Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф054.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Гаєвський Б. А. 
Культура державного управління: організаційний аспект / Б. А. Гаєвський, В. А. Ребкало; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во УАДУ, 1998. - 144 c. - укp.

Розглядаються методологічні, організаційні та кваліфікаційні засади культури державного управління на вищому й місцевому рівнях на прикладах Президента, Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра України та голів місцевих адміністрацій. Пропонується організаційна характеристика їхнього управлінського статусу, що органічно пов'язано з Конституційним визначенням повноважень, з Регламентом роботи Верховної Ради України і Законом України "Про державну службу". Автори доводять, що гарантії необхідного Україні рівня культури вищих посадових осіб і посадових осіб регіонального рівня закладені саме в документах, що аналізуються, оскільки в них має бути точно розрахований статус, компетенція, функціональне навантаження кожного з них для того, щоб, принаймні на їхньому рівні, була досить переконливо представлена українська правова держава, яка вже досконалістю своїх організаційно-правових механізмів створює умови для безпомилкової управлінської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Х809(4УКР)6 + Х819(4УКР)011-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588713 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Потураєв М.  
Консенсусний потенціал політичної комунікації / М. Потураєв // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 27. - С. 219-224. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Розумний М.  
Український персоналізм як фактор політичної культури / М. Розумний // Політ. менеджмент. - 2005. - № 3. - С. 91-99. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто фактори, що впливають на формування моделі особистості в сучасному українському суспільстві. Особливу увагу звернуто на виміри, за якими ці фактори можна класифікувати.


Ключ. слова: персоналізм, особистісний успіх, політична культура
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф016.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Хлистун Г. Ю. 
Етика засобів масової інформації в сучасних політичних процесах : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.03 / Г. Ю. Хлистун; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Доведено необхідність формування єдиної концепції етики засобів масової світової комунікації та використання досвіду розвинених країн за умов перехідної економіки України. Розглянуто етичні стандарти ЗМІ як чинник формування політичної культури та ідеології, обгрунтовано принципи їх використання. Проаналізовано ідеологічні концепції світової цивілізації та глобальної етики, обумовлені трансформаційними процесами у сфері політичного та суспільного розвитку. Досліджено діяльність Організації Об'єднаних Націй та її підрозділів, Ради Європи, Міжнародного центру боротьби з цензурою та Міжнародної організації журналістів у галузі глобальної етики та етики засобів масової інформації. Проведено порівняльний аналіз національних професійних кодексів засобів масової комунікації країн Західної Європи, визначено характерні особливості етичних принципів діяльності ЗМІ в Україні як чинника політичної культури. Розроблено рекомендації щодо поліпшення ефективності діяльності Міністерства інформації, комітету з питань свободи слова та Союзу журналістів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ф022 + Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Скомаровський В. О. 
Забезпечення прав і свобод людини у процесі соціально-політичного реформування українського суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. О. Скомаровський; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми забезпечення прав і свобод людини як визначального чинника у процесі соціально-політичного реформування українського суспільства. Проаналізовано ефективність та особливості функціонування правової системи України. На підставі результатів політологічних досліджень та історико-філософського аналізу наукових джерел зроблено висновок про необхідність розвитку демократичного процесу та формування історичних і світоглядних орієнтирів у суспільстві як необхідних умов забезпечення прав і свобод людини. Доведено унікальність, неповторність і самоцінність особистості будь-якого громадянина, забезпечення прав і свобод якого є головною проблемою сучасного демократичного суспільства. Обгрунтовано перспективи державного розвитку України на шляху демократизації та утвердження прав і свобод людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Ф054.1 + Ф012

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Вознюк П. Ф. 
Консенсус як принцип сучасної демократії : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / П. Ф. Вознюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2004. - 14 c. - укp.

Досліджено формування ідеї консенсусу та її практичну реалізацію в демократичних державах світу. Установлено спорідненість філософських і політологічних концепцій суспільно-політичної згоди з сучасним політико-правовим принципом консенсусу. Проаналізовано форми та специфіку застосування принципу консенсусу в країнах з різними системами врядування та у сфері міжнародних відносин. Розглянуто консенсусні та антиконсенсусні тенденції в українській політиці. Виявлено перешкоди для впровадження консенсусних механізмів в Україні. Запропоновано шляхи подальшого реформування вітчизняної політичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф023

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лебединська Г. О. 
Політико-стабілізаційна роль місцевого самоврядування в умовах суспільно-політичної трансформації сучасної України : Автореф.дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Г. О. Лебединська; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004. - 20 c. - укp. - рус.

Проаналізовано специфіку проблеми місцевого самоврядування. Розкрито суть понять централізації та децентралізації як основи формування вітчизняної моделі місцевого самоврядування. Висвітлено перспективи політичної участі населення та розглянуто чинники, що сприяють розвитку демократичних форм управління. Визначено тенденції формування регіональної еліти й місцевого лідерства, що мало місце останнім часом в Україні, з'ясовано їх роль у розбудові демократії. Проаналізовано досвід формування політичної культури на прикладі Полтавського та інших регіонів України. Доведено, що одним з оптимальних шляхів розвитку демократії в Україні є подальший розвиток місцевого самоврядування з широким залученням громадян до управління державою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф054.1 + Ф031.1 + Ф024

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Зінчук В. П. 
Роль засобів масової інформації у процесі політичної соціалізації студіюючої молоді (на прикладі міста Львова) : Автореф. дис... канд. політ. наук / В. П. Зінчук; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 20 c. - укp.

Досліджено вплив засобів масової інформації (ЗМІ) як одного з найважливіших агентів політичної соціалізації на процес формування політичної культури молоді, що навчається. Проведено теоретичний аналіз політичної соціалізації. Визначено роль інститутів соціалізації у суспільстві. Досліджено головні характеристики діяльності мас-медіа й особливості стану молодої генерації за умов суспільних трансформацій. Визначено місце ЗМІ у процесі політичної соціалізації львівської студіюючої молоді. Установлено, що дана молодь прислухається до оцінок суспільно-політичних подій, що походять від мас-медіа. Виявлено міру готовності молоді до прояву активної реакції на політичні проблеми суспільства, висвітлені у ЗМІ, та ступінь довіри до системи влади, її персоналії після Помаранчевої революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 + Ф018 + Ф054.1 + С5*666*5*333.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Тихомирова Є. Б. 
Рольова участь паблік рилейшнз у процесах політичної глобалізації : Автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.03 / Є. Б. Тихомирова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2005. - 28 c. - укp.

Обгрунтовано концептуальні підходи до природи та характеру глобалізації, визначено соціальні імперативи паблік рилейшнз, наведено моделі ідеологій глобалізму й альтерглобалізму. З'ясовано суть глобального управління, розглянуто вплив глобалізації на паблік рилейшнз, суть і фактори виникнення міжнародних комунікацій з громадськістю, специфіку інституціональних форм реалізації зв'язків зі світовою громадськістю у транснаціональному середовищі, глобальні проблеми й основні тенденції глобалізації та технологій PR. Проаналізовано міжнародні паблік рилейшнз різних учасників міжнародних відносин: національних держав, міжнародних організацій і транснаціональних корпорацій. Розглянуто аспект європейського виміру PR-забезпечення України в євроінтеграційному та глобалізаційному просторі та міжнародний PR як інструмент формування іміджу глобалізації, акцентовано увагу на актуальній для України проблемі розробки національної глобалізаційної стратегії, запропоновано рекомендації щодо національної PR-програми адаптації України до глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф06 + Ф054.1 + Ф055.22 + С5*333.4 + А6 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Дубовик Н. А. 
Ідеї консенсусу в концепціях політичних еліт : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.01 / Н. А. Дубовик; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 15 c. - укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії світової політичної думки. Розглянуто сутність недемократичного консенсусу у ряді праць зарубіжних та вітчизняних авторів. Здійснено порівняльний аналіз демократичного та недемократичного консенсусу. На цій основі обгрунтовано необхідність поєднання принципів демократії та консенсусу в теорії політичних еліт. Визначено засади становлення і розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії та теорії політичної думки й практики України. Наголошено на необхідності синтезу кращих надбань світової елітології з вітчизняною традицією політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Риженко Є. С. 
Інтегративна ідеологія як чинник консолідації українського суспільства : автореф. дис... канд. політ. наук / Є. С. Риженко; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Комплексно досліджено феномен інтегративної ідеології в суспільному житті. Визначено її роль у процесах консолідації українського суспільства. З використанням діалектичного, структурно-функціонального, системного та синергетичного методів дослідження явищ соціального світу розроблено концепцію інтегративної ідеології. Показано її сутнісні характеристики, а також місце та роль інтегративної ідеології у процесах консолідації сучасного українського суспільства. За методом прогнозування проаналізовано можливі сценарії ідеологічного розвитку України. Визначено шляхи впровадження та поширення інтегративної ідеології. Розроблено рекомендації щодо застосування результатів дослідження в українському суспільно-політичному житті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.256(4УКР) + Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА357153 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Кіндратець О.  
Особливості формування почуття патріотизму в Україні / О. Кіндратець // Політ. менеджмент. - 2011. - № 3. - С. 61-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблему формування почуття патріотизму у населення Україні. Визначено роль політичної еліти у цій справі. Показано негативний вплив корупції на ставлення громадян до своєї держави. Розглянуто особливості патріотичного виховання молоді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ле Чунг Киен 
Политический консенсус в избирательном процессе Вьетнама / Ле Чунг Киен, Хоанг Суан Кием // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 38. - С. 672-678. - Библиогр.: 6 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(5В'єт)526 + Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Варбанець П. 
Досвід секуляризації традиційних суспільств мусульманського Сходу / П. Варбанець // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26. - С. 84-119. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Э38 + Э211.00 + Ф03 + Э3-115.00 + Ф055.266(5)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Кіянка І. 
Ідеї консенсусу і компромісу в процесі реалізації політичних рішень / І. Кіянка, В. Поліщук // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Міжнар. відносини. - 2006. - Вип. 17. - С. 85-92. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані із сутністю консенсусу та компромісу (КК), що займають вагоме місце в процесі реалізації політичних рішень. Особливо ці принципи є важливими для українського суспільства після "Помаранчевої революції", коли КК набрали характеру "політичного жесту" та стали необхідними для політичної системи. Спираючись на аналіз найпоширеніших визначень КК, сформульовано авторське розуміння складних теоретико-методологічних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Ф037.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/міжнар.відн. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Лун Фен 
Формування політичної культури студентів в університетах КНР, України та Франції (порівняльний аналіз) : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Лун Фен; Державний заклад "Луганський національний університет імені Тараса Шевченка". - Старобільськ, 2019. - 20 c. - укp.

Проаналізовано теорію і практику формування політичної культури студентів в університетах КНР, України та Франції. З'ясовано за результатами дослідження ступінь наукової розробленост проблеми. Встановлено на основі аналізу та систематизації наукової літератури, зіставлення трактувань китайськими, українськими та французькими вченими суть, структуру та зміст політичної культури студентів сучасних університетів. Визначено перспективні напрями творчого використання педагогічно цінних теоретичних і практичних напрацювань китайських та французьких педагогів із формування політичної культури студентів в умовах українських університетів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.359(4/5) + Ф054.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442330 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського