Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Щ382.017$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Совгира Т. І. 
Голографічне проектування в організації сценічних розважальних видовищ / Т. І. Совгира // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2018. - Вип. 26. - С. 172-176. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Вивчено специфіку використання голографічного проектування зображень за умов сценічного простору. Застосовано загальнонаукові та конкретнонаукові методи: аналітичний - в аналізі філософської, мистецтвознавчої, культурологічної літератури з теми дослідження; історичний - для з'ясування етапів становлення голографічного проектування як мистецького явища; теоретичний - для з'ясування сутності поняття, його складової та специфіки залучення у сценічний простір; порівняльно-типологічний - для виявлення рис подібності і відмінності сценічного й візуального мистецтв як видів мистецтва; концептуальний - при аналізі і характеристиці понятійно-термінологічної системи дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ330.17 + Щ382.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Аудіовізуальне мистецтво і виробництво : матеріали III круглого столу, 10 верес. 2018 р., Київ / ред.: І. А. Гавран; упоряд.: О. В. Безручко, С. В. Желєзняк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ : КНУКіМ, 2018. - 84 c. - (Нова енергія професіоналів. Світ кіно і ТБ). - укp. - англ.

Висвітлено жанрові тенденції сучасних українських телесеріалів. Розкрито основні поняття медійного дискурсу парламентського телебачення. Проаналізовано ефективність і результативність журналістських розслідувань в Україні. Охарактеризовано засоби аудіовізуального мистецтва в анімаційному фільмі. Розкрито особливості багатокамерної зйомки екстремальних спортивних подій. Увагу приділено сучасним театральним практикам рольового лицедійства, особливостям впливу кіно на глядача, спортивній інформації та її ролі у мас-медіа.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.17 я43 + Щ382.017 я43 + Щ381.017 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Перспективи розвитку аудіовізуального мистецтва : матеріали III круглого столу, 3 груд. 2018 р., Київ / ред.: І. А. Гавран; упоряд.: О. В. Безручко, С. В. Желєзняк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. - Київ : КНУКіМ, 2018. - 78 c. - (Нова енергія професіоналів. Світ кіно і ТБ). - укp. - англ.

Досліджено вплив серіалів на масову свідомість телеглядачів. Розкрито особливості становлення професії продюсера в закордонному кіновиробництві. Висвітлено вплив американської моделі новинної журналістики на український медіапостір. Розглянуто феномен "жовтої преси" в ЗМІ. Охарактеризовано маніпуляційні впливи сучасних контентних технологій на глядача. Увагу приділено програмним закупкам і виробництву контенту для регіональних телеканалів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч632.1 я43 + Щ370.17 я43 + Щ382.017 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66743 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Актуальні питання кінематографа і телебачення : матеріали IV круглого столу, 9 січ. 2019 р., Київ / ред.: О. В. Безручко, І. А. Гавран; упоряд.: С. В. Желєзняк; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Київ. ун-т культури. - Київ : КНУКіМ, 2019. - 83 c. - (Нова енергія професіоналів; Світ кіно і ТБ). - укp. - англ.

Розглянуто жанрово-тематичну структуру медійного дискурсу телеканалу "Рада" та напрями її розвитку. Висвітлено особливості образного колірного оформлення аудіовізуальних творів. Увагу приділено фільму-казці як екранізації та драматургічній організації фольклорних матеріалів. Подано інформацію про цифрові, комп'ютерні технології, цифровий монтаж, сучасне кіно- та телеобладнання. Вивчено вклад Ю. Іллєнка в розвиток української кінематографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ382.017 я43 + Щ370.17 я43 + Ч632.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66770 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Актуальні питання кінематографа і телебачення : матеріали III круглого столу, 17 січ. 2018 р., Київ / ред.: О. В. Безручко, І. А. Гавран; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв, Київ. ун-т культури. - Київ : КНУКіМ, 2018. - 49 c. - (Нова енергія професіоналів; Світ кіно і ТБ). - укp.

Увагу приділено інформаційній війні як сфері суспільної свідомості у процесі інформатизації суспільства. Проведено порівняльну характеристику збірнику "Окаянні дні" та "Сонячний удар" І. Буніна з екранізацією "Сонячний удар". Досліджено творчий внесок І. Кавалерідзе в розвиток кіномови фільмом "Коліївщина". Подано інформацію про народний пісенний фольклор у кінотворчості І. Миколайчука.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ382.017 я43 + Щ370.17 я43 + Ч632.1 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Kyiashko Yu. 
Ways of understanding of visual interpretation of reality with expressive means in cinema and television during formation and differentiation = Шляхи осмислення візуальної інтерпретації реальності за допомогою виразних засобів у кіно та на телебаченні в період становлення й диференціації / Yu. Kyiashko // Держава та регіони. Сер. Соц. комунікації. - 2019. - № 3. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

У ході дослідження використано такі методи: порівняльно-історичний - для виявлення рівнів розвитку візуальної структури екранного твору; типологічного аналізу - для систематизації телепрограм на основі загальних ознак і властивостей; аналізу наукової літератури - для формування теоретико-методологічної бази за обраним напрямом дослідження; археографічний - для аналізу кіно- і телесюжетів. На основі аналізу специфічних рис і місця телебачення серед екранних мистецтв з початку існування до 60-х рр. XX ст. зроблено висновок, що з його появою розпочався активний процес розмежування й усвідомлення ролі кожного з комунікативних засобів: театру, радіо, кінематографу, телебачення - у загальній системі масової інформації. Вивчення шляхів усвідомлення природи екрану свідчить, що цей процес був тривалим і дискусійним. Як і будь-яке новаторство, незвичайні технічні прийоми та нестандартні засоби зйомки критики сприймали неоднозначно й водночас їх вдало реалізовували телевізійники. Незважаючи на генетичний взаємозв'язок кіно та телебачення, зазначено такі специфічні риси, що більшою мірою характерні для телебачення: інтимність, симультанність, документальність тощо. На початку XX ст. нові способи зйомки набули особливої популярності в хроніці й документалістиці: навмисне дезорганізується кадр, засвітлюється та "тремтить" зображення, тобто всіма засобами на телебаченні досягається "ефект присутності". Протягом наступних десятиліть певні прийоми фіксації відео посідають місце в телефільмі, де використовують репортажні методи кінозйомки з метою держання фактичної інформації. Усе це свідчить про вплив кінематографу на формування способу фіксації відеоматеріалу. Хоча й незаперечним є факт потужного впливу документалістики на кіномистецтво, що знову доводить естетичну близькість кіно та телебачення, спільність їх засобів вираження. Так відбувався процес диференціації мистецтва від ремесла. Такими є основні ознаки й тенденції розвитку телебачення, що сформувалися в період від зародження до відокремлення його як галузі аудіовізуального мистецтва та каналу комунікації. Проаналізовано технологію творчих прийомів у контексті трансформації природи екрану, систематизовано спільні й відмінні риси в способі фіксації відеозображення в екранних мистецтвах у період формування. Проаналізовані прийоми, виразні засоби екрану можуть бути використані у процесі відеовиробництва: під час відеозйомки та монтажно-тонувально етапу в телевиробництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.17 + Щ382.017 + Щ381.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/соц.комун. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Освітні виклики соціокультурної сфери. Імплементація європейських цінностей в аудіовізуальній культурі", 19 жовтня 2020 року. Ч. 3 / упоряд.: О. В. Безручко, С. В. Желєзняк. - Київ, 2020. - 98 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто поняття новинної журналістики у контексті впливу американських медіа, сучасні тенденції ролі ведучого у парному веденні телевізійних ток-шоу, малу балетну форму як феномен європейської хореографічної культури у творчості українських балетмейстерів. Висвітлено історію розвитку звуку в аудіовізуальному мистецтві, основні характеристики та типологію новин, конкурентні стратегії вітчизняних медіа компаній на ринку ЄС. Викладено проблеми соціалізації дітей з обмеженими можливостями здоров'я в умовах інклюзивної освіти, специфіку формату ранкових програм, розкрито вплив європейських цінностей на тенденції в фотомистецтві, аксіологічний аспект в аналітичній філософії освіти P.C. Пітерса. Розглянуто інтерв'ю як жанр в сучасному медійному дискурсі, витоки жанру комедія та її вплив на подальший розвиток американських комічних кінострічок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.17 я431(0) + Щ382.017 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358557/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції "Освітні виклики соціокультурної сфери. Імплементація європейських цінностей в аудіовізуальній культурі", 19 жовтня 2020 року. Ч. 2 / упоряд.: О. В. Безручко, С. В. Желєзняк. - Київ, 2020. - 92 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ.

Розглянуто кластерні алгоритми медіа індустрії Європейського Союзу, проблеми мовлення у акторському творчому акті, нелінійність в сучасних кінотехнологічних процесах. Висвітлено особливості прямого включення в сучасному медіапросторі, своєрідність візуального зображення спортивного фоторепортажу, особливості сучасної художньої фотографії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.17 я431(0) + Щ382.017 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358557/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мусієнко О. В. 
Гібридне походження художньої природи відеохостингу як нової жанроформи аудіовізуальної культури / О. В. Мусієнко // Укр. культура: минуле, сучасне, шляхи розвитку. Напрям: Мистецтвознавство : наук. зб. - 2020. - Вип. 34. - С. 105-110. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто нову жанроформу аудіовізуальної культури - відеохостинг, яка стала важливим поштовхом до трансформації сучасної морфологічної системи аудіовізуального мистецтва. Проаналізовано особливості гібридного походження художньої природи відеохостингу як нової жанроформи аудіовізуальної культури та художні особливості у YouTube та Instagram творах. Встановлено, що гібридизація відеохостингу, як нової жанроформи аудіовізуальної культури, відбулася за рахунок одночасного поєднання традиційних телевізійних жанрів із сучасними жанрами, що поширились в інтернет-просторі за першу третину ХХ ст. Проведене дослідження вказує на появу новітньої естетики, що поєднує риси традиційного твору аудіовізуального мистецтва та сучасної комп'ютерної технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.161.3 с51 + Щ370.17 + Щ382.017

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69407 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гончаренко М. М. 
Технологія кіно-відеореєстраційних процесів : навч. посіб. для студентів ден. та заоч. форм навчання спец. "Аудіовізуальне мистецтво та виробництво / М. М. Гончаренко, О. М. Прядко; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ : КНУКіМ, 2021. - 232 c. - (Нова енергія професіоналів). - Бібліогр.: с. 221-227 - укp.

Грунтовно викладено сучасні технології відеореєстраційних процесів, отримання кольорового зображення в аналогових і цифрових технологіях, обладнання Digital Intermediate технології фільмовиробництва, обладнання для цифрових технологій. Ретельно описано побудову кольорових світлочутливих матеріалів, хімічну природа компонентів кольорового проявлення, технологію кольорового проявлення кіно-, фотоплівок. Наведено структуру і характеристику кольорових кіноплівок та світлочутливих матриць. Звернено увагу на історичні аспекти створення плівкових кінознімальних апаратів, моделі плівкових кінокамер, моделі фільм-сканерів. Вперше до вивчення представлені фільм-рекордери, відеоконтрольні пристрої - монітори та відеопроектори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ370.17 я73 + Щ382.017 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського