Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (13)
Пошуковий запит: (<.>U=Ю947.294$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія:    
1.

Москвич Л. М. 
Організаційно-правові проблеми статусу суддів : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.10 / Л. М. Москвич; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Теоретично досліджено юридичну природу, суть і зміст правового статусу суддів, здійснено порівняльно-правовий аналіз його особливостей в Україні та країнах романо-германської й англосаксонської правових систем. Комплексно досліджено поняття правового статусу судді шляхом опису єдності об'єктивних характеристик суддівської посади та суб'єктивних вимог до особи, яка її обіймає. Наведено класифікацію службових прав, обов'язків і повноважень суддів, досліджено правосуб'єктність судді, сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері забезпечення даного статусу відповідно до світових стандартів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)1-7 + Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Позіненко Ю. В. 
Роль саморегуляції в оптимізації професійної діяльності працівників правосуддя : Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ю. В. Позіненко; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Визначено залежність застосування певних методів саморегуляції від особистісних особливостей працівників суду. Виділено чотири психологічні типи саморегуляції психічних станів: інтровертовано-інтернальний, інтровертовано-екстернальний, екстровертовано-інтернальний, екстровертовано-екстернальний. Доведено, що працівники суду з екстровертовано-інтернальним типом саморегуляції психічних станів мають найкращі результати виробничої діяльності. Встановлено, що однією з причин, які визначають рівень професійної успішності працівників суду, є мотивоване, цілеспрямоване застосування способів саморегуляції психічних станів. Підкреслено, що завдяки засвоєнню та свідомому застосуванню прийомів саморегуляції психічних станів працівники суду можуть оптимізувати та підвищити ефективність своєї професійної діяльності, інтенсифікувати здійснення самоактуалізації та оптимально реалізуватися як особистість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.294-355.2 + Х891.9(4УКР)1 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лозовой В. О. 
Еволюція етосу юриста в Україні : іст. та соц.-психол. нарис / В. О. Лозовой, В. О. Рум'янцев, Л. В. Анучина, Д. О. Вовк, Ю. М. Грошевий; ред.: В. О. Лозовой, В. О. Рум'янцева; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х. : Право, 2011. - 264 c. - (Відкрита дослідн. концеп.; вип. 10). - Бібліогр.: с. 204-216. - укp.

Висвітлено субкультуру юриста в контексті української культури від часів Київської Русі до сьогодення. Увагу приділено соціально-психологічному портрету представників суддівського корпусу, формам, змісту й етикету судового процесу, зображенню суддів в українському письменстві різних часів. Зазначено, що сучасний стан, певні вади та труднощі в реформуванні юридичної професії в Україні визначені історією формування та функціонування вітчизняної державно-правової реальності та її елементів, що яскраво проявляється на прикладі судової влади. Відсутність сталих правових традицій на вітчизняних теренах, помножена на природний консерватизм юристів і не подолані наслідки тоталітарної державності, багато в чому пояснюють, чому юридична професія в Україні так важко просувається в напрямі до європейських стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) п:Ю7 + Ю752.1:Х + Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дроздович Н. Л. 
Формування внутрішнього переконання судді у кримінальному процесі України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Н. Л. Дроздович; Акад. адвокатури України. - К., 2011. - 16 c. - укp.

Досліджено основи процесу формування внутрішнього переконання судді у кримінальному судочинстві. Сформульовано нові теоретичні положення, уточнено зміст окремих понять, що мають значення для науки, практики, а також для визначення оптимальних шляхів реалізації принципу вільного оцінювання доказів і для забезпечення належних умов формування внутрішнього переконання судді з метою підвищення якості правосуддя. Визначено внутрішнє переконання судді як елемент вільного оцінювання доказів і показано, що в такому значенні воно формується в процесі доказування та стосується фактичних обставин справи. Підтверджено, що психологічна основа формування внутрішнього переконання судді, з точки зору соціальної психології, є первинним способом доказування, оскільки базис внутрішнього переконання судді становить психологічний аспект, який є субстанцією будь-якого переконання. Аргументовано необхідність конкретизації законодавчих положень щодо виключної компетенції суду у здійсненні вільного оцінювання доказів. Досліджено фактори формування внутрішнього переконання судді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)740.7:Ю9 + Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Норчук Ю. В. 
Психологічні особливості структури життєвих перспектив суддів з різним досвідом роботи / Ю. В. Норчук // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2012. - 17, вип. 3. - С. 128-134. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Мета дослідження - виявлення психологічних особливостей структури життєвої перспективи у суддів із різним досвідом роботи: до 5 років та від 5 і більше років перебування в професії. Різний досвід роботи (але загальна часова планка для всіх представників суддівської професії) може специфічно визначати змістовні параметри життєвих перспектив суддів і виступати їх зовнішньою детермінантою, та, разом з особистісними особливостями як детермінантою внутрішньою, утворювати неповторні індивідуальні відмінності в життєвих перспективах суддів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.234 + Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Москвич Л. М. 
Правосуб'єктність судді: сутність та зміст / Л. М. Москвич // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 17. - С. 122-127. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Укр)1-7 + Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Дроздович Н. Л. 
Психологічна сутність внутрішнього переконання судді / Н. Л. Дроздович // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 557-560. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.740.11:Ю9 + Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
8.

Радухівська Л. Л. 
Психологічний зміст діяльності судді в кримінальному судочинстві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 19.00.06 / Л. Л. Радухівська; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2012. - 16 c. - укp.

Увагу приділено комплексному дослідженню теоретичних засад і наданню практичних рекомендацій щодо вдосконалення діяльності судді під час розгляду кримінальних справ з метою забезпечення законності та справедливості судочинства з урахуванням психологічних особливостей судової діяльності. Надано психологічну характеристику діяльності судді за умов впливу на неї ряду психологічних чинників. Висвітлено погляди вчених щодо психологічної структури діяльності судді, детально розглядає її змістову характеристику. Обгрунтовано місце та значення морально-етичних засад у діяльності судді. Охарактеризовано процес і чинники формування внутрішнього переконання судді. Надано психологічну характеристику здійснення судового контролю за діяльністю суб'єктів кримінального провадження. Розкрито психологічні детермінанти ефективності судових рішень у місцевих та апеляційних загальних судах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.294 + Х893.9(4УКР)740.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА392066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мельник М. І. 
Особливості психологічної підготовки судді до професійної діяльності / М. І. Мельник, В. І. Ярошенко // Вісн. Акад. праці і соц. відносин Федер. профспілок України. - 2002. - № 3. - С. 29-33. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.294

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69880 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
10.

Колоколов С. І. 
Когнітивно-стильові детермінанти психологічної стійкості представників суддівського корпусу : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / С. І. Колоколов; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 22 c. - укp.

Представлено результати теоретико-методологічного аналізу уявлень про когнітивно-стильову детермінацію у вимірах формування особистісних рис, контекстно-залежного та незалежного стилів прийняття адаптивних рішень, конативного аспекту креативності, систем адаптації людини та інтеграції її ресурсів, уникнення помилок в прийнятті рішень. Проаналізовано методологічні засади розуміння когнітивних стилів як характерних самоузгоджених режимів функціонування, як рис особистості у вимірах використання часу та простору та медіативної функції багатоманітних форм та видів діяльності, грунтуючись на динамічній та гнучкій концептуалізації останніх. Розглянуто психологічні засади діяльності суддів. Висвітлено основні положення психології суддівської діяльності та особливостей формування корпусу суддів у системі "людина - суспільство - право". Узагальнено феноменологію психологічної стійкості особистості як інтегральної характеристики, чинника подолання негативного впливу на особистість в умовах складних ситуацій професійної діяльності, реконструкції когнітивно-семантичного поля в умовах нервово-психічної стійкості, забезпечення ефективності когнітивної діяльності в умовах інформаційного впливу та напруженості когнітивної діяльності. Визначено модель психологічної стійкості представників суддівського корпусу, представлену факторами "Когнітивна систематизованість", "Життєстійкість", "Особистісна надійність", "Ціннісність". Побудовано моделі когнітивно-стильової детермінації психологічної стійкості особистості та її інваріант (життєстійкості, надійності), опосередкованих статусом та досвідом професійної діяльності суддів. Зазначено, що пропоновані моделі надійності та життєстійкості особистості як компоненти психологічної стійкості можуть виступати мішенями психологічного впливу, та стати підставою для розробки програм психологічного відбору, психологічного супроводу професійної діяльності суддів на засадах ресурсного, когнітивноцентрованого, особистісноцентрованого та діяльнісноцентрованого підходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.294-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА449397 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського