Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=Єленський В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Єленський В. Є. 
Саєнтологія в Україні. Віровчення і практика релігійної організації "Церква Саєнтології" та відповідність форм і методів її діяльності чинному в Україні законодавству / В. Є. Єленський, О. Н. Саган. - К. : Швид. Рух, 2004. - 78 c. - Бібліогр.: с. 67-68. - укp.

Розглянуто основні теоретичні положення саєнтологічного релігійного віровчення. Проаналізовано особливості становлення, розвитку та діяльності Церви Саєнтології в Україні. Наведено відомості про саєнтологічну етику, релігійні обряди та свята, зокрема шлюб, визнання немовляти, посвячення в духовний сан. Розглянуто ієрархічну структуру Церкви Саєнтології та особливості підготовки священників-саєнтологів. Зроблено висновок, що релігійна діяльність саєнтологів не є порушенням законодавства України та прав інших громадян.

Рассмотрены основные теоретические положения саентологического религиозного вероучения. Проанализированы особенности становления, развития и деятельности Церкви Саентологов в Украине. Приведены сведения о саентологической этике, религиозных обрядах и праздниках, в частности о признании младенца, посвящении в духовный сан и брачных церемониях. Рассмотрена иерархическая структура Церкви Саентологии и особенности подготовки священников-саентологов. Сделан вывод, что религиозная деятельность саентологов не нарушает законодательство Украины и права других граждан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э391.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Филипович Л. О. 
Релігія і нація в суспільному житті України й світу : Моногр. / Л. О. Филипович, М. Ю. Бабій, В. Є. Єленський, С. І. Здіорук, А. М. Колодний; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. - К. : Наук. думка, 2006. - 287 c. - (Проект "Наук. кн."). - Бібліогр.: с. 265-284. - укp.

Наведено результати релігієзнавчого дослідження взаємодії релігії та нації в суспільному житті України та світу, розкрито закономірності й особливості етнорелігієгенезу. Проаналізовано особливості становлення етнорелігійної ідентичності в історії та сьогодення країни. Розглянуто вплив релігійного чинника на сучасний національний розвиток і реалії української держави. Охарактеризовано міжконфесійні конфлікти у контексті взаємовідносин етноконфесійних ідентичностей.

Приведены результаты религиеведческого исследования взаимодействия религии и нации в общественной жизни Украины и мира, раскрыты закономерности и особенности этнорелигиегенезиса. Проанализированы особенности становления етнорелигиозной идентичности в истории и современный период. Рассмотрено влияние религиозного фактора на современное национальное развитие и реалии украинского государства. Охарактеризованы межконфессионные конфликты в контексте взаимоотношений этноконфессионных идентичностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.31 + Э29(4УКР)-113.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єленський В.  
Стан і головні тенденції змін релігійності в Україні (спільнотний аспект) / В. Єленський // Нар. творчість та етнографія. - 2007. - № 6. - С. 35-42. - Бібліогр.: с. 41-42. - укp.

Висвітлено історичні умови та особливості релігійного життя в Україні до повалення комуністичного режиму, методи їх дослідження, а також питання спільнотного аспекту сучасного стану релігійності українців. Охарактеризовано найбільш суттєві тенденції релігійного простору України кінця 1990-х - початку 2000-х рр. Зазначено, що український релігійний культурний тип (в інтегрованому вигляді) має суттєві риси домодерної аграрної релігійної культури, а також є здатним до самоактуалізації і консолідації гуманістичного ядра у власній структурі.

Освещены исторические условия и особенности религиозной жизни в Украине до свержения коммунистического режима, методы их исследования, а также вопросы совместного аспекта современного состояния религиозности украинцев. Охарактеризованы наиболее существенные тенденции религиозного пространства Украины конца 1990-х - начала 2000-х гг. Указано, что украинский религиозный культурный тип (в интегрированном виде) имеет существенные черты домодерной аграрной религиозной культуры, а также способен к самоактуализации и консолидации гуманистического ядра во властной структуре.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)364

Шифр НБУВ: Ж27482 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єленський В. Є. 
Релігійно-суспільні зміни в процесі посткомуністичних трансформацій: Україна в центрально-східноєвропейському контексті : Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.11 / В. Є. Єленський; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2003. - 31 c. - укp.

Зроблено висновок про те, що головним змістом релігійних трансформацій посткомуністичних суспільств постає процес реставрації у різному ступені зруйнованих релігійних культур, реконструкція специфічних для кожної країни історичних типів функціонування релігійних інституцій та колективної суб'єктивізації релігійних символів. Доведено, що зміни виявляються у сфері, де релігія відіграє роль серйозного критерію політичної, культурної та етнічної мобілізації, ніж на рівні індивідуальних звернень до культури. Зазначено, що дослідження не дозволяє твердити про розгортання процесів, пов'язаних з масовим "проривом до святого", перетворення релігії на фактор, який вирішальною мірою детермінує соціальну мораль і спосіб життя, збільшення числа релігійних громад, зростання релігійних автодекларацій та присутність їх політиці та суспільному житті не супроводжується адекватним збільшенням релігійної залученості, змінами у головних індикаторах релігійної поведінки, піднесенням соціальної моралі. Встановлено, що релігія стає важливим критерієм легітимізації національного будівництва та політичного процесу, консолідації соціокультурного простору та громадської респектабельності; реприватизація релігії постає для України більш помітною тенденцією, ніж її зміщення у внутрішній світ особистості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР) + Т3(4УКР)64-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Войналович В.  
Релігійний чинник у процесах націє- та державотворення: досвід сучасної України : [монографія] / В. Войналович, В. Єленський, М. Кирюшко, Н. Кочан, Н. Рубльова; ред.: Ю. Левенець, М. Панчук, В. Войналович; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса. - К., 2012. - 269 c. - укp.

Досліджено роль та місце релігійного чинника у процесах націє- та державотворення у сучасній Україні. Проаналізовано можливості й обмеження залучення релігійного чинника до процесів формування української політичної нації, громадянського суспільства, демократичної та функціональної держави. Увагу акцентовано на інструментальному використанні релігійного чинника у суспільно-політичних процесах у межах національного наративу та концепту "національної держави". Проаналізовано потенціал етноконфесійних спільнот України до інтеграції в український соціум та формування українських громадянсько-політичних лояльностей, особливості суспільно-релігійних відносин, а також глобалізаційні виклики, пов'язані із входженням України до світового релігійного простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4УКР)364-021.5 + Ф51(4УКР) + Ф3(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Цивілізаційний вибір сучасного українського суспільства : [колект. монографія] / Ю. Саєнко, Г. Чепурко, Ю. Привалов, В. Піддубний, О. Гончарук, Ю. Сапелкін, М. Лощілін, В. Єленський, В. Головотюк, Р. Москотіна; ред.: Г. Чепурко; НАН України, Ін-т соціології. - Київ : Простір-М, 2018. - 295 c. - Бібліогр.: с. 239-250 - укp.

Увагу приділено дослідженню соціальних проблем цивілізаційного вибору сучасного українського суспільства, що зумовлено необхідністю виявлення тенденцій і перспектив його життєдіяльності за умов інтеграції до соціального простору глобалізаційної спільноти. Зазначено, що соціальна проблема полягає в наявності протиріччя між значенням цивілізаційного вибору українського суспільства для його консолідації та реальною ситуацією невизначеності перспективного способу життєдіяльності соціуму. Розв'язання цієї проблеми передбачає: виявлення особливостей сьогоденної ситуації ризику функціонування України, уточнення концепту перспективного цивілізаційного вибору, визначення основних соціальних координат цього вибору, а також пошук оптимальних механізмів системного розвитку українського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.112 + С5*25(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА836748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Антропологія релігії: порівняльні студії від Прикарпаття до Кавказу / Д. Брильов, Ю. Буйських, К. Ваннер, К. Гурчіані, Б. Грант, Ц. Дарієва, В. Єленський, Т. Калениченко, М. Лесів, А. Марченко, О. Панченко, М. Пелкманс; . - Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. - 437, [2] c. - укp.

Відображено внутрішню складність і динаміку релігійної експресії у Східній Європі, яка постійно зустрічається з політичними викликами, зокрема рухливістю кордонів (фізичних та уявних) і масовими міграціями. Зазначено, що крах комуністичної епохи призвів до гібридних форм політизації релігійного життя, особливо тоді, коли нові незалежні держави прагнули закріпити свою легітимність, інтегруючи релігію в національні/націоналістичні візії історії. У низці країн в цьому постколоніальному, посткомуністичному регіоні-фронтирі релігія сприймається як надзвичайно важлива складова національної ідентичності, належності до певної спільноти, що пов'язується з давньою історією певного народу та його героїчним минулим. Останнє нерідко викликає до життя непримиримі суперечності з країнами-сусідами щодо візії спільної історії. Залучення релігії та релігійності до політичного, економічного, громадського життя у Східній Європі виявляє яскраву різноманітність релігійних форм, текстів та обрядів, оспорюваних і спільних святинь, а також цілу низку сект, культів, вірувань та інших багатошарових за своєю природою рухів, які складають еклектичну картину релігійного плюралізму в регіоні. Висвітлено широкий спектр досліджень з окресленої тематики на регіональному та локальному рівнях - від Підкарпаття до Кавказу - від середини XX ст. до початку XXI ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Ієрархія цінностей населення Сходу та Півдня України: етнополітичний аспект в умовах російської агресії : монографія / В. А. Войналович, В. Є. Єленський, О. Я. Калакура, В. О. Котигоренко, В. М. Кулик, Ю. О. Ніколаєць, Ю. М. Поліщук, М. Ю. Рябчук; ред.: В. А. Войналович; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕнД ім І. Ф. Кураса НАН України, 2021. - 343 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Здійснено аналіз сутнісного змісту, стану та динаміки ціннісних орієнтацій населення Сходу та Півдня України, його суспільної поведінки і суспільних практик в умовах російської агресії. На основі використання широкої емпіричної бази, результатів досліджень соціологічних служб проаналізовано основні ідеологеми "Русского мира", головні канали їх поширення в Україні та способи адаптації до специфічних українських реалій, стан поширення та динаміку національно-громадянських цінностей. Досліджено демографічний розподіл та еволюцію мовних ідентичностей і практик населення Сходу та Півдня України, динаміку релігійно-конфесійних преференцій населення, особливості й характер етнокультурної політики в регіоні, поведінку та мобільність основних акторів етнокультурної сфери. Сформульовано рекомендації щодо розробки та реалізації стратегії суспільної консолідації.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*25(4УКР) + С5*424*122.6 + С73(4УКР)64-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867650 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Етнополітика в Україні в умовах сучасних суспільно-політичних змін: реальний стан, виклики, перспективи : монографія / В. А. Войналович, В. Є. Єленський, Ю. М. Поліщук, М. Ю. Рябчук, В. М. Кулик, О. А. Малиновська, С. В. Набок; ред.: В. А. Войналович; Національна академія наук України, Інститут політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕнД ім. І. Ф. Кураса, 2023. - 423 c. - укp.

Проаналізовано досвід політик європейських країн в етнополітичній сфері, можливості його використання у вітчизняних етнополітичних практиках. Досліджено динаміку змін національно-громадянських ідентичностей в Україні, а також вплив на цю динаміку російсько-української війни. Актуалізовано проблему взаємозв'язку та взаємовпливу етнополітики та міграційної політики в умовах російської агресії та подальшої відбудови. Осмислено моделі державної політики у релігійній сфері України, обґрунтовано сутнісні ознаки сек'юритизаційних заходів. Розкрито особливості політики пам'яті у контексті нав'язаної Росією інформаційної війни. Сформульовано пропозиції органам державної влади, місцевого самоврядування щодо моделювання та реалізації вітчизняної етнонаціональної політики в умовах воєнного часу, повоєнних модернізаційних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф51(4)

Шифр НБУВ: ВА869264 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського