Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Єгорова Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Єгорова Д. Є. 
Взаємодія біядерних кластерів ренію (III) з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / Д. Є. Єгорова; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. - Д., 2010. - 18 c. - укp.

Досліджено взаємодію комплексних сполук диренію різних структурних типів з фосфоліпідами та вищими карбоновими кислотами за формування мікрокапсул та у реакціях з нуклеїновими основами. Показано, що координація фосфоліпідів за рахунок фосфатної груп і вищих карбонових кислот за рахунок карбоксилатної групи відбувається у екваторіальне положення та призводить до підвищення стійкості та біологічної активності комплексних сполук дирепію. Дані взаємодії комплексних сполук ренію з нуклеїновими основами вказують на різний механізм дії цих речовин і відомих протипухлинних препаратів на основі платинідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г127.236-4 + Р281.82 с13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Штеменко О. В. 
Координаційна хімія : навч. посіб. для студентів хім. та пед. ВНЗ / О. В. Штеменко, В. Г. Столяренко, О. В. Берзеніна, Д. Є. Єгорова; ред.: О. В. Штеменко; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". - Дніпропетровськ : ДВНЗ УДХТУ, 2014. - 132 c. - Бібліогр.: с. 126 - укp.

Наведено історичні відомості про розвиток координаційної хімії. Викладено основні поняття цієї науки, розглянуто номенклатуру, ізомерію та семантику координаційних сполук, природу хімічного зв'язку в них, проблеми синтезу та їх реакційну здатність. Розкрито особливості супрамолекулярної хімії, практичне значення координаційних сполук та їх роль у біологічних процесах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Педаченко Є. Г. 
Застосування автологічних клітин у відновленні функціональних дефектів у хворих з ішемічним порушенням мозкового кровообігу : (огляд літ.) / Є. Г. Педаченко, В. В. Мороз, В. А. Яцик, У. І. Маляр, Л. Д. Любич, Д. М. Єгорова // Ендоваскуляр. нейрорентгенохірургія. - 2020. - № 3. - С. 83-93. - Бібліогр.: 55 назв. - укp.

Інсульт є глобальною медичною і соціально-економічною проблемою, що зумовлює потребу в альтернативних способах лікування, провідне місце серед яких посідає клітинна терапія із застосуванням стовбурових клітин (СК). Патогенетичні процеси у випадку ішемічного інсульту (ІІ) запускають механізми некротичної та апоптичної загибелі нейронів з формуванням центральної зони інфаркту ("ядро ішемії") та зони "пенумбри" (ішемічної "напівтіні"). Тяжкість і зворотність ушкодження залежать безпосередньо від тривалості ішемії. Паралельно з патогенетичними процесами відбувається ендогенний нейрогенез - проліферація нейрогенних стовбурових і прогеніторних клітин та їх міграція в ішемічне вогнище, але більшість нейрогенних СК і новоутворених нейронів піддаються апоптозу і відновлення втрачених функцій не відбувається. Значні зусилля спрямовані на пошук шляхів керування нейрогенезом, зокрема за допомогою трансплантації екзогенних СК. Основні чинники, які перешкоджають застосуванню СК у людини, - морально-етичні, релігійні та юридичні аспекти, пов'язані з джерелом і методом одержання клітин, а також ймовірні імунозумовлені ускладнення через несумісність донорських клітин з реципієнтом за антигенами головного комплексу гістосумісності. Найбезпечнішим є використання автологічних СК (власних клітин пацієнта), оскільки не потребує застосування протоколів імуносупресії. Завдяки відносній безпечності та простоті одержання найбільше поширення одержали мультипотентні мезенхімальні СК (МСК), а саме МСК кісткового мозку (КМ). Численні доклінічні дослідження на експериментальних тваринах із змодельованим ІІ, а також проведені впродовж останніх 15 років клінічні випробування засвідчили безпечність і доцільність трансплантації автологічних МСК КМ у хворих з тяжким неврологічним дефіцитом після ІІ. Обговорено два підходи до застосування МСК: нейропротекцію в гострій фазі та нейрореставрацію в хронічній фазі ІІ. Розроблено пропозиції щодо II/III фаз клінічних випробувань за гострого та хронічного інсульту із застосуванням МСК КМ, результати яких стануть підгрунтям для сертифікованих стандартизованих протоколів лікування ІІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.703

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100899 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського