Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Єрис Л$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Єрис Л. Б. 
Математичне обгрунтування раціонального розподілу міжальвеолярної висоти та вибору конструкції повних знімних протезів / Л. Б. Єрис // Вісн. стоматології. - 1999. - № 3. - С. 45-46. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

На підставі математичних розрахунків та клінічної перевірки встановлено, що на стабілізацію та стійку рівновагу повного знімного нижнього протеза впливає розподіл міжальвеолярного простору у бічних ділянках. Чим менше його висоти припадає на нижній протез, тим краща стабілізація протеза. Визначено оптимальне співвідношення висоти бічних ділянок верхнього і нижнього повних протезів як 2:1. Саме за такої умови повний нижній протез може здійснювати рухи більшої амплітуди і при цьому повертатись до стану стійкої рівноваги, не перекидаючись під час жування.


Ключ. слова: міжальвеолярна висота, повні знімні протези
Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єрис Л. Б. 
Спосіб визначення та характеристика податливості слизової оболонки протезного ложа беззубих щелеп / Л. Б. Єрис // Вісн. стоматології. - 1999. - № 2. - С. 51-52. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.63

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Єрис Л. Б. 
Підвищення ефективності протезування пацієнтів з повною втратою зубів та несприятливими клінічними умовами на нижній щелепі : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. Б. Єрис; Укр. мед. стоматол. акад. - Полтава, 2000. - 15 c. - укp.

На підставі клінічних даних визначено несприятливі для протезування фактори. Розроблено прилад (заява N 98052609 на винахід від 19.05.1998 року) та спосіб його застосування для вивчення податливості слизової оболонки ротової порожнини. Визначено топографію зон податливості слизової оболонки протезного ложа беззубих верхньої та нижньої щелеп. Удосконалена методика отримання диференційованих функціональних відбитків дає змогу більш рівномірно розподілити жувальний тиск на підлеглі тканини, сформувати міцнішу клапанну зону. Визначено сили, що діють під час жування на повний протез нижньої щелепи. Математично обгрунтована конструкція повних знімних протезів дозволяє суттєво покращити стабілізацію та досягти стійкої рівноваги повного протеза нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62с03

Шифр НБУВ: РА308693 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
4.

Дворник В. М. 
Протезний стоматит у пацієнтів з цукровим діабетом: корекція психоемоційного напруження / В. М. Дворник, І. Ю. Литовченко, І. Ю. Попович, І. А. Голованова, І. Л. Дворник, О. В. Муравльова, Л. Б. Єрис, О. І. Тесленко // Мед. перспективи. - 2023. - 28, № 2. - С. 127-135. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Високий рівень хронічного емоційного напруження впливає на виникнення та посилює тяжкість перебігу хвороб слизової оболонки порожнини рота та внутрішньої патології. Мета роботи - підвищити ефективність лікування протезного стоматиту в пацієнтів з цукровим діабетом (ЦД) на фоні психоемоційного напруження шляхом його корекції. Для об'єктивної оцінки стану психоемоційного напруження проведене психологічне тестування за методом D. Taylor 230 осіб, віком 19 - 70 років, серед яких 85 пацієнтів мали діагноз ЦД - основна група; 145 осіб були без внутрішніх хвороб - дві контрольні групи, у 2005 - 2015 та у 2022 рр. Загальне обстеження та лікування за відповідними протоколами пацієнтів основної групи - 46 жінок та 39 чоловіків, віком 19 - 70 років, проводилось лікарями-ендокринологами. Стоматологічне обстеження та лікування протезного стоматиту проведене у 12 пацієнтів з ЦД, які мали високий рівень загальної тривожності за методом D. Taylor. Застосовано метод лікування: після корекції протеза, санації ротової порожнини призначали аплікації на ділянки протезного ложа, найчастіше схильні до травматизації, мазі тіотриазолін 2 %, курсом 7 - 10 днів. Для загальної терапії додатково призначали препарат стрес-протективної дії, який коригує психоемоційне напруження в пацієнтів з цукровим діабетом, тіотриазолін перорально, курсом 30 днів. У пацієнтів основної групи реєстрували високий рівень загальної особистісної тривожності у 21,63 % респондентів та середній з тенденцією до високого - у 54,29 % осіб. Лікарю-стоматологу в багатьох випадках слід знати рівень психоемоційного напруження пацієнта для обгрунтування індивідуального підходу в лікувальних заходах та підтримувальній терапії щодо вибору лікарських засобів і методів. Запропонований метод терапії протезного стоматиту має індивідуальний підхід, включає препарат стрес-протективної дії тіотриазолін, що коригує психоемоційне напруження, дозволяє досягти стійкої ремісії захворювання.



Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського