Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Э381$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Науковий часопис Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова / ред.: В. П. Андрущенко. - К., 2007. - 298 с. - (Сер. 7. Релігієзнавство. Культурологія. Філос.; Вип. 16(29)). - укp.

Розкрито основні ідеологічні засади ваххабізму. Проаналізовано містичний досвід іудейського хасидизму, історичні реалії становлення мусульманської моделі суспільства та місце міллета східних християн. Висвітлено методологічні аспекти філософсько-релігієзнавчого дослідження людини та проблеми аксіології. Описано форми, методи та технології формування релігійних цінностей молоді в Україні в сучасний період. Визначено перспективи дослідження езотерики в сучасному вітчизняному релігієзнавстві.

Раскрыты основные идеологические основы ваххабизма. Проанализированы мистический опыт иудейского хасидизма, исторические реалии становления мусульманской модели общества и место миллета восточных христиан. Освещены методологические аспекты философско-религиоведческого исследования человека и проблемы аксиологии. Описаны формы, методы и технологии формирования религиозных ценностей молодежи в Украине в современный период. Определены перспективы исследования эзотерики в современном отечественном религиоведении.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)364 + Э381.3 + Э366 + Э42

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72786/с.7 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Остроухов В.  
Ісламістський релігійний екстремізм та ваххабізм / В. Остроухов, О. Лікаренко, В. Петрик // Політ. менеджмент. - 2007. - № 6. - С. 133-142. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Досліджено термін екстремізму, під яким слід розуміти ідеологію та практику використання крайніх, протиправних (нерідко насильницьких) заходів і дій задля досягнення конкретної мети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.23 + Э381.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Маєвська Л. Б. 
Ваххабізм у сучасній Росії: історичні корені та тенденції розвитку : Автореф. дис... канд. іст. наук / Л. Б. Маєвська; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2007. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу історичних витоків ваххабізму доведено, що ця релігійно-політична течія сприйняла ідеологічні установки секти хариджитів (VIII ст.) і погляди наступника їх ідей Ібн Таймії (XIV ст.), які були розвинуті й узагальнені засновником ваххабізму Ібн Абд аль-Ваххабом у XVIII ст. Розкрито концептуальні відмінності ісламу та ваххабізму у віросповідній і обрядовій сферах, доведено, що, незважаючи на використання однакового термінологічного комплексу, вони є протилежними ідеологічними системами. На підставі вивчення структури, діяльності та методів ідеологічної роботи прибічників радикально-екстремістських організацій, доведено, що такі сучасні організації будують свою роботу у режимі повної таємничості. Їх особливістю є наявність у складі однієї організації легальних і нелегальних підрозділів, в яких проводять релігійну, культурну, політичну та благодійницьку діяльність, залучають нових прибічників, а також проводять терористичну діяльність, беруть участь у бойових діях у "гарячих точках". Детально вивчено рух ваххабітів у сучасній Росії, що дозволило виділити й описати три основні періоди їх діяльності: друга половина 1980-х - 1995 рр. - онайомчий, за якого відбувалася систематична поява іноземних місіонерів у Росії та формування перших осередків прибічників ваххабізму; 1995 - 1999 рр. - інституціалізації й активної діяльності представників радикально-екстремістських організацій; з 1999 р. до наших днів - час поступового спаду легальної діяльності представників радикально-екстремістських організацій і переходу ваххабітів до нелегальної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381.3 + Э380.9(4РОС)-36-021.48

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Білозор Д. В. 
Ваххабізм: релігійно-політична сутність та історичні трансформації : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.11 / Д. В. Білозор; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2009. - 16 c. - укp.

Проаналізовано суть сучасного ваххабізму, його трансформації внаслідок зміни геополітичної ситуації у світі, насамперед на теренах північного Кавказу, у південних регіонах Росії та на півдні України. Визначено роль і місце цього віровчення у новітніх релігійних процесах. Ваххабізм розглянуто як одну з релігійних течій сунітського ісламу, яка набула радикальних рис у другій половині XX - на початку XXI ст. Грунтовно досліджено твори засновника цього руху Мухаммеда Ібн Абд аль-Ваххаба та його послідовників, які основним завданням їх вчення вважали необхідність знайти правильний шлях духовного розвитку правовірних мусульман. Проаналізовано історичну спадщину первинних рухів в ісламі: хариджитів, салафітів, суфіїв, ідеологічна основа яких була використана ваххабітами у ході формування власної ідеології. Зроблено висновок, що соціально-економічна ситуація на Аравійському півострові та боротьба арабів проти Османської імперії об'єктивно сприяли виникненню цього руху. Висвітлено сучасний стан ваххабізму та його поширення у різних мусульманських країнах та державах світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Якубович М. М. 
Інтерпретації проблем історії релігії представниками ісламського традиціоналізму (класична та посткласична доба) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / М. М. Якубович; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2011. - 20 c. - укp.

Відображено результати комплексного дослідження ісламського традиціоналізму класичної (IX - XIV ст.) та посткласичної доби (XV - XIX ст.) в аспекті інтерпретації історії моно- і політеїстичних релігій. Висвітлено розвиток уявлень про інші віросповідання у працях сунітських традиціоналістів ібн Таймійї, ібн аль-Кайїма, аз-Загабі, ібн Раджаба, ібн 'Абд аль-Ваггаба, аш-Шавкані. Здійснено детальний аналіз традиціоналістичного методу оцінювання інших релігій, відзначено історичні чинники, які впливають на його становлення та розвиток. Встановлено, що критика неісламських типів релігійності мала на меті запобігання негативним, на думку сунітських апологетів, явищ у розвитку ісламу. Розглянуто конкретні історичні приклади, які оцінюють ісламський традиціоналізм як гнучку та помірковану релігійну течію, в межах якої розвинуто уявлення про єдність суспільного, релігійного та політичного життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э381 + Э38-34/35-019

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА378667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського