Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю212.78$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Бурова О.  
Перипетії "речі" в античній думці / О. Бурова // Філософ. думка. - 2002. - № 1. - С. 20-35. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Бурова О.  
Схоластичні варіації на тему "річ" / О. Бурова // Філософ. думка. - 2002. - № 3. - С. 20-39. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Ревяков И. С. 
Язык. Миф. Социум : моногр. / И. С. Ревяков; Донец. нац. ун-т, Донец. НИИ судеб. экспертиз. - Донецк : Норд-Пресс, 2007. - 80 c. - Библиогр.: с. 74-78 - укp.

Проанализирован феномен языковой действительности и онтологической ситуации, в которую вовлечен человек. Человек рассмотрен как субъект языкового бытия. Проанализирована проблема метода существования, его направленности и формы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.78 + Ю224.21 + Ю212.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Домбровський Б.  
Пізнання: існування versus сутність / Б. Домбровський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 578. - С. 16-22. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто поняття буття, у якому виокремлюється існування та сутність. Показано, що в історичній перспективі пізнання відбувалось у напрямку від існування до сутності. Передумовою аналізу зазначеного розподілу є назва природної мови та зв'язок сутності й існування аналізується як проблема іменування. На прикладі силогістики стверджено, що збіжність сутності та існування відбувається у середньому терміні, який виконує роль універсального об'єкта - границі для інших термінів. Елімінація середнього терміна свідчить про втрату впевненості в існуванні предмета судження на користь його сутності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.78

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Зарапін О. В. 
Герменевтична феноменологія вчинку як апріорі морального пізнання : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.01 / О. В. Зарапін; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. - Сімф., 2003. - 19 c. - укp.

Уперше у межах етичної рефлексії (я повинен) реконструйовано в формі категоріальної моделі установку феноменологічного споглядання, що виходить за межі як екзистенціального (я існую), так і трансценденталістського (я мислю) тлумачення характеру людської присутності в світі. Показано, що виявлене в модальності належного поняття сутності дозволяє подолати традиційну в феноменології жорстку альтернативу "сутність - існування". Доведено, що такий підхід розкриває феноменологічну установку як сферу морального відношення існування людини до розумоосяжного змісту, що належить самому світові. На базі реконструкції основоположних принципів "філософії вчинку" (П.Я.Чаадаєв, М.М.Бахтін, М.К.Мамардашвілі) одержано значно нове трактування положення про вчинок як форму усвідомлення належного. Установлено, що його аналіз виражає послідовний зв'язок феноменів: самозречення - страждання - надія. За допомогою поняття "кінестезис" розкрито категоріальну структуру етичного відношення сутності до існування. Зазначено, що поняттю даної структури відповідає принцип людської "співучасті" в бутті, в межах якого ситуація етичної присутності в світі виявляє сутнісні засади самого світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю212.78 + Ю251.518.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325382 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського