Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>U=У530.52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Проскуркін С. В. 
Маркетинг військово-технічної продукції і розвиток експортного потенціалу України / С. В. Проскуркін. - К. : Грот, 1999. - 88 c. - Бібліогр.: 50 назв. - укp.

Розглянуто особливості використання маркетингу військово-технічної продукції та оцінено можливості України щодо розробки, виробництва та експорту. Визначено тенденції розвитку світового ринку озброєнь з урахуванням зміни геополітичної ситуації у світі, а також заходи щодо удосконалення зовнішньої торгівлі України військово-технічною продукцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.520-82 + У9(4УКР)305.20-82 + У9(4УКР)843.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА595028 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Бондарец М.  
Тенденции развития мировой оборонной промышленности / М. Бондарец // Экономика Украины. - 2001. - № 3. - С. 82-85. - рус.

Розглянуто напрями інтернаціоналізації військово-технічних зв'язків різних країн світу та фактори, що визначають цей процес. Висвітлено американську та європейську моделі консолідації оборонних індустрій. Наголошено на необхідності для України взяти участь у міжнародній співпраці в цій галузі, яка є обов'язковою умовою її успішного входження у світове господарство.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Бондарець М. В. 
Стратегії трансформації воєнних економік розвинутих країн в умовах глобалізації : Автореф. дис... канд. екон. наук / М. В. Бондарець; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Розкрито теоретичні та практичні аспекти трансформації воєнних економік розвинутих країн за умов глобалізації. Виявлено загальні закономірності розвитку процесу глобалізації, її сутність і складові. З'ясовано новітні тенденції інтеграції й інтернаціоналізації оборонної промисловості даних країн у глобальному середовищі. Проаналізовано стратегії структурних перетворень оборонного виробництва, зокрема, військово-цивільної інтеграції, конверсії, нового технологічного трансфера цивільної промисловості, а також основні стратегії внутрішньофірмової реструктуризації оборонних компаній, розвитку сфери військових досліджень (інтеграції комерційних технологій у системи озброєнь, передачі військових розробок і технологій до цивільного сектору, розробки технологій подвійного призначення, комерціалізації оборонних досліджень).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Юрчук В. В. 
Особенности интернационализации военно-промышленных комплексов стран НАТО / В. В. Юрчук // Актуал. проблеми економіки. - 2004. - № 1. - С. 65-75. - Библиогр.: 17 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69817 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Новіков Е. Б. 
Тенденції інтернаціоналізації воєнно-промислових комплексів країн НАТО / Е. Б. Новіков // Актуал. проблеми економіки. - 2004. - № 1. - С. 155-165. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Визначено тенденції воєнно-економічного співробітництва країн-членів НАТО з урахуванням останніх досліджень і публікацій з цих проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Сазонець О. М. 
Сучасні тенденції розвитку військово-промислового комплексу в провідних країнах світу / О. М. Сазонець // Бізнес Інформ. - 2016. - № 7. - С. 8-12. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено міжнародний досвід розвитку військово-промислового комплексу і використано його для України. Проведено аналіз функціонування військового комплексу в провідних країнах світу. Показано основні тенденції розвитку військового сектора в різних країнах. Відмічено основні питання військового виробництва в умовах глобалізації. Виявлено необхідні напрями розвитку військово-промислового комплексу в Україні: збільшення частки ВВП, що спрямовується на військові потреби, забезпечення зайнятості населення у військовому виробництві, примноження науково-технічного забезпечення військового виробництва, нарощування експорту військових виробів, розвиток оборонного середовища проти кібератак. Перспективою подальших досліджень є проведення аналізу розвитку військової галузі в Україні за останні роки, виявлення позитивних сторін і недоліків у динаміці розвитку цієї галузі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Чорнописька Н. В. 
Зародження військової логістики в Україні / Н. В. Чорнописька, О. В. Брень, О. І. Данильців // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 833. - С. 109-117. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Узагальнено поступ військової логістики в світі. Встановлено сучасний стан розвитку військової логістики в Україні. Проаналізовано позиції України по військовому потенціалу (показник GFP). Висвітлено результати досліджень думки громадськості та експертів щодо функції, місця та значення військової логістики в Україні, етапу її розвитку. Проаналізовано основні виклики, які є перед військовою логістикою сьогодення. Виділено основні чинники впливу, які стримують її розвиток у Збройних силах України. Окреслено перші кроки щодо імплементації військової логістики як інструмента подолання збройної агресії та її наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52-591 + У9(4УКР)305.2-591 + Ц7(4УКР)4-50

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шемаєв В. М. 
Когнітивний аналіз і управління розвитком ситуації на світовому ринку озброєнь / В. М. Шемаєв, С. С. Стефанцев, А. С. Цитовцева // Мат. моделювання в економіці. - 2019. - № 1. - С. 70-81. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено можливості когнітивного моделювання ситуації на ринку високотехнологічної продукції, визначені особливості когнітивного аналізу і управління в соціально-економічних системах в цілому і зовнішньоринковою ситуацією зокрема. Показана доцільність використання для підтримки прийняття рішень суб'єктів ринку апарату когнітивного моделювання, заснованого на нечітких когнітивних картах, що дозволяють проводити як детальний аналіз ситуації, так і цільовий синтез стратегій управління її розвитком. Наведені результати моделювання стратегії управління віртуальною ринковою ситуацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: У542.15 + У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Економіка оборонно-промислового комплексу України в контексті міжнародного співробітництва : монографія / О. М. Сазонець, А. Й. Жемба, З. В. Валіулліна, Д. С. Захарова; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2016. - 118 c. - Бібліогр.: с. 109-118 - укp.

Зазначено, що в сучасних умовах становлення України як незалежної держави необхідними є прискорена модернізація збройних сил та розвиток оборонно-промислового комплексу. Висвітлено проблеми міжнародної безпеки України, розглянуто приклади функціонування оборонного комплексу провідних країн світу, проаналізовано стан та перспективи розвитку воєнних галузей в Україні. Представлено умови для міжнародного співробітництва України у галузях воєнно-промислової сфери. Визначено необхідність інформаційної безпеки воєнного комплексу країни в умовах міжнародного співробітництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + У530.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС61899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кизим М. О. 
Сутність і методичні підходи до оцінки економічного потенціалу країн світу як основи формування їх воєнної могутності / М. О. Кизим, В. Є. Хаустова, О. І. Решетняк // Бізнес Інформ. - 2022. - № 12. - С. 17-28. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Мета роботи - визначення сутності поняття "економічний потенціал" та аналіз існуючих методичних підходів до його оцінки, а також визначення особливостей використання економічного потенціалу країн світу під час формування їх воєнної могутності. Розглядає підходи різних авторів до визначення поняття "економічний потенціал". За допомогою методу порівняння визначено схожі та відмінні риси між наведеними тлумаченнями. Запропоновано авторське тлумачення поняття "економічний потенціал", який розглядається як наявні ресурси країни, що забезпечують досягнення максимально можливого обсягу виробництва воєнної продукції та продукції оборонно-промислового комплексу, який може бути використаний для підтримки та розвитку збройних сил країни, а також для всебічного забезпечення підготовки, запобігання та участі в різних типах воєнних конфліктів. Проаналізовано підходи до визначення структурних складових економічного потенціалу та методичні підходи до його оцінки. Проведений аналіз довів відсутність чіткого методичного підходу до оцінки економічного потенціалу, який може бути використаний для розвитку воєнної могутності країн світу. Визначено, що методичний підхід до оцінки економічного потенціалу країн світу, який спрямований на визначення можливостей країни протистояти та запобігати ймовірним війнам або воєнним конфліктам, має ураховувати ресурсну та науково-інноваційну готовність країни. Крім того, основна увага має приділятися можливості фінансового забезпечення країни протистояти та запобігати ймовірним війнам або воєнним конфліктам, а також формувати потенціал збройних сил, спроможний протистояти в умовах війни сильному противнику. Обгрунтовано, що економічний потенціал країни має формувати: виробничі можливості підприємств, що випускають кінцеву продукцію воєнного призначення; базові галузі воєнного виробництва, що постачають по кооперації комплектуючі, сировину, паливо; інфраструктуру, зайняту обслуговуванням ОПК (транспорт, фінанси, зв'язок, управління); експортно-імпортний потенціал та систему зовнішньоекономічних зв'язків щодо постачання воєнної продукції, зокрема зброї, воєнної техніки; умови для наукової діяльності країни, що пов'язана з виробництвом інноваційної продукції воєнного призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У530.52 + У50-57

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Глобальна міждержавна конкуренція: компроміс між миром та війною : наук.-попул. зб. Центру дослідж. воєн. історії Збройних Сил України (політ.-екон. блок) / І. А. Косяк, О. В. Боков, Д. М. Ведула, О. В. Гапоненко, О. А. Дєгтяр, І. М. Живиця, А. А. Зморочко, І. І. Кулинич, О. М. Пагіря, О. А. Паламарчук, О. Ю. Полтораков, С. В. Сівков, Л. В. Скуріневська, М. А. Таран, М. Я. Ткач, С. Є. Хлонь; ред.: О. В. Боков; Генеральний штаб Збройних Сил України. - Київ : ЦДВІ ЗС України, 2024. - 179 c. - укp.

Проведено аналіз сучасних геополітичних та економічних процесів в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Визначено та розглянуто важливі напрями міждержавної економічної конкуренції, які впливають на інноваційно-технологічний розвиток держави. Розглянуто воєнну політику як складову політики національної безпеки України. Досліджено агресію росії проти України як каталізатор подальшої прагматизації економічних і технологічних відносин між США та КНР. Висвітлено тенденції глобального ринку озброєнь, зокрема розвитку ринку бойових дронів. Розглянуто штучний інтелект в системі світової економіки та перспективні напрями його використання в оборонній сфері держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.20-13 + У530.52 + Ф4(4УКР),30

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА870056 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського