Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>A=Іде А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
Категорія:    
1.

Іде А. 
Ефективність диференційованого лікування хворих із вертикальною диспропорцією середньої третини обличчя / А. Іде, А. Чакранараян, О. Сіпіч, П. Соні, Я. Варес, С. Іде // Львів. клініч. вісн. - 2020. - № 2. - С. 21-28. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вертикальну диспропорцію середньої третини обличчя традиційно усувають хірургічним методом, здійснюючи горизонтальну остеотомію верхньої щелепи за Р. Ле Фор 1 із видаленням проміжного фрагмента певної висоти. Це лікування досі застосовувалося для людей будь-якого віку. Відтоді як технологія Стратегічної імплантації стала доступною, хворі дорослого й літнього віку зі скомпрометованим стоматологічним статусом отримали швидшу та безпечнішу альтернативу ортогнатичним втручанням. Мета роботи - продемонструвати на прикладі двох клінічних випадків ефективність диференційованого (залежно від віку й стоматологічного статусу) лікування вертикальної диспропорції середньої третини обличчя методами ортогнатичної хірургії та з використанням технології Стратегічної імплантації. Дослідження складалося з опису двох випадків комплексної реабілітації пацієнтів із вертикальною диспропорцією середньої третини обличчя (в одному випадку за допомогою ортогнатичної хірургії (пацієнтка С., 16 років), у другому - технології Стратегічної імплантації (пацієнт Г., 47 років)). Алгоритм діагностично-лікувальної програми обирали диференційовано з урахуванням віку, стану зубів та пародонту. Критеріями оцінювання, що їх брали до уваги після проведення обох методик операційних втручань, були візуальні ознаки результатів корекції диспропорції середньої третини обличчя і нижньощелепної недостатності, зокрема, видимість зубів і ясен у спокої та під час усмішки, хронометраж загального періоду реабілітації хворих і часу, проведеного у стоматологічному кріслі, тривалість больових відчуттів. Висновки: і ортогнатична хірургія, і технологія Стратегічної імплантації є універсальним втручанням, рекомендованим для корекції вертикального верхньощелепного надлишку, але запорукою успіху їх застосування є диференційований підхід з урахуванням, насамперед віку і стоматологічного статусу хворих. У осіб молодого віку зі здоровим станом зубів та пародонту перевагу слід надавати методу ортогнатичної хірургії, незважаючи на тривале лікування загалом та інвазивність операційного втручання per se. Натомість у хворих старших вікових групи зі скомпрометованим стоматологічним статусом екстракційне лікування в поєднанні з раннім переходом на технологію Стратегічної імплантації є хірургічним втручанням значно меншого обсягу та мінімізованої інвазивності, з коротшим часом виконання операції та часом, необхідним для завершення лікування, а також із чудовими функціональними та естетичними результатами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського