Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Ільків-Свидницький М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Ільків-Свидницький М. М. 
Готичне письмо у канцелярії Львівського магістрату кінця XIV - першої половини XVI ст. : автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.06 / М. М. Ільків-Свидницький; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2009. - 18 c. - укp.

Комплексно вивчено готичне письмо та його графічні особливості у канцеляції Львівського магістрату кінця XIV - першої половини XVI ст. Відзначено, що готичне письмо не належало до природних явищ української культури пізнього середньовіччя та ранньомодерного часу, його розглянуто у аспектах генези та специфіки поширення в Західній Європі, проникнення та поширення на українських землях. Формування української провінції латинського письма відбувалось шляхом використання готичних курсивів у канцеляріях Галицько-Волинської держави. Зазначено, що розширення видового спектра готичного письма зумовлене формуванням міських канцелярських форм Львова у другій половині XIV ст. З'ясовано, що міські писарі застосовували традиційні для канцелярії готичні курсиви, а також книжкові види готичного письма, формували нові еклектичні різновиди з домінуванням книжкової графіки. У XV ст. збільшилось використання готичних курсивів, зокрема, з'явився біглий курсив. Для першої половини XVI ст. характерною була еволюція готичних курсивів і напівкурсивів, в результаті цього сформовано пізньоготичні форми, збільшилась кількість мішаних різновидів готичного письма, де домінували курсивні форми. Відзначено, що ренесансна реформа письма на початку XVI ст. мала спорадничий і несистемний характер, вона лише сприяла більш активному використанню готико-гуманістичного письма та його стилевих різновидів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т223.2-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині : [зб. ст.]. Вип. 3 / І. Альмес, Р. Давидюк, А. Жив'юк, М. Ільків-Свидницький, І. Мартинчук, І. Марчук, А. Содомора, І. Тесленко, М. Ужвін, А. Федерчук, А. Фелонюк; ред.: А. Жив'юк, А. Фелонюк, В. Александрович, М. Глушко, Р. Давидюк, І. Захарчук, М. Капраль, Я. Онищук, В. Собчук, І. Тесленко; Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського, Національна спілка краєзнавців України, Наукове товариство імені Шевченка. - Рівне, 2023. - 367 c. - укp. - пол. - рус.

Наведено статті та джерельні матеріали за підсумками наукової конференції "Дермань і Мізоч в історії та культурі Волині". Досліджено малознані сторінки історії Дерманя, Мізоча й околиць упродовж ХV - ХХ ст. Подано інформацію про купчу князя Юрія Заславського, укладену Семеном Олізаровичем на с. Білашів 1496 р.; біографічні відомості про точивецького боярина Григорія Сестрена; примірник грецько-церковнослов'янської граматики з автографом намісника Дерманського монастиря Ісаї (Радевича); "єретичну" літературу в бібліотеці цієї обителі 1791 р.; Мізоцьку гміну під час військово-політичного протистояння на радянсько-польському прикордонні; персональний склад та діяльність Мізоцьких районних відділень НКВС / НКДБ у 1940 -1941 рр.; переселених українців Східної Словаччини в Мізоцькому районі 1940-х рр. Висвітлено трагічну долю археолога Григорія Самчука.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКРЗ)47/62-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: В358134/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського