Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю252:Ш4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Фізер І.  
Філософія літератури / І. Фізер; ред.: В. Моренець. - К. : НаУКМА; Аграр Медіа Груп, 2012. - 217 c. - укp.

Висвітлено питання філософського осмислення мови літературних творів. Акцентовано увагу на проблемах філософії мови взагалі та поетичної зокрема. Охарактеризовано феноменологічний структуралізм Романа Інгардена, "крититику свідомості" Жоржа Пуле, феноменологію Моріса Мерло-Понті, погляди на мистецтво та еволюцію філософського мислення Мартина Гайдеггера. Проаналізовано погляди на літературну творчість, літературу, зокрема на поезію та прозу, всесвітньо відомого філософа-екзистенціаліста, письменника та психолога Жан-Поля Сартра. Розглянуто постмодернізм як радикальну опозицію до феноменологічної естетики, місця невизначеності у сюжетних конструкціях наративних текстів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.04:Ю2 + Ю252:Ш4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750120 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Смольницька О. О. 
Філософсько-методологічні засади літературознавчих досліджень в Київському університеті кінця XIX - початку XX ст. : автореф. дис. ... канд. філосов. наук : 09.00.12 / О. О. Смольницька; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 16 c. - укp.

Висвітлено філософсько-методологічні засади літературознавчих досліджень в Київському університеті кінця XIX - початку XX ст., розкрито зміну наукового мислення. Акцентовано увагу на запозиченні нових методів консервативними філософією та літературознавством. Виокремлено спільні для філософії та літературознавства проблеми, концепти, принципи. Розглянуто вплив учення А. Шопенгауера та модернізму на філософію та літературознавство в Київському університеті. Висвітлено нові результати щодо спільних проблем і концептів у методології вітчизняних дослідників. Аналіз проведено не за персоналіями, а за спільними поглядами вчених у даному університеті, що дає змогу об'єктивно уявити цілісну картину української гуманітарної науки. Розглянуто відображення поглядів дослідників у Київському університеті в сучасному літературознавстві, виокремлено основні принципи новітньої філології, але у філософському аспекті. Доведено, що філософська методологія вплинула на вітчизняне літературознавство кінця XIX - початку XX ст. та сучасну філологічну думку в Україні. З'ясовано особливості формування українознавчого аспекту в університеті кінця XIX - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР-2КИЇ)5 + Ю252:Ш4 + Ш.е(4УКР) л3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Крапівник Г. О. 
Модерна культура в інтер'єрі детективного жанру: філософсько-антропологічний аналіз : монографія / Г. О. Крапівник; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г. С. Сковороди. - Харків : Компанія СМІТ, 2015. - 306 c. - Бібліогр.: с. 280-306 - укp.

Висвітлено культурні особливості рольової реальності, що створюється авторами в просторі детективу, а також соціокультурні функції, що виконуються цим жанром. Зазначено, що філософсько-антропологічний аналіз детективних текстів і сюжетів дозволяє виявити, дослідити й оцінити процеси, що відбуваються в модерному суспільстві та свідомості сучасної людини. Розглянуто детективний жанр як феномен культури споживання. Досліджено психоаналітичні інтерпретації детективних сюжетів в сучасній культурі, екзистенціональний компонент детективного жанру. Увагу приділено гібридизації форм цього жанру, компенсаторній функції детективних текстів в масовій культурі, процесу люмпенізації суспільства в реаліях детективного жанру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ш40 + Ш401.444.62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790367 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського