Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Іванович Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Іванович Я. І. 
Генетичне профілювання для маркер-опосередкованого добору сортів черешні (Prunus avium L.) української селекції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.22 / Я. І. Іванович; Національна академія наук України, Інститут харчової біотехнології та геноміки. - Київ, 2018. - 23 c. - укp.

Вивчення генетичного різноманіття українських сортів черешні з використанням ДНК-маркерів важливо для проведення цілеспрямованих селекційних досліджень, контролю сортової ідентичності та генетичної стабільності клонів, управління колекціями генетичних ресурсів та захисту прав селекціонерів. Генетичне профілювання українських сортів та форм черешні (всього 110 генотипів) з використанням молекулярних маркерів (MM: IRAP, REMAP, ISSR, SSR) кількох типів було проведено для оцінки їх дискримінаційних можливостей, вибору найбільш придатних ММ для рутинного використання та підбору мінімально необхідних наборів мікросателітних локусів для ідентифікації генотипів, формування генетичних профілів сортів та доповнення паспортів сортів, оцінки генетичної спорідненості генотипів. Аналіз генетичної структури вибірки з 94 генотипів дозволив виявити десять генетичних пулів, чотири з яких виявились раніше неописаними. До пулів 4 та 10 ввійшли сорти при створенні яких, імовірно, було використано ряд ландрас та інших форм місцевого походження. Генетичні пули 6 та 9 сформовані переважно Fr F3 нащадками сортів Дрогана жовта та Валерій Чкалов. Дослідження генів господарсько-цінних ознак полягало в ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 та генів S-локусу. Запропоновано новий метод ідентифікації алельних варіантів гена PavCNR12 із застосуванням кодомінантних CAPS-маркерів. З використанням розробленого методу встановлено алельний стан гена PavCNR12 у 70 сортів черешні та виявлено суттєве переважання частоти бажаного алеля PavCNRl2- 1 над алелями -2 та -3. Для 70 сортів черешні української селекції та десяти форм ідентифіковано 14 відомих апелів самонесумісності, 5-генотипи та 17 груп перехресної несумісності. Серед українських сортів черешні найбільш поширеними є алелі S], S3, S4, 5s, Se та Sg. Характерним є домінування апелів S$ та Sg, що відрізняє українські сорти від інших європейських.


Індекс рубрикатора НБУВ: П256.12-31

Шифр НБУВ: РА435618 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського