Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ч517.295.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Волкова Я. 
Соотношение понятия утомляемости и выносливости в практике занятий спортивними танцами / Я. Волкова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 1. - С. 105-108. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Цель работы - определить предельно допустимые варианты нагрузок для спортсменов, занимающихся спортивными бальными танцами в соответствии со специализацией и возрастными категориями спортсменов. Использованы следующие методы: анализ и обобщение научно-методической литературы; обобщение опыта практической работы тренерского контингента, работающего с детьми в группах спортивных танцев. Результаты: физическое утомление - временное понижение или прекращение работоспособности мышц, вызванные их работой. В спортивной практике достаточно хорошо изучены признаки физического утомления. Особенно актуальна проблема утомления и восстановления стоит в спортивных танцах, где происходит уменьшение возраста спортсменов, которые входят в фазу наивысших спортивных достижений. Поэтому возникает задача, которая заключается в определении предельно допустимых индивидуальных норм нагрузок для того, чтобы отсрочить процесс истощения спортсменов, а также увеличить не только выносливость, а и возможности восстановления физических, трофических и психоэмоциональных сил для продления спортивной карьеры танцоров. Сделаны выводы, что необходима ранняя диагностика определения начального периода усталости, чтобы предотвратить износ человеческого организма и увеличить возможности общей и специальной выносливости организма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Волкова Я. 
Сучасні методи оцінки стомлення / Я. Волкова // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2020. - № 4. - С. 30-36. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета роботи - визначити загальні та сучасні методи оцінки стомлення. У вирішенні поставлених завдань використано такі методи: аналіз та узагальнення науково-методичної літератури за темою вивчення процесів стомлення; узагальнення досвіду практичної роботи тренерського контингенту, що працює з дітьми в групах спортивних танців; модифікований методу клінічної антропометрії М. Я. Брейтмана; педагогічний експеримент, методи математичної статистики та математичного моделювання. Проведено аналіз теорії стомлення з точки зору фізіології, а також з точки зору сучасних технологій. Виявлено, що на даному етапі розвитку сучасних технологій вивчення процесів стомлення, а також діагностику початку цього процесу можна проводити за допомогою математичного моделювання та теорії систем, що самоорганізовуються. За результатами аналізу літератури визначено, які існують теорії стомлення з точки зору фізіології. Встановлено, що на даному етапі технічного прогресу є можливість вивчення процесу стомлення з застосуванням новітніх технологій і математичних методів моделювання. Вивчення теорій стомлення, що існують надає можливість розглянути різноманіття причин виникнення процесу стомлення в організмі людини з точки зору фізіології. Розуміння причин процесу стомлення надає можливість розробляти системи, здатні відновлювати організм людини, використовуючи можливість додаткового підживлення необхідними речовинами для діяльності або вводячи обмеження щодо інтенсивності та часу проведення дій. Для більш ефективної діагностики ступеня процесу стомлюваності є можливим застосування методів математичного моделювання та прогнозування, а також розгляд процесу стомлення з точки зору стійкості систем, що самоорганізуються (зокрема застосування рівнянь Вольтерра, проточного культиватора). Сучасні методи дослідження з використанням математичного апарату та інформаційних засобів надають можливість більш якісної і швидкої обробки та аналізу великих масивів даних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мишко В. В. 
Психофізіологічні критерії прояву успішності при формуванні хореографічних навичок юними спортсменами : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / В. В. Мишко; Національний університет фізичного виховання і спорту України. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Визначено критерії успішності у процесі формуванні технічної майстерності у танцювальному спорті, яка обумовлена оптимізацією психоемоційного стану та швидкістю сприйняття і переробки зорової інформації. Найбільш важливою та інформативною когнітивною характеристикою у спортивних танцях була виявлена вербальна сфера сприйняття та переробки інформації. Розроблено математичну модель, що складалась із вагових внесків кожного з інформативних показників, відповідальних за успішність засвоєння хореографічних навичок юних танцюристів в залежності від прояву успішності у формуванні складних хореографічних навичок. Окрім того, доповнено та розширено уявлення про шляхи формування рівня успішності в спортивних танцях із урахуванням психофізіологічних критеріїв юних танцюристів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.295.15 + Ч517.295.04

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448773 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського