Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (2)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Євграфов Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Євграфов Д. В. 
Розподілення абсолютного максимуму випадкового поля в теорії аналізу радіотехнічних систем : монографія / Д. В. Євграфов; Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського". - Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. - 274 c. - Бібліогр.: с. 262-268 - укp.

Розглянуто задачі аналізу радіотехнічних систем, синтез яких здійснювався в умовах апріорної невизначеності щодо параметрів прийнятих сигналів. Показано, що реальні процеси в системах є завжди диференційованими у середньоквадратичному, або двокомпонентними марковськими, а відомі раніше підходи до аналізу систем з використанням однокомпонентних марковських процесів неминуче призводять до суттєвих похибок у розрахунках якості. Визначено, що відомі радіолокаційні методики розрахунку якості виявлення сигналів радіоелектронних засобів засобами радіотехнічної розвідки призводять до суттєвих похибок у розрахунках. Знайдено вирази для інтенсивності перетинання однорідним гаусівським випадковим полем фіксованого рівня та для розподілення абсолютного максимуму однорідного гаусівського випадкового поля. Отримано точні вирази для показників якості радіотехнічних систем, синтезованих в умовах апріорної невизначеності щодо параметрів сигналів, які приймаються. Проаналізовано показники якості виявлення сигналів радіоелектронних засобів засобами радіотехнічної розвідки з використанням розподілень абсолютних максимумів диференційованих у середньоквадратичному процесів. Кожне наукове дослідження підтверджене моделюванням процесів виявлення та перетинання випадковими процесами фіксованого рівня у програмному середовищі Matlab та Excel.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Євграфов Д. В. 
Розрахункові спектри сигналів витоку інформації з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах / Д. В. Євграфов, Ю. Є. Яремчук // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2021. - 23, № 2. - С. 3-11. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто роботи, які присвячено аналізу структури сигналів витоку інформації з моніторів і протиріччя в їх поданні для різних типорозмірів екранів, що виникають завдяки неточностям у вимірюваннях їх спектральних характеристик. Обгрунтовано типову модель сигналу витоку у вигляді послідовності пікселів, горизонтальних бланк-імпульсів і вертикальних бланк-імпульсів. Розглянуто процеси формування сигналів у відеокартах моніторів персональних обчислювальних машин і для спрощеного (двохвідтінкового статичного зображення) знайдено спектральне подання тестового сигналу у вигляді послідовності білих і чорних пікселів, що формують вертикальні смуги, шириною у піксель для нескінченого часу аналізу. Одержано часові моделі сигналів зі спектральними характеристиками, які різняться від виміряних з відносними похибками в одиниці відсотків. Зроблено розрахунки спектрів для чотирьох типорозмірів екранів моніторів. Зазначено, що часові моделі витоку інформації з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах є придатними для подальших досліджень побічних випромінювань лише після перевірки відповідності розрахованих спектрів реальним побічним випромінюванням з екранів моніторів, одержаних в екранованій від радіовипромінювань кімнаті.


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Євграфов Д. В. 
Виявлення радіозакладних пристроїв у приміщеннях установ : наук.-практ. посіб. з прикладами і завданнями / Д. В. Євграфов, О. В. Яковенко, Д. В. Смерницький; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Видавництво Людмила, 2021. - 97 c. - Бібліогр.: с. 97 - укp.

Навчальний посібник призначений для методичного забезпечення підготовки фахівців із технічного захисту інформації у питаннях виявлення та знешкодження закладних пристроїв, розміщених зловмисниками у приміщеннях установ. Розглянуто фізичні процеси, які є основою витоку інформації як ненавмисними каналами, так і каналами, створеними для витоку інформації з обмеженим доступом, яка циркулює у приміщеннях установ. Для цього розглянуто вмонтовані у персональні комп’ютери, засоби і системи телефонного зв’язку, радіоелектронну апаратуру, приміщення, меблі закладні пристрої як джерела навмисно створених каналів витоку інформації з обмеженим доступом. Наведено класифікацію та ознаки закладних пристроїв: радіомікрофонів, пристроїв в апаратурі корисного функціонального призначення, пристроїв у деталях і вузлах оргтехніки. Розглянуто середовища поширення інформації, які використовують для підвищення прихованості передачі сигналів від закладних пристроїв, а також методи та апаратуру виявлення закладних пристроїв. Посібник складається із трьох розділів, наприкінці кожного розв’язуються задачі, що допомагає не лише засвоїти теоретичний матеріал, а й поглибити знання під час практичних занять із дисципліни.


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857110 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Євграфов Д. В. 
Алгоритми вимірювання частоти кадрової розгортки моніторів для частотно-вибіркового придушення каналів витоку інформації / Д. В. Євграфов, Ю. Є. Яремчук // Вісн. Вінниц. політехн. ін-ту. - 2022. - № 4. - С. 83-90. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Для відомої типової моделі сигналів витоку у вигляді послідовності пікселів, горизонтальних та вертикальних бланк-імпульсів розглянуто відмінності у частотах кадрової розгортки для різних типорозмірів екранів моніторів на рідинно-кристалічних структурах та відеокарт моніторів персональних обчислювальних машин. Обгрунтовано точність, з якою має вимірюватися частота кадрової розгортки екрана монітора задля формування якісної шумової завади, здатної придушити інформативні складові сигналів витоку через побічні випромінювання. Розглянуто реальні спектри побічних електромагнітних випромінювань з екранів моніторів на рідинно-кристалічних структурах в короткохвильовому діапазоні частот та особливості вимірювань спектроаналізаторами Rohde and Schwarz FPH частотних характеристик спектрів. Для досягнення необхідної точності вимірювання частоти кадрової розгортки запропоновано вимірювання частот гармонік з максимальними амплітудами на різних ділянках частот, і оброблення результатів. Знайдено розрахункові вирази для обробляння виміряних на ділянках центральних частот витоку інформації з метою набагато точнішого оцінювання частоти кадрової розгортки моніторів на рідинно-кристалічних структурах. Обгрунтовано послідовність дій для оцінювання частоти кадрової розгортки моніторів на рідинно-кристалічних структурах. Отримано алгоритм дій, який полягає у визначенні нижніх і верхніх значень номерів гармонік, що відповідають оцінкам центральних частот, розрахунку оцінки частоти кадрової розгортки і розрахунку точності оцінки. Якщо розрахована оцінка точності є меншою за раніше обурунтовану, то підсумовуємо, що вимірювання частоти кадрової розгортки задовільне. В разі необхідності для отримання точніших результатів збільшують кількість досліджуваних частотних ділянок. Розглянуто практичне використання отриманих виразів для оброблення даних на тридцяти двох ділянках частот, і визначено про задовільні результати щодо точності вимірювання частоти кадрової розгортки за використання звичайного режиму вимірювання спектроаналізатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-016.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Євграфов Д. 
Інформативність частот витоку інформації з екранів моніторів на рідинно-кришталевих структурах / Д. Євграфов, Ю. Яремчук // Безпека інформації. - 2022. - 28, № 1. - С. 6-13. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто спектральне подання сигналів витоку інформації з екранів моніторів, на яких висвітлено одну з літер українського алфавіту. Показано, що навіть для малої розрізняльної спроможності спектрального подання літер вони різняться для двох схожих за виглядом літер. Обгрунтовано схему досліджень побічних електромагнітних випромінювань і наведень, яка дає можливість розрізняти літери на екрані монітору залежно від потужностей спектральних складових сигналів витоку. Розглянуто програму оброблення зображень спектрів сигналів, яка дає можливість порівнювати спектральні складові сигналів витоку для різних літер. Порівняно розраховані та реальні спектри сигналів витоку і зроблено висновок про прийнятність застосування моделей сигналів витоку інформації залежно від її змісту. Обгрунтовано розрахунок найбільш інформативних частот сигналів витоку інформації для різних літер українського алфавіту, залежно від типорозмірів шрифту і режимів роботи монітору на рідинно-кришталевих структурах. Надані рекомендації щодо найпростіших способів протидії витоку інформації з екранів моніторів, пов'язані зі зміною частоти кадрової розгортки сигналу за псевдовипадковим законом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Євграфов Д. 
Відповідність моделі сигналів витоку з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах існуючим побічним електромагнітним випромінюванням / Д. Євграфов, Ю. Яремчук // Захист інформації. - 2021. - 23, № 3. - С. 160-167. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Для отриманої раніше часової моделі витоку інформації з моніторів на рідкокришталевих структурах важливе підтвердження результатів на практиці. Обгрунтовано склад апаратури для досліджень спектрів сигналів витоку інформації на частотах від 46 до 84 МГц на базі SDR-приймача Ezcap EZTV645-DVD-T Digital TV USB 2.0 Dongl. Доведено, що для досліджень немає необхідності використовувати екрановані від радіовипромінювань кімнати. Крім того, показано як розрахувати спектр сигналів витоку інформації у вигляді біло-чорних смуг, горизонтальних та вертикальних бланк-імпульсів. Розрахунки подані для сигналів з відеокарт моніторів персональних обчислювальних машин у спрощеному двохвідтінковому вигляді статичного зображення, для нескінченого часу аналізу. Досліджено створення тестових зображень у вигляді 54, 56, 58, 60, 62 білочорних смуг і розрахунки спектрів сигналів витоку інформації для екрану монітору 1024 на 768 пікселів з частотами кадрової розгортки 60 Гц і тестових зображень з 54, 58 та 62 біло-чорними смугами. Здійснено сканування спектру сигналів витоку інформації з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах і статистичне оброблення результатів вимірювань спектральних характеристик сигналів. Зроблено висновок про придатність прийнятої моделі сигналу для подальших досліджень побічних випромінювань від зображень на екрані монітору у вигляді текстів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Євграфов Д. 
Показники якості виявлення літер алфавіту спеціалізованим засобом перехоплення інформації з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах / Д. Євграфов, Ю. Яремчук // Захист інформації. - 2021. - 23, № 4. - С. 234-240. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто структурну схему сучасного засобу спеціальної розвідки, який дозволяє перехоплювати побічні електромагнітні випромінювання з екранів моніторів на рідкокришталевих структурах. Показано, що сучасні технології цифрового оброблення сигналів дозволяють реалізувати узгоджене приймання сигналів витоку інформації за допомогою цифрових фільтрів з гребеневою амплітудно-частотною характеристикою. Розглянуто спектральне подання сигналів витоку інформації з екранів моніторів, на яких висвітлюється одна з літер українського алфавіту. Доведено, що навіть для малої розрізняльної спроможності спектрального подання літер вони мають характерний вигляд. Знайдено дисперсію на виході лінійної системи спеціалізованого засобу розвідки, яка в сотні разів менша за дисперсію звичайного широкосмугового приймача сигналів. Змодельований вигляд перехоплених з екрану монітору на рідкокришталевих структурах літер алфавіту для різних співвідношень сигнал/шум на виході лінійної системи приймача спеціалізованого засобу розвідки. Знайдено ймовірності хибної тривоги під час виявлення сигналів витоку інформації, залежно від нормованого порогу виявлення. Для фіксованого нормованого порогу виявлення розраховано ймовірності правильного виявлення тієї, або іншої літери українського алфавіту на фоні внутрішніх шумів спеціалізованого засобу розвідки. Для фіксованого співвідношення сигнал/шум і фіксованої хибної тривоги знайдено ймовірності правильного виявлення різних літер українського алфавіту.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського