Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц581.111$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Буданов М. П. 
Модель обліку впливу турбулентності на оптичні властивості лазерного випромінювання лідарних систем для контролю бойових і сильнодіючих отруйних речовин / М. П. Буданов, Б. О. Демідов // Системи озброєння і військ. техніка. - 2008. - Вип. 4. - С. 50-53. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, що впливають на проходження лазерного пучка, відбитого від неоднорідного середовища - об'єкта зондування, що є в загальному випадку випадковим випромінюванням, залежним від багатьох чинників: розмірів, властивостей поверхні і орієнтації об'єкта зондування по відношенню до напряму на джерело і приймач лідарної системи; довжини хвилі, тимчасової і просторової когерентності лазерного випромінювання. Показано, що для оцінки працездатності лідарних систем необхідно мати в своєму розпорядженні статистичні дані про середні профілі відповідних параметрів, їх повторюваність і довірчі інтервали. Одержано модель обліку впливу турбулентності на параметри оптичної хвилі у разі розповсюдження лазерного пучка в приземному шарі атмосфери, яка визначається значенням структурною характеристикою показника заломлення повітря і довгої траси.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц581.111 + Ц581.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25328 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Арустамян О. М. 
Історія застосування бойових отруйних речовин у роки Першої світової війни / О. М. Арустамян, В. С. Ткачишин // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 4. - С. 100-104. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Бойові отруйні речовини задушливої та подразнюючої дії були першим видом хімічної зброї, що застосована під час Першої світової війни. Основні отруйні речовини (задушливі - газоподібний фосген, рідкий дифосген; подразнюючої дії - хлорпікрин) поширювалися за допомогою газометів. Усі ці сполуки викликали тяжкі ураження органів дихання, шкірних покривів. Усього з квітня 1915 р. по листопад 1918 р. відбулося понад 50 німецьких газобалонних атак. У цей же період проти німецьких військ було здійснено 150 англійських і 20 французьких газопусків. Французькі війська 15 травня 1916 р. застосовували артилерію з сумішшю фосгену з чотирихлористим оловом і трихлористим миш'яком, хлорпікрином, а також суміш синільної кислоти з трихлористим миш'яком, чотирихлористим оловом у хлороформі (форма венсеніту). Хлорціан і синільна кислота - бойові отруйні речовини загальноотруйної дії. Вперше іприт як шкірно-наривна бойова отруйна речовина був застосований 12 липня 1917 р. під м. Іпр (Бельгія) в артилерійських снарядах. Застосування бойових отруйних речовин у Першій світовій війні викликало протест світової громадськості. Після закінчення війни за Версальським мирним договором (1919) Німеччині та її військовим союзникам було заборонено проводити дослідження, розробку і взяття бойових отруйних речовин на озброєння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.8 + Ц581.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Арустамян О. М. 
Досвід використання бойових отруйних речовин у повоєнні періоди та роки Другої світової війни / О. М. Арустамян, В. С. Ткачишин, О. Ю. Алексійчук // Медицина неотлож. состояний. - 2017. - № 4. - С. 105-109. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Надходження в арсенали озброєнь фосфорорганічних отруйних речовин (ОР) нервово-паралітичної дії знаменувало апогей розвитку хімічної зброї. У 1939 р. було отримано зарин, а наприкінці 1944 р. - зоман, що належали до нового класу смертельних ОР нервово-паралітичної дії й у багато разів перевершували за своєю токсичністю ОР часів Першої світової війни. Промислове виробництво зарину почалося в 1952 р. В середині 1961 р. у США почали виробляти малолетючу стійку фосфорорганічну ОР під шифром VХ, особливо небезпечну при потраплянні навіть невеликих кількостей її на шкіру. За роки Другої світової війни в США на 17 технологічних установках було вироблено 135 тис. т різних ОР, з яких більше половини припадало на іприт. Останнім було споряджено близько 5 млн снарядів і 1 млн хімічних авіаційних бомб. Результатом робіт у галузі ОР, що впливають на центральну нервову систему людини, стало дослідження до 1962 р. 3-хінуклідинілового ефіру бензилової кислоти, що має шифр ВZ. Вона перебувала на озброєнні американської армії і в експериментальному варіанті застосовувалася у В'єтнамі. У післявоєнні роки в армії США на зміну старих речовин подразнюючої дії були прийняті нові речовини - СS і СR, що стали результатом спільних англо-американських досліджень. За подразнюючою дією речовина CS значно перевершує іританти часів Першої світової війни. У 1993 р. було прийнято Міжнародну конвенцію про заборону хімічної зброї, що набрала чинності 29 квітня 1997 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.8 + Ц581.111"1941/1945"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Миронова Н. В. 
Гендерний аспект поняття ВОЙОВНИЧІСТЬ у сучасній французькій прозі (на матеріалі творчості Амелі Нотомб) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / Н. В. Миронова; Київський національний лінгвістичний університет. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Увагу приділено вивченню поняття войовничість у гендерному аспекті в сучасній французькій мові. Окреслено теоретичні засади вивчення поняття войовничість із позиції гендерного підходу. Уточнено визначення поняття, розмежовано його із суміжними термінами. Розроблено комплексну методику дослідження поняття войовничість у сучасній французькій мові. Визначено структуру поняття войовничість із виокремленням його ядра та периферії на матеріалі сучасної французької мови. Реконструйовано модель поняття войовничість в індивідуально-авторській концептосфері на матеріалі художніх текстів А. Нотомб. Досліджено гендерну специфіку реалізації поняття войовничість в індивідуально-авторській концептосфері А. Нотомб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц581.111 + Л650.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436513 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського