Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.115.561.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Щелкунов Д. А. 
Спрямованість навчального процесу з урахуванням технічної підготовленості школярів у бігу на середні дистанції / Д. А. Щелкунов // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2006. - № 5. - С. 139-141. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено систему оцінки технічної підготовленості дітей з бігу на середні дистанції. Зроблено аналіз кінематичних і динамічних характеристик бігу, що дозволяє характеризувати технічну підготовленість дітей. На підставі одержаних даних запропоновано оптимальні шляхи в області керування підготовкою юних легкоатлетів.

Рассмотрена система оценки технической подготовленности детей в беге на средние дистанции. Проанализирована кинематика и динамика бега, что позволяет характеризовать техническую подготовленность детей. На основании полученных результатов предложены оптимальные пути в области управления подготовкой молодых атлетов.

The article is about the presentation of system of assessment of technical preparation of schoolchildren in running at medium distances. The author presents the analysis of kinematic and dynamic characteristics of running that help to characterize the technical preparation of school-children. The results of the conducted research will facilitate the process of instruction of young sportsmen.


Ключ. слова: руховий потенціал, тактична підготовленість, кінематичні і динамічні характеристики, функціональні можливості, анаеробні і аеробні показники
Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.512

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Караулова С. І. 
Оптимізація фізичного стану бігунів на середні дистанції як фактор підвищення ефективності тренувального процесу в системі багаторічного спортивного вдосконалення : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / С. І. Караулова; Дніпропетр. держ. ін-т фіз. культури і спорту. - Д., 2009. - 20 c. - укp.

Виявлено провідні взаємозв'язки між інтегральними показниками фізичного стану спортсменів і результатами в бігу на 800 м і 1 500 м. Запропоновано програму планування тренувальних навантажень, що враховує особливості динаміки фізичного стану спортсменів і характер взаємозв'язку його окремих компонентів з рівнем спортивних результатів в бігу на середні дистанції та спрямована на оптимізацію фізичного стану легкоатлетів і підвищення ефективності тренувального процесу. Доповнено наукові уявлення щодо фізіологічних змін в організмі легкоатлетів у тренувальному процесі з використанням авторської програми планування тренувального навантаження, що сприяє зниженню ступеня функціональної напруги механізмів регуляції серцевого ритму, підвищенню стійкості організму спортсменів до умов гіпоксії та його переходу на більш сприятливий тип регуляції серцевої діяльності. Розширено теоретичні дані щодо фізичного стану бігунів 13 - 23-х років у підготовчий період тренувального процесу з використанням сучасної комп'ютерної програми експрес-діагностики "ШВСМ".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Добринський В. П. 
Підвищення фізичної підготовки юних легкоатлетів за допомогою бар'єрних вправ / В. П. Добринський, Ж. С. Мудрик // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2012. - № 4. - С. 422-425. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано систему підготовки спортивних резервів. Вивчено динаміку мотивів до занять спортом юних бігунів на середні дистанції. Проведено самооцінку фізичної підготовки спортсменів протягом педагогічного експерименту. Досліджено вплив спеціальних бар'єрних вправ на покращання навчально-тренувального процесу, фізичної підготовки й підвищення мотивації юних спортсменів до занять спортом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.511

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Рибальченко Т. П. 
Вдосконалення спеціальної фізичної та техніко-тактичної підготовки кваліфікованих бігунів на середні дистанції в річному циклі тренувань : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / Т. П. Рибальченко; Харк. держ. акад. фіз. культури. - Х., 2012. - 23 с. - укp.

Увагу приділено пошуку найбільш ефективних засобів і методів вдосконалення спеціальної фізичної та техніко-тактичної підготовки кваліфікованих бігунів на середні дистанції. На основі проведеного експерименту визначено найбільш слабкі ланки тренувального процесу та напрями оптимізації підготовки бігунів на середні дистанції. Розроблено комплекс спеціальних вправ, спрямованих на вдосконалення спеціальної фізичної та техніко-тактичної підготовки. Матеріали дослідження доводять, що їх застосування сприяє оптимізації тренувального процесу, й як наслідок, покращенню результату змагальної діяльності бігунів на середні дистанції. На основі проведеного експерименту розроблено методичні рекомендації для вдосконалення спеціальної фізичної та техніко-тактичної підготовки кваліфікованих бігунів на середні дистанції, які дозволять підвищити ефективність змагальної діяльності спортсменів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Рода О. Б. 
Специфіка побудови базових мезоциклів тренувального процесу спортсменів, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / О. Б. Рода; Львів. держ. ун-т фіз. культури. - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

Уперше одержано відомості щодо динаміки показників варіабельності серцевого ритму та їх взаємозв'язку зі спеціальною працездатністю та адаптаційними реакціями у спортсменів, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції, упродовж базового мезоциклу. Уперше науково обгрунтовано специфіку побудови та зміст базового мезоциклу жінок, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції, у різні фази менструального циклу з урахуванням показників варіабельності серцевого ритму, функціонального стану, спеціальної працездатності та адаптаційних реакцій їх організму. Набули подальшого розвитку наукові положення щодо побудови базового мезоциклу чоловіків, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції, відповідно до динаміки показників варіабельності серцевого ритму, функціонального стану, спеціальної працездатності, адаптаційних реакцій та їх взаємозв'язків. Удосконалено наукові положення щодо розвитку спеціальної витривалості й анаеробно-аеробних можливостей спортсменів, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції, а також ефективність побудови базового мезоциклу з урахуванням функціональних можливостей спортсменів, які спеціалізуються з бігу на середні дистанції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415484 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Рода О. 
Побудова базових мезоциклів бігунів на середні дистанції / О. Рода, С. Калитка, Н. Мацкевич // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2018. - № 4. - С. 55-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Питання вдосконалення тренувального процесу спортсменів є важливе на різних етапах підготовки. Тому дедалі більшого значення набуває оптимальна побудова тренувального процесу спортсменів з урахуванням їх функціонального стану. Мета роботи - обгрунтувати структуру та зміст базових мезоциклів чоловіків, які спеціалізуються з бігу на 800 і 1500 м, на основі вивчення їх функціональних можливостей і спеціальної працездатності. Для досягнення поставленої мети застосовували такі методи, як спостереження, педагогічний експеримент, медико-біологічні методи (визначення частоти серцевих скорочень (ЧСС) і лактату крові) та методи математичної статистики. В обстеженні взяли участь 10 чоловіків-добровольців, які спеціалізуються в бігу на середні дистанції, віком 17 - 24 роки, які мали кваліфікацію I та II розрядів і кандидата в майстри спорту. Виявлено, що в спортсменів, які спеціалізуються з бігу на 800 і 1500 м, найвищі результати пробігання тесту з повторними навантаженнями 4 х 400 м у третьому мікроциклі базового мезоциклу, що супроводжується оптимальним функціональним станом серцево-судинної системи та енергозабезпеченням тренувальної роботи. У четвертому мікроциклі виявлено зниження результатів тесту та напруження адаптаційних механізмів організму спортсменів до виконаного тренувального навантаження, що свідчить про настання втоми. Результати взаємозв'язку рівня прояву функціональних можливостей спортсменів та ефективності виконання специфічних навантажень протягом базового мезоциклу стали методологічною основою розробки програм їх спортивної підготовки. Відповідно до позитивної адаптації до тренувальних навантажень у чоловіків побудова мезоциклу залишається традиційною: 3 ударні мікроцикли та відновлювальний. Упровадження запропонованих програм базових мезоциклів у тренувальний процес спортсменів значно покращило функціональні можливості, спеціальну працездатність і результати змагань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.115.561.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського