Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)
Пошуковий запит: (<.>U=Х916.140.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія:    
1.

Осика С. Г. 
Універсальні міжнародно-правові засади регулювання демпінгового імпорту : Моногр. / С. Г. Осика; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. - К. : Благод. орг. "Центр дослідж. СОТ, розв. торг. права і практики", 2005. - 251 c. - (Система Світ. орг. торгівлі як основа регулювання глоб. торг. процесів). - Бібліогр.: 110 назв. - укp.

Проаналізовано питання міжнародно-правового регулювання застосування антидемпінгових заходів відповідно до норм ГАТТ/СОТ і розкрито зміт норм правової системи ГАТТ/СОТ щодо боротьби з демпінгуванням. Висвітлено особливості інститутів правопорушень у сфері зовнішньоекономічної діяльності, таких як демпінгування, а також відповідальності за їх вчинення.

Проанализированы вопросы международно-правового регулирования применения антидемпинговых мер в соответствии с нормами ГАТТ/МОТ и раскрыто содержание норм правовой системы ГАТТ/МОТ относительно борьбы с демпингованием. Освещены особенности институтов правонарушений в сфере внешнеэкономической деятельности, таких как демпингование, а также ответственности за их совершение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21 + У584.30.022

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сльота Ю. Г. 
Господарсько-правове регулювання інвестиційної діяльності в умовах членства України в СОТ : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Ю. Г. Сльота; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено господарсько-правове регулювання інвестиційної діяльності (ІД) за умов членства України в СОТ. Розроблено періодизацію історичного розвитку законодавства України в сфері ІД. Сформульовано практичні рекомендації щодо надання системності та досягнення комплексності законодавчого забезпечення інвестиційних відносин в контексті гармонізації вітчизняного законодавства із системою угод СОТ. Визначено напрями підвищення ефективності засобів державного регулювання інвестиційних відносин за участю інвесторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25 + Х916.140.21-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Павленко О. О. 
Імплементація стандартів безпеки та професійного навчання всесвітньої митної організації: українській досвід / О. О. Павленко // Педагогіка вищ. та серед. шк. : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 34. - С. 377-386. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

На прикладі українського досвіду висвітлено проблемні моменти впровадження міжнародних стандартів у галузі транзитних перевезень, які стосуються стандартів безпеки та спрощення світової торгівлі SAFE, а також стандартів Всесвітньої митної організації щодо підготовки й підвищення кваліфікації фахівців. Виявлено ключові проблеми підготовки фахівців для державного і приватного секторів у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

На примере украинского опыта освещены проблемные моменты внедрения международных стандартов в области транзитных перевозок, касающиеся стандартов безопасности и упрощения мировой торговли SAFE, а также стандартов Всемирной таможенной организации по подготовке и повышению квалификации специалистов. Выявлены ключевые проблемы подготовки специалистов для государственного и частного секторов в сфере внешнеэкономической деятельности.

Ukrainian experience exemplifies problems with introducing international standards to transit transportation; these problems concern security and facilitation of world trade standards SAFE as well as World Customs Organization standards for professional training and advanced training. Article specifies general key problems of professional training for the public and private sectors in the field of international economics.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70936 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Мраз С. 
Принуждение международного права в рамках системы разрешения споров ВТО / С. Мраз, К. Пителева // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 10. - С. 51-60. - Библиогр.: 18 назв. - рус.

Проанализирована система урегулирования споров между странами в рамках ВТО. Показано эффективность работы органов в данной системе и в контексте принуждения к реализации международного права. На примерах продемонстрированы процессы решения споров в контексте DSU, а также рассмотрена работа комиссии DSB. Показано, как система санкций, соблюдение точных сроков и процедуры досмотра делают данную систему эффективной.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21-35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Халатур С. М. 
Асиметрія загальних умов угод України з СОТ та асоціації з ЄС для агропродовольчих товарів / С. М. Халатур // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2016. - № 2. - С. 130-137. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему оцінки впливу умов зовнішньоторговельних угод України з СОТ та ЄС на перспективи виробництва агропродовольчих товарів. Визначено, що Україна в рамках угоди із СОТ прийняла асиметричні зобов'язання у відношенні експорту продукції агропромислового комплексу, які суттєво обмежують можливості вітчизняних підприємств щодо експортування агропродовольчих товарів на зовнішні ринки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-67 + У9(4УКР)421.5 + Х915.232.5-329(4УКР):Х811.24 + Х916.140.21-329(4УКР):Х811.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Карпінська Н. 
Санітарні та фітосанітарні заходи у контексті вимог Світової організації торгівлі та Європейського Союзу / Н. Карпінська // Іст.-прав. часоп. - 2018. - № 2. - С. 85-89. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано Угоду про санітарні та фітосанітарні заходи СОТ та Главу 4 Розділу IV "Торгівля і питання, пов'язані з торгівлею" Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Висвітлено питання співвідношення санітарних та фітосанітарних заходів із технічними регламентами, стандартами та процедурами оцінки відповідності згідно вимог СОТ та ЄС. Зроблено висновок про те, що санітарні та фітосанітарні заходи є окремою групою нетарифних обмежень торгівлі, метою яких є захист життя та здоров'я людей, тварин та рослин від ризиків, пов'язаних із продуктами харчування, хвороботворними організмами та шкідниками, а також попередження інших втрат від шкідників, а мета застосування обмежень виступає головною та єдиною ознакою, яка дозволяє відокремити технічні бар'єри у торгівлі (технічні регламенти, стандарти та процедури оцінки відповідності) від санітарних та фітосанітарних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)1 + Х916.140.21 + Х915.232.5,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Духневич А. 
Напрями еволюції аграрного права України в контексті СОТ та ЄС / А. Духневич // Іст.-прав. часоп. - 2019. - № 1. - С. 49-53. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено питання напрямів еволюції аграрного права України у контексті вимог СОТ та ЄС. Приєднання України до Світової організації торгівлі фактично стало приєднанням до наявної в цій організації системи прав та обов'язків, значна частина яких стосується питання захисту інтересів національних виробників. Зберігаючи право захищати своїх виробників, країна зобов'язується робити це відповідно до правил і процедур, установлених СОТ та ЄС. Вступ України до СОТ знаменує не лише новий етап економічного розвитку країни. В історії Українського народу як суб'єкта права власності на землю, яка є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, цю подію потрібно розцінювати як один із ключових чинників впливу на суспільну свідомість і формування правосвідомості щодо відомих стереотипів, уявлень, поглядів, ідей, переконань кожного на участь держави в різних міжнародних організаціях із питань економічного, соціального, екологічного та іншого спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х916.140.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Чибісов Д. М. 
Охорона прав інтелектуальної власності в рамках Світової організації торгівлі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Д. М. Чибісов; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад." . - Одеса, 2017. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретичні та практичні аспекти охорони інтелектуальної власності в рамках СОТ. Сформульовано поняття та проведено періодизацію становлення міжнародного інституційного механізму охорони інтелектуальної власності. Проаналізовано механізм охорони інтелектуальної власності СОТ, визначено особливості його правової природи. Встановлено типи міжнародних механізмів охорони інтелектуальної власності, охарактеризовано функціональну та інституційну взаємодії з механізмом охорони СОТ. Систематизовано принципи міжнародно-правової охорони інтелектуальної власності. Класифіковано режими охорони інтелектуальної власності відповідно до Угоди ТРІПС, виявлено їх недоліки та запропоновано рекомендації щодо їх усунення. Проаналізовано особливості правового режиму охорони винаходів згідно Угоди ТРІПС. Вказано, що Угода ТРІПС не відображає дуалістичну природу комп'ютерних програм, визначаючи їх суто як "літературні твори", що не дає можливості встановити критерії їх патентування. Обгрунтовано, що в змісті Угоди ТРІПС немає чітких критеріїв охорони винаходів у галузі біотехнологій. Розглянуто особливості імплементації Угоди ТРІПС в ЄС. Розкрито доцільність внесення змін до законодавства України з урахуванням практики ЄС в цьому напрямку. Указано, що Угода про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами, з іншого боку, зобов'язує Україну встановити більш високий рівень охорони винаходів в галузі біотехнологій та комп'ютерних програм, ніж передбачено Угодою ТРІПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21-9:Х833

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА428671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бочарова О. В. 
НАССР і системи управління безпечністю харчової продукції : підручник / О. В. Бочарова; Одес. нац. акад. харч. технологій. - Одеса : Атлант, 2019. - 375 c. - укp.

Викладено систематизований матеріал щодо розроблення, запровадження та підтримування систем управління безпечністю харчових продуктів (СУБХП) на основі концепції Hazard Analysis and Critical Control Point (НАССР) (Аналіз небезпечних чинників і критичні точки керування). Особливу увагу приділено розробці НАССР-планів та небезпечним чинникам. Наведено шляхи потрапляння в харчовий продукт небезпечних речовин. Запропоновано сучасні методи та системи для проведення аналізу небезпечних чинників. Охарактеризовано принципи та документи щодо належної практики виробництва в світі та в Україні, наведено приклади розроблення стандартних санітарних робочих процедур (ССРП). Надано інформацію щодо системи простежуваності та програм відкликання. Окремий розділ присвячено аудитам СУБХП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.9 я73-1 + Л80 я73-1 + Х819(4УКР)071.1:Х839.207.206 я73-1 + Х916.140.21 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Духневич А. 
Напрями еволюції аграрного права України в контексті СОТ та ЄС / А. Духневич // Іст.-прав. часоп. - 2019. - № 1. - С. 49-53. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено питання напрямів еволюції аграрного права України у контексті вимог СОТ та ЄС. Приєднання України до Світової організації торгівлі фактично стало приєднанням до наявної в цій організації системи прав та обов'язків, значна частина яких стосується питання захисту інтересів національних виробників. Зберігаючи право захищати своїх виробників, країна зобов'язується робити це відповідно до правил і процедур, установлених СОТ та ЄС. Вступ України до СОТ знаменує не лише новий етап економічного розвитку країни. В історії Українського народу як суб'єкта права власності на землю, яка є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, цю подію потрібно розцінювати як один із ключових чинників впливу на суспільну свідомість і формування правосвідомості щодо відомих стереотипів, уявлень, поглядів, ідей, переконань кожного на участь держави в різних міжнародних організаціях із питань економічного, соціального, екологічного та іншого спрямування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)124 + Х916.140.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мазаракі Н. 
Діяльність органу вирішення спорів СОТ: подолання невідповідностей / Н. Мазаракі, Ю. Гончарова // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 1. - С. 5-13. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано чинники, які призвели до кризи Органу вирішення спорів СОТ у 2018 - 2020 рр. Обгрунтовано необхідність реформування механізму вирішення торговельно-економічних спорів у рамках СОТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.30-651 + Х916.140.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Мазаракі Н. 
Механізми вирішення спорів в угодах ЄС про вільну торгівлю / Н. Мазаракі, Т. Погарченко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2020. - № 3. - С. 5-14. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Проаналізовано механізми вирішення спорів, що передбачено угодами ЄС про вільну торгівлю "нового покоління", виокремлено тенденцію до створення окремих механізмів вирішення інвестиційних спорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У584.3 + Х916.140.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Тищенко Ю. 
Угоди Світової організації торгівлі: способи тлумачення / Ю. Тищенко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 4. - С. 17-25. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Розглянуто особливості міжнародно-правового регулювання тлумачення норм міжнародного права. Проаналізовано правові документи міжнародних організацій щодо тлумачення норм міжнародних договорів, зокрема й угод СОТ. Установлено перелік способів тлумачення угод СОТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21 + У584.30-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Попович Т. Г. 
Стандартизація як засіб регулювання господарської діяльності : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Т. Г. Попович; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака. - Київ, 2018. - 17 c. - укp.

Наведено результати одного з перших в Україні досліджень стандартизації із позицій наукознавчого аналізу становлення господарського права в Україні і світі та можливостей застосування стандартизації як універсального засобу регулювання господарської діяльності. Зазначено, що міждисциплінарний підхід із використанням сучасних методів наукового пізнання суспільних явищ і процесів, досягнень господарського права надав можливість позбавитись односторонності при аналізі об'єкта та врахувати всі істотні аспекти впливу стандартизації на господарську діяльність і її здатність регулювати суміжні відносини, що породжуються господарською діяльністю. У результаті дослідження сформульовано й обґрунтовано низку положень, висновків і пропозицій, яким властиві елементи наукової новизни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21 + Х839(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА437876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Галаган С. О. 
Міжнародно-правове регулювання створення та функціонування зон вільної торгівлі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / С. О. Галаган; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2019. - 19 c. - укp.

Увагу присвячено комплексному дослідженню міжнародно-правового регулювання створення та функціонування зон вільної торгівлі. Здійснено аналіз теорії та практики договорів про створення зон вільної торгівлі, законодавства держав-членів такої форми економічної інтеграції в частині її реалізації, доктрини, практики створення та функціонування зон вільної торгівлі з метою визначення існуючого у світі стандарту міжнародно-правового регулювання встановлення та функціонування зон вільної торгівлі. Проаналізовано теоретичні аспекти створення, розвитку та використання режиму вільної торгівлі, досвід міжнародно-правового регулювання зон вільної торгівлі у практиці іноземних держав й основні засади реалізації режиму вільної торгівлі в договірній практиці України, наявний теоретико-методологічний науковий доробок і значний масив міжнародно-правових актів переважно у вигляді міжнародних договорів про створення зон вільної торгівлі. Розкрито особливості сучасних міжнародних договорів про зони вільної торгівлі, досвід окремих держав та інтеграційних об’єднань у частині формування власних типів таких договорів, досвід України в частині укладання договорів про зони вільної торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441680 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бліхар М. М. 
Міжнародне економічне право. Особлива частина : підручник / М. М. Бліхар, О. М. Омельчук, О. Ю. Черняк. - Хмельницький : ХУУП ім. Л. Юзькова, 2022. - 280 c. - Бібліогр.: с. 260-270 - укp.

Висвітлено стрижневі теми Особливої частини курсу Міжнародного економічного нрава з метою ознайомлення широкого кола читачів із питаннями, що стосуються права економічної інтеграції. Звернено увагу на питання міжнародного торговельного права, права світової організації торгівлі, міжнародного валютного права, міжнародного митного права, міжнародного податкового права, міжнародного банківського права, міжнародного інвестиційного права. Проаналізовано антимонопольне регулювання міжнародних економічних відносин, міжнародно-правове регулювання промислового, сільськогосподарського та наукового співробітництва, правове регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Описано порядок вирішення міжнародних економічних спорів, а також міжнародно-правове регулювання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.140.21 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863375 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського