Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Книжкові видання та компакт-диски (51)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю3(5ІНД)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Луцишина О. А. 
Уявлення про людину в Рігведі / О. А. Луцишина. - К. : Основа, 2005. - 167 c. - Бібліогр.: с. 143-157. - укp.

Розглянуто сучасні наукові підходи щодо вивчення рігведійських явлень про людину. Проаналізовано внутрішню хронологію Рігведи та її апокрифічних текстів (Кхіл), проведено вивчення основних рігведійських гімнів (Валакхільї). Здійснено контекстуальний аналіз лексики Рігведи, що позначає людину, чоловіка та групу людей, наведено список синонімів Т.Єлізаренкової - відомого дослідника граматики ведійської мови. Проаналізовано давні філософські уявлення про безсмертя, богів, а також сущність і специфічні відмінні риси людини, встановлено особливості мови та стилю Рігведи.

Рассмотрены современные научные подходы к изучению ригведийских представлений о сущности человека. Проанализирована внутренняя хронология Ригведы и ее апокрифических текстов (Кхил), проведено исследование основных ригведийских гимнов (Валакхильи). Осуществлен контектуальный анализ лексики Ригведы, обозначающей человека, мужчину и группу людей, приведен список синонимов Т.Елизаренковой - известного исследователя грамматики ведического языка. Проанализированы давние философские представления о бессмертии, божествах, а также сущности и специфических отличительных свойствах человека, установлены языковые и стилистические особенности Ригведы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э331.21 + Ю3(5ІНД)3-202 + Ю216.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Завгородній Ю.  
"Вайшешика-сутри" Канади (I.1.1-48): переклад та історико-філософський коментар / Ю. Завгородній, Д. Луценко // Філософ. думка. - 2006. - № 6. - С. 90-124. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э331-4-340.2 + Ю3(5ІНД)3-227.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Пхиденко С. С. 
Логічне мислення і гносеологія санкх'ї / С. С. Пхиденко // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 15. - С. 138-144. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено історію формування й діяльність найдревнішої класичної даршани санкх'ї, виділено основні особливості її логіки й гносеології. Проаналізовано стан розробки філософії санкх'ї у вітчизняній і світовій індології. Уперше введено в науковий обіг деякі теоретичні джерела, ряд наукових досліджень, маловідомих для вітчизняного читача.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІНД)3-227.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Степанюк Ю.  
Філософія здоров'я людини як основа здорового способу життя / Ю. Степанюк // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2008. - № 1. - С. 111-114. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто питання філософії здоров'я людини на основі традиційних ведичних (давньоіндійських) знань, таких як Аюрведа, Бгагавад-гіта, Бгагавата-пурана та ін., які містять практичні рекомендації щодо підтримки здоров'я, перевірені протягом багатьох тисячоліть і збережені мудрецями Індії. Без знання філософії здоров'я людини неможливо на практиці вести здоровий спосіб життя, тому вивчення певних аспектів ведичної філософії, а саме Санг'ї та Йоги, необхідні для розширення кругозору кожного студента загальнолюдськими надбаннями, що допомагають усвідомити актуальну потребу ведення здорового способу життя та підтримки здоров'я як профілактичного засобу збереження здоров'я нації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)0 + Ю3(5ІНД)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Завгородній Ю.  
Осмислення упанішад в Україні: 1840 - 1910 рр. / Ю. Завгородній // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Філос. та релігієзнавство. - 2010. - Т. 102. - С. 38-42. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано українські філософські тексти зазначеної доби, в яких є звернення до упанішад.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІНД)3-202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Філос.реліг. Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Земцов И. П. 
Познавая абсолют. Основы философии упанишад / И. П. Земцов // Гуманіт. науки. - 2006. - № 1. - С. 128-140. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

На прикладі класичних упанішад розглянуто процес генезису філософії в давній Індії. Показано, що процес формування філософії в цій країні підпорядковується основним закономірностям історико-філософського процесу, а проблеми, які хвилювали східних мислителів, багато в чому відповідають проблемам, що вирішуються західними філософами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІНД)3-202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Земцов И. П. 
Философия "Бхагавадгиты" / И. П. Земцов // Гуманіт. науки. - 2010. - № 2. - С. 136-141. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

Проаналізовано філософські категорії "Бхагавадгіти". Увагу акцентовано на концепції "карма-йоги" як теорії звільнення через пізнання Абсолюту за допомогою виконання своїх обов'язків. Окрім цього, мовиться про значення вчення "Бхагавадгіти" для індійської релігійно-філософської традиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІНД)3-203

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Родічева І. С. 
Поняття "Пустота" у давньосхідній філософії як предмет компаративістського аналізу: шуньявада і даосизм : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / І. С. Родічева; МОНМС України, Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. - Х., 2012. - 19 с. - укp.

Наведено характеристику теоретико-методологічних підстав історико-філософських досліджень поняття "пустота", концепції пустотності дхарм, доктрини тотожності сансари, нірвани та теорії "анатмана". Розглянуто доктрину "16 видів Шуньяти" та концепцію 7-ми аспектів лаоської "пустоти" як єдине вчення про "пустоту", яка осягається в давньосхідній культурі через досягнення "містичного переживання", пустотного стану звільнення (мокша) або осяяння (мін). Визначено символічне осмислення "пустоти" в двох розглянутих філософських системах через модель "безперервного" руху по "колу буття". Розкрито історико-філософське тлумачення базових характеристик давньокитайського поняття Дао як "пустоти", яке співвідноситься зі "споконвічною відсутністю" та зумовлює всі зміни субстанції "Ци". Запропоновано варіант перекладу буддійського поняття "нірвани", який більш точно корелює із визначенням пустотності та розкриває позитивний сенс цього слова - припинення вітру незнання. На підставі проведеного компаративістського аналізу виявлено подібності та відмінності у визначенні поняття "пустоти" у двох розглянутих давньосхідних ученнях (даосизму та шуньявади). Доведено взаємозв'язок базових понять "мадхьямікська Шуньята" та "пустотність Дао", взятих як незалежні одиниці філософського дискурсу у давньосхідній філософії. Обгрунтовано фундаментальну єдність двох філософських систем мислення (даосизму та шуньявади), яка виражена у подоланні подвійності та досягненні стану "пустоти".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(5ІНД)3-225.11 + Ю3(5КИТ)3-218

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Данилова Т. В. 
Філософські ідеї в східнослов'янських рецепціях пам'ятки "Стефаніт і Іхнілат" : монографія / Т. В. Данилова; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К. : Лисенко М.М., 2013. - 155 c. - Бібліогр.: с. 79-86 - укp.

Зазначено, що "Стефаніт і Іхнілат" - східнослов'янська рецепція "Панчатантри", одного з найвідоміших літературних наративів, який структурував культурний досвід різних народів. Виявлено основні напрями, за допомогою яких відбувалася ідейна взаємодія східнослов'янської філософської думки з філософією давнього і середньовічного Сходу та з західними культурними традиціями Передвідродження і Відродження. "Стефаніт і Іхнілат" як літературний наратив виступає і принципово незавершеним проектом, відкритим для критики, і конденсованим зведенням правил, які містять у собі те, що є узгодженим і успішно діючим у межах цієї культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)42 + Ю3(0)416-377 + Ю3(5ІНД)3 + Ш6(0)421-294 + Ш5(0)421-334

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА770296 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського