Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф032.22$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Інтелігенція і влада : Матеріали Всеукр. наук. конф., 22 - 23 жовт. 1999 р., м.Одеса / ред.: Г. І. Гончарук; Одес. держ. ун-т. Каф. історії та етнографії України. - О. : АстроПринт, 1999. - 168 c. - укp.

Розглянуто політологічні аспекти державного регулювання підприємницькою діяльністю в Україні, деякі соціальні передумови формування демократії у сучасній Україні, соціокультурні орієнтації національної інтелігенції на владні відносини у демократичному суспільстві. Проаналізовано проблеми фінансового та матеріального забезпечення вищої школи, удосконалення національних відносин у процесі розвитку української держави, взаємодії влади та громадськості у розв'язанні регіональних проблем. Визначено роль відомих громадських українських діячів І.Огієнка, С.Подолінського, М.Драгоманова у піднесенні української культури до європейського рівня тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.22 я431 + С5*333.63 я431 + С5*422.6 я431 + Т3(4УКР)6-293 я431 + У9(4УКР)21 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА596758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Старинець О. Г. 
Влада і молодь: особливості взаємовідносин в процесі демократизації українського суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Г. Старинець; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Вперше в політологічній науці застосовано комплексний підхід до вивчення молодіжних проблем і взаємовідносин молоді з чинною владою в Україні. Зазначено, що використання нормативно-ціннісного підходу дозволило по-новому розглянути проблеми упорядкованості молодіжної системи цінностей. Виявлено особливості політичних процесів у молодіжному середовищі за умов побудови нової української державності. Запропоновано поняття "політичне поле молоді" і "правове поле молоді", визначено їх основний зміст і головні параметри. З урахуванням специфіки політико-культурних явищ у молодіжному середовищі проаналізовано процес створення молодіжних структур та їх подальшого розвитку за більш, ніж десятилітній період. На підставі оцінок владних відносин держави і підростаючого покоління виявлено й узагальнено особливості здійснення державної молодіжної політики та її еволюційного розвитку протягом усього періоду незалежності України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф032.22 + Ф3(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Авєріна О. І. 
Громадські організації у дискурсі демократизації суспільства : монографія / О. І. Авєріна, Т. І. Андрущенко, О. О. Беслюбняк, В. П. Бех, Ю. В. Бех, М. А. Бойчук, К. Ю. Галушко, Г. Я. Дідух, Л. С. Дубчак, Є. О. Ємельяненко; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - К., 2011. - 679 c. - Бібліогр.: 533 назв. - укp.

Проаналізовано вплив громадських організацій (ГО) на розгортання процесів демократизації. Розкрито зміст етапів історичного розвитку ГО, визначено діяльнісно-ментальну основу їх функціонування, та поле законодавчої регламентації їх діяльності. Описано узагальнювальну типологію ГО та особливості функціонування їх основних форм в контексті глобалізації та інформаційної революції. Доведено, що процес демократизації суспільства за участю ГО породжує систему державно-громадського управління. Визначено механізм реалізації влади ГО, особливості політичної участі на різних етапах прийняття державноуправлінських рішень. Викладено критерії оцінювання ефективності впливу ГО на процеси демократизації суспільства, модель системи державно-громадського управління в єдності основних принципів, атрибутів, засобів і моделей дорадчих органів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.22 + Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рябека О. Г. 
Державно-громадське управління у дискурсі демократизації суспільства : монографія / О. Г. Рябека; ред.: В. П. Бех. - К. : НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 287 c. - Бібліогр.: 375 назв. - укp.

Проведено політологічний аналіз місця і ролі організації громадянського суспільства (ОГС) в демократизації його управління у контексті становлення системи державно-громадського управління (СДГУ). Розкрито походження організаційних рівнів, форм, засобів, структури і механізму державної влади (ДВ) на основі морфогенетичної функції інтересів народу. Висвітлено діяльність апаратів державного управління і обгрунтовано елементи громадянського суспільства в контексті організаційної взаємодії на підставі збереження провідної функції ДВ. Описано процес демократизації СДГУ як віртуальної наддержавної конструкції, що діє на основі інтеграції організації і діяльності центрів та механізму соціального партнерства. Встановлено, що СДГУ органічно вмонтована у систему саморегуляції соціального організму держави як інваріант за рахунок перерозподілу функцій між ОГС і державою. Наведено критеріальну базу для оцінювання якості організаційної взаємодії ДВ та ОГС. Доведено, що якість функціонування СДГУ оцінюється за критерієм сталості соціального розвитку в контексті організації СДГУ як критерію ефективності процесу демократизації управління суспільством. Проаналізовано стан демократизації управління в закордонних країнах, ЄС та в Україні, визначено сформованість СДГУ та проблеми її саморозвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф032.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО30551 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Колюх В. 
Соціокультурні чинники політичної стабільності в умовах демократії / В. Колюх // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 18. - С. 51-56. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Білоусов О. 
Залучення громадян до конструктивної співпраці з владними структурами у інформаційно-комунікативному просторі: Досвід ЄС / О. Білоусов // Наук. вісн.. - 2015. - № 1. - С. 166-177. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано роль сучасних інформаційно-комунікативних технологій у реалізації актуальних завдань щодо залучення громадян до конструктивної співпраці з владними структурами. Надання більшого обсягу інформації та більш ефективна комунікація є передумовою народження відчуття причетності до політичних процесів Європи. Створення транснаціонального "простору", де громадяни з різних країн могли б обговорювати питання, які, на їх думку, є важливими викликами ЄС, є необхідною і першочерговою задачею сучасності. Ці відносно нові введення допомагають владним структурам залишатися проінформованими про громадську думку в ЄС та визначити ті Європейські проекти, які одержать підтримку громадськості. У той же час, маючи зворотний процес, вони враховують громадську думку і тим самим створюють стабільне підгрунтя для подальшого визначення вектора соціально-політичного розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф032.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського