенденцій і напрямів розвитку системи оподаткування аграрних товаровиробників шляхом вивчення зарубіжного досвіду. Надано оцінку системі оподаткування аграрного сектора економіки в країнах світу та Україні, виявлено загальні тенденції та напрямки розвитку системи оподаткування аграрних товаровиробників з позиції адаптації світового досвіду до українських умов господарювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.345 + У9(4УКР)261.413.45

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Мармуль Л. О. 
Роль адміністрування податку на доходи фізичних осіб в управлінні конкурентоспроможністю аграрних підприємств / Л. О. Мармуль, Н. П. Новак, Е. Д. Халілов // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2021. - Вип. 51. - С. 25-32. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено теоретичні, методичні й практичні аспекти управління ефективністю та конкурентоспроможністю аграрних підприємств з урахуванням адміністрування податку на доходи фізичних осіб. Мета статті - визначення ролі адміністрування податку на доходи фізичних осіб в управлінні конкурентоспроможності аграрних підприємств, виявлення його проблем та обгрунтування пропозицій щодо їх вирішення. Методологічною основою статті є історичний, монографічний, системно-структурного аналізу і синтезу, статистико-економічні, бухгалтерського обліку, проблемно-цільовий. Визначено, що адміністрування податку на доходи фізичних осіб як одного з найбільш значимих у наповненні державного бюджету здійснює значний вплив на ефективність діяльності та конкурентоспроможність аграрних підприємств, особливо у частині величини податкової ставки відносно заробітної плати й інших доходів фізичних осіб; витрат часу та коштів на процеси оподаткування. Встановлено, що його ставка у 18,0 % на фонд заробітної плати є досить раціональною, але її можна оптимізувати до середньосвітового значення 16,1 % і менше з метою стимулювання зайнятості та формування середнього класу на селі. Інші проблеми, які стосуються досить великих (майже у 2,0 разів більше середньосвітових) витрат часу та коштів), доцільно вирішувати шляхом автоматизації облікових процесів, онлайн консультацій з податковими органами, внутрішнього контролю за своєчасною сплатою податків. У навчальних закладах вищої освіти, в управлінні конкурентоспроможністю аграрних підприємств і корпорацій. Висновки: адміністрування податку на доходи фізичних осіб є вагомим чинником формування конкурентоспроможності аграрних підсприємств та управління нею. Його вплив здійснюється безпосередньо через величину або ставку податку; порядок його нарахування та сплати; витрати часу та грошові витрати, пов'язані з адмініструванням. Необхідно зазначити, що частка ПДФО відносно зарплати є цілком прийнятною і, в середньому, досягає 18,0 при 16,6 % середньосвітового значення. Проте разом з частками ЄСВ та військового збору податкові нарахування значно зростають і перевищують вже 30 %-ий бар'єр, що значно більше, ніж у країнах Європейського союзу. Загалом великі нарахування на заробітну плату не сприяють мотивації праці сільського населення. Особливо це відчутно, коли в якості джерела пасивного доходу використовується орендна плата за земельні паї. Наступною проблемою, яку треба вирішувати, є значні кошти та витрати часу на адміністрування ПДФО. Її дозволяє вирішувати автоматизація. Автоматизація обліку податку на доходи фізичних осіб є важливою частиною автоматизації процесів управління та роботи бухгалтерії аграрного підприємства. Вона надає можливість не тільки організувати автоматизоване робоче місце кожного бухгалтера, але й удосконалити роботу шляхом створення у бухгалтерії відповідальних за ведення обліку товарно-матеріальних цінностей та інших ресурсів; праці і зарплати, податків; виробництва; реалізації продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Поляков М. Й. 
Податкові механізми детінізації доходів фізичних осіб від реалізації фруктів, ягід, винограду, пряних, ароматичних і лікарських культур, меду та дикорослих недеревних продуктів в Україні / М. Й. Поляков // Бізнес Інформ. - 2021. - № 11. - С. 395-404. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Проаналізовано успішний досвід Литви, Молдови та Польщі у сфері оподаткування доходів громадян від реалізації вирощеної ними сільськогосподарської чи зібраної власноруч лісової продукції або відповідної заготівельної діяльності. Зроблено висновок про те, що вдосконалений механізм оподаткування доходів фізичних осіб від продажу вирощених (зібраних) ними фруктів, ягід, винограду, пряних, ароматичних і лікарських культур, меду та дикорослих недеревних продуктів в Україні має: бути максимально простим; не передбачати радикальних змін, які можуть дестимулювати сплату податків; базуватися на основі звільнення від оподаткування невеликих обсягів продажів і застосування низької ставки податку на доходи фізичних осіб (далі і ПДФО) стосовно решти доходів від зазначеної діяльності; бути легким в адмініструванні, не передбачати значного збільшення адміністративного навантаження на платників і в основному сільське населення;мінімізувати можливості для приховування об'єкта оподаткування. З огляду на це запропоновано: поширити звільнення від оподаткування доходів фізичних осіб на підставі довідки за формою № 3ДФ на доходи від реалізації зібраних власноруч дарів лісу; перейти до оподаткування ПДФО решти доходів громадян від продажу вирощених та/або зібраних ними фруктів, ягід, винограду, пряних, ароматичних і лікарських культур, меду та дикорослих недеревних продуктів за ставкою 5 % (без сплати військового збору); застосовувати штрафи в разі виявлення приховування таких доходів від оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45 + У526.141.345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Приходько І. П. 
Оподаткування підприємств агробізнесу : навч. посіб. / І. П. Приходько, Г. Є. Павлова, М. Б. Бардадим; Дніпровський державний аграрно-економічний університет. - Дніпро : Акцент ПП, 2022. - 177 c. - Бібліогр.: с. 160-176 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.45 я73 + У526.141.345 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860083 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського