Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Єлісєєв Д$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Чередниченко Т. М. 
Формування області компресії в плазмовому потоці МПК за різних початкових умов / Т. М. Чередниченко, І. Є. Гаркуша, В. О. Махлай, Д. Г. Соляков, Ю. В. Петров, В. В. Чеботарев, М. С. Ладигіна, А. К. Марченко, В. В. Стальцов, Д. В. Єлісєєв, В. М. Асташинський, С. І. Ананін // Укр. фіз. журн.. - 2017. - 62, № 4. - С. 306-310. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано властивості зони компресії у самостиснених плазмових потоках, які генеруються магнітоплазмовим компресором (МПК). Увагу приділено виявленню залежностей основних параметрів плазми в потоках плазми, що стискаються, від початкових умов. Експериментально показано, що зменшення початкової концентрації робочого газу призводить до збільшення густини плазми в зоні компресії. Проведено дослідження просторових розподілів струмів, що протікають в плазмових потоках, за різних початкових концентрацій робочої речовини в каналі МПК. Встановлено, що зменшення початкової концентрації, в межах даних експериментів, призводить до витіснення струму з зони компресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Фізика   
2.

Жмурін П. М. 
Алкілпохідне п-терфенілу як активатор полісилоксанового сцинтилятора / П. М. Жмурін, Д. А. Єлісєєв, В. Д. Алексєєв, О. В. Єлісєєва, Ю. О. Гуркаленко // Ядер. фізика та енергетика. - 2022. - 23, № 3. - С. 212-216. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Однією з проблем при створенні радіаційностійкої сцинтиляційної композиції на полісилоксановій основі є пошук радіаційностійкого активатора, здатного в достатній кількості розчинятися в такій основі. З метою поліпшення розчинності молекул п-терфенілу в полісилоксановій основі проведено модифікацію його структури трет-бутильними замісниками. Отримане алкілпохідне п-терфенілу використано як активатор полісилоксанових сцинтиляторів. Вивчено оптичні та сцинтиляційні властивості отриманих сцинтиляторів, визначено їхню радіаційну стійкість.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єлісєєв Д. А. 
Розробка шляхів поліпшення сцинтиляційних характеристик пластмасового сцинтилятору : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Д. А. Єлісєєв; Національна академія наук України, Інститут монокристалів. - Харків, 2019. - 20 c. - укp.

Увагу присвячено розробці шляхів поліпшення сцинтиляційних характеристик пластмасового сцинтилятору (ПС), а саме поліпшенню часових характеристик і підвищенню світловиходу ПС за рахунок зміни рухливості зарядів в полімерному середовищі та пригнічення ексимерного каналу втрат енергії збудження. Запропоновано підходи до модифікації полімерної основи пластмасового сцинтилятора, що дозволяють подавити ексимероутворення в порівнянні з традиційною матрицею - полістиролом. Отримано полімерні основи з повною відсутністю ексимерного каналу втрат енергії збудження. Запропоновано шлях поліпшення часових характеристик розвитку сцинтиляційного спалаху пластмасового сцинтилятора за рахунок введення в сцинтиляційну композицію електронодонорних добавок - триариламінів, що дозволяють підвищити рухливість електронів в полімерному середовищі. Показано, що введення в сцинтиляційну композицію на основі полістиролу триариламінів сприяє поліпшенню часових характеристик сцинтиляційного спалаху - скороченню фронту наростання, та поліпшенню світловиходу пластмасового сцинтилятора.


Індекс рубрикатора НБУВ: В381.631,022

Шифр НБУВ: РА441991 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського