Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ315.727$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Старко В. Г. 
Фаготове мистецтво в Україні: генеза, сучасний стан, шляхи розвитку : автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / В. Г. Старко; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. - Л., 2014. - 20 c. - укp.

Вперше в українському музикознавстві комплексно досліджено особливості розвитку та сучасний стан українського фаготового мистецтва в Україні. Введено до наукового обігу нові джерельні матеріали, які уможливили цілісну оцінку української фаготової традиції як художнього та соціокультурного явища. Акцентовано увагу на українських витоках виконавства на фаготі, національних традиціях формування професійних форм виконавської та педагогічної діяльності. Осмислено й узагальнено досвід фундатора сучасної української фаготової школи професора В. Апатського. Проаналізовано творчі взаємозв'язки українського фаготового мистецтва з іншими національними школами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.727

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405322 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Пастухов О. В. 
Сольне виконавство на фаготі: істрорична ґенеза та сучасні трансформації : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / О. В. Пастухов; Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського. - Харків, 2021. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено сольному виконавству на фаготі, яке представлено як цілісна система з позицій історії, органології, інтерпретології, жанру та стилю. Виявлено основні тенденції фаготного виконавства доби кінця XX - початку XXI століть. Зазначено, що поява сольних творів стала новим етапом онтогенезу фаготного мистецтва. Висвітлено діяльність міжнародних фаготних асоціацій і товариств (конкурси, конференції, напрями наукової діяльності (видання). Відзначено експоненційний зріст комунікаційних можливостей в царині фаготного музикування, що зумовлено сучасними глобалізаційними процесами. Окреслено історичні передумови й етапи становлення сольного виконавства на фаготі. Окрему увагу приділено видатним виконавцям В. Уотерхаусу, М. Алларду, та В. Апатському які мали вагомий вплив на розвиток фаготного мистецтва XX ст. Здійснено інтерпретологічний аналіз творів для фагота solo (як перекладань творів, що були написані для інших інструментів, так і творів, написаних саме для фагота). У перекладаннях визначено відмінності від оригіналів, пов'язані із технічними особливостями інструменту. В нових творах для фагота solo виявлено закономірності, що полягають у специфічному трактуванні різних виразних компонентів, результатом чого стає переосмислення семантичного амплуа фагота.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.727-73(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453477 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського