Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Єсилевський С$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Єсилевський С. О. 
Стохастичні колективні ефекти у функціонуванні іонних каналів та процесі фолдінгу білків : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 03.00.02 / С. О. Єсилевський; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Проведено теоретичне дослідження колективних базових стохастичних ефектів процесів функціонування іонних каналів біомембран і фолдінгу білків. Побудовано загальну модель провідності багатоіонного каналу з використанням концепції суперіонів. Дану теорію також застосовано до моделі реального каналу KcsA. Узагальнено концепцію іонно-конформаційної взаємодії на випадок багатоіонного каналу. Показано імовірну роль безбар'єрної виштовхувальної провідності як універсального механізму функціонування багатоіонних каналів. Розроблено новий метод моделювання фолдінгу білків у межах граткових моделей - алгоритм СМС, що коректно описує стохастичні колективні рухи у процесі фолдінгу на базі структурно-специфічної мікронеоборотної динаміки кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3*71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335791 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Єсилевський С. О. 
Колективні дифузійні рухи у білках та мембранно-пептидних комплексах : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 03.00.02 / С. О. Єсилевський; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. - К., 2011. - 34 c. - укp.

Розглянуто фізичні механізми, які є підгрунтям колективної дифузійної динаміки білків і мембранно-пептидних комплексів. Досліджено колективну дифузійну динаміку таких об'єктів, як калієвий іонний канал KcsA, бактеріальні періплазматичні транспортні білки, кальмодулін, тирозил-тРНК синтаза людини та комплекси пептидів, що проникають у клітину, з ліпідними мембранами. Створено нові теоретичні й обчислювальні методи для дослідження різних аспектів колективної дифузійної динаміки білків і мембранно-пептидних комплексів. Розв'язано супутню теоретично-фізичну задачу однорядної багаточастинкової дифузії у вузьких порах, яку застосовано до пор іонних каналів. Вперше досліджено трансмембранну дифузію пептидів, що проникають у клітинну, методами нерівноважної молекулярної динаміки. Розроблено модель води, що поляризується, для популярного грубозернистого силового поля MARTINI. Вперше створено загальну теорію багаточастинкової однорядної дифузії у вузьких порах іонних каналів і запропоновано концепцію суперіонів. Концепцію динамічної самоорганізації вперше поєднано з даними про будову та колективну динаміку реального іонного каналу KcsA. Створено концепцію динамічних доменів у білках і методи їх ідентифікації. На основі властивостей динамічних доменів виявлено ряд білків, що є кандидатами для створення біосенсорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3*715.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вайнреб Г. Є. 
Моделювання калієвих іонних каналів з урахуванням іонно-конформаційної взаємодії в рамках синергетичного підходу / Г. Є. Вайнреб, С. О. Єсилевський // Біополімери і клітина. - 2001. - 17, № 1. - С. 29-35. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано одну з можливих математичних моделей, що описує калієвий іонний канал з рухливою структурою в рамках розвиненого раніше синергетичного підходу. Показано можливість виникнення за рахунок іонно-конформаційної взаємодії мультистабільних режимів функціонування каналу. Підтверджено правильність опису процесів активації - деактивації каналу на базі запропонованого підходу. Проаналізовано поведінку кінетичних параметрів каналу в разі зміни зовнішньої концентрації калію. Подано якісне пояснення природи виникнення концентраційних залежностей та досліджено питання щодо можливості появи немонотонностей у цих залежностях. Пояснено деякі особливості вольт-амперної характеристики каналу. Порівняно отримані результати з наявними експериментальними даними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14252 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єсилевський С. О. 
Моделювання впливу повільних рухів білків на ферментативний каталіз / С. О. Єсилевський, О. П. Демченко, В. А. Чинаров // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 1. - С. 139. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.4*04в605

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Єсилевський С. О. 
Проблема вибору можливих нативних конформацій у граткових моделях білків / С. О. Єсилевський // Укр. біохім. журн.. - 2004. - 76, № 4. - С. 129. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Єсилевський С. О. 
Роль колективних рухів та динаміки кластерів в ієрархічному фолдингу білків / С. О. Єсилевський, А. П. Демченко // Укр. біохім. журн.. - 2002. - 74, № 4. - С. 147. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Єсилевський С. О. 
Молекулярне моделювання біологічних систем: стан та перспективи : (стенограма наук. доп. на засід. Президії НАН України 4 квіт. 2018 р.) / С. О. Єсилевський // Вісн. НАН України. - 2018. - № 6. - С. 43-49. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано стан розвитку у світі такого важливого напряму сучасної біофізики, як молекулярне моделювання біологічних систем, зокрема біологічних макромолекул та клітинних мембран, розкрито можливості цього методу для використання як у фундаментальних дослідженнях, так і у прикладних галузях, насамперед у медицині, фармакології та біомедичних дослідженнях. Обговорено поточний стан і перспективи розвитку методів молекулярного моделювання біологічних систем в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*702я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського