Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>A=Абдула А$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія:    
1.

Абдула А.  
Исследование двигательной деятельности арбитров в футболе / А. Абдула // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - 2007. - № 5. - С. 85-87. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

За последние десятилетия интенсивность игры в футболе значительно возросла, что отражается в требованиях к работе арбитров. Отмечена важность способности принятия быстрых решений арбитром во время игры в футбол, несмотря на физические психологические нагрузки. Анализируя движения арбитра во время игры, возможно изучить его деятельность в целом.

За останні десятиліття інтенсивність гри у футбол значною мірою зросла, що відбивається на вимогах до роботи арбітрів. Наголошено на важливості здатності ухвалення швидких рішень арбітром під час гри у футбол, незважаючи на фізичні та психологічні навантаження. На підставі аналізу рухів арбітра під час гри можливо вивчити його діяльність у цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.784

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Абдула А. І. 
Раціональність як соціокультурний феномен : автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / А. І. Абдула; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 16 c. - укp.

Проаналізовано теоретичні та методичні передумови дослідження феномена раціональності. Поглиблено проблематику критеріїв і засад раціональності в контексті подолання "парадоксу раціональності" та суперечностей між "абсолютистськими" та "релятивістськими" підходами через розкриття двоїстої природи розуму. Встановлено, що еволюція та функціонування раціональності зумовлені взаємозв'язком "відкритого" та "закритого" її типів, які конкретизуються в домінуючих змістових компонентах на різних етапах її розвитку. Визначено поняття "соціальної раціональності", сформульовано й обгрунтовано сучасні принципи її функціонування, що включають як загальні принципи раціональності, так і ряд додаткових у їх взаємозв'язку з засадами побудови відкритого, демократичного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*23 + Ю220.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Абдула А. Б. 
Удосконалення фізичної підготовки футбольних арбітрів різної кваліфікації : автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.01 / А. Б. Абдула; Харк. держ. акад. фіз. культури. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Проведено дослідження рухової діяльності під час футбольної гри та рівня фізичних якостей арбітрів, за допомогою чого визначено вплив окремих його показників на допущення помилкових рішень арбітрів різних футбольних ліг. Результати дослідження враховано у розробці експериментальних програм фізичної підготовки арбітрів, перевірка ефективності яких дозволила досягти модельних характеристик відповідного рівня підготовленості, що вплинуло на скорочення кількості помилок у простих і складних ситуаціях, і перш за все, за рахунок зменшення відстані до місця порушення, що є основним критерієм якості суддівства у футболі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.784(4УКР) п93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381519 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Абдула А. Б. 
Диагностика и развитие двигательных качеств юных футболистов 8 - 9 лет / А. Б. Абдула, А. А. Перцухов // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2012. - № 1. - С. 35-39. - Библиогр.: 15 назв. - рус.

Представлены показатели развития двигательных качеств футболистов 8 - 9 лет. Приведены результаты сравнительного анализа показателей физической подготовленности футболистов 8 - 9 лет в годичном цикле подготовки. В программу педагогического тестирования уровня проявления физических качеств были включены контрольные упражнения, рекомендованные научно-методическим комитетом Федерации футбола Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.41 + Ч515.780

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Абдула А. Б. 
Дослідження помилкових рішень арбітрів різної кваліфікації під час футбольного матчу / А. Б. Абдула // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2010. - № 2. - С. 71-73. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сучасна динаміка футбольного матчу, значна кількість техніко-тактичних дій гравців, ситуація, що постійно змінюється, активне переміщення осіб, що беруть участь у грі (включаючи арбітра), нерідко приводять до непростих моментів, рішення по яких арбітру важко прийняти, а деколи він виконує помилкову дію. Серйозна помилка судді під час гри різко знижує його авторитет, довіру до нього, управління грою і відразу ж розпалює атмосферу матчу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.784(0) п93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Абдула А. Б. 
Визначення модельних характеристик рухової діяльності арбітрів у футболі / А. Б. Абдула // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2013. - № 2. - С. 84-86. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено педагогічні спостереження та порівняльний аналіз показників рухової діяльності іноземних арбітрів ФІФА та арбітрів вищої, першої, другої ліги чемпіонату та першості України з футболу. Проаналізовано 120 ігор за участю арбітрів різної кваліфікації. Найбільш значне відставання арбітрів вищої ліги України від кращих арбітрів ФІФА виявлено у показниках швидкості (ривки), координаційних здібностей (біг спиною, приставним кроком) та швидкісної витривалості (прискорення). В арбітрів першої ліги відносно арбітрів вищої ліги показники рухової діяльності нижчі в прискореннях та бігу спиною вперед і приставним кроком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.784(4УКР) п93

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Абдула А. М. Д. 
Оптимізація діагностики та корекції акомодаційних порушень у хворих на первинну відкритокутову глаукому, з пресбіопією та різноманітними видами клінічної рефракції : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.18 / А. М. Д. Абдула; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. - Донецьк, 2013. - 19 c. - укp.

Досліджено питання підвищення ефективності діагностики та корекції акомодаційних порушень за первинної відкритокутової глаукоми (ПВКГ), пресбіопії та різноманітних видах клінічної рефракції шляхом вивчення тонусу циліарного тіла за даними морфометрії переднього відрізку ока та результатам дослідження гемо- та гідродинаміки. Визначено морфометричні зміни в передньому відрізку ока у пресбіопів без ПВКГ за об'єму акомодації менше 2 дптр, які вказують на роль зростання кришталика та дистрофії циліарного тіла в розвитку пресбіопії. Встановлено різницю в морфометричній картині переднього відрізку ока за ПВКГ залежно від виду рефракції. Для еметропії характерно потовщення циліарного тіла, що вказує на роль перенапруги циркулярних волокон війчастого м'яза в розвитку ПВКГ, для гіперметропії - збільшення товщини кришталика зі зменшенням глибини та кута передньої камери, що вказує на роль формування ангулярних блоків в розвитку ПВКГ. Одержано дані про структурні зміни в передньому відділі ока у хворих ПВКГ залежно від рівня внутрішньоочного тиску, які полягають у зменшенні товщини кришталика та збільшення перізонулярного простору у разі зростання офтальмотонусу вище 22 мм рт. ст. Встановлено зв'язок між товщиною циліарного тіла в 1 500 мкм від склеральної шпори та об'ємом акомодації та між товщиною циліарного тіла в 2 000 мкм від склеральної шпори резервами акомодації у хворих на ПВКГ. У еметропів і гіперметропів з ПВКГ у разі показника 2 дптр та вище рівень кровообігу та циркуляції водянистої вологи був вище, ніж у пресбіопів без ПВКГ, а за об'єму акомодації до 2 дптр - нижче, у міопів показники знижувались не залежно від величини об'єму акомодації. Виявлено, що за однаковому об'ємі акомодації вік хворих з ПВКГ був на 3 роки меншим, ніж у пресбіопів без ПВКГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.213 + Р670.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Абдула А. Б. 
Причини прийняття помилкових рішень асистентами арбітра у футболі під час визначення положення "поза грою" / А. Б. Абдула // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2013. - № 5. - С. 11-15. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - виявити основні причини прийняття помилкових рішень асистентами арбітра у футболі у разі визначення гравця в положенні "поза грою". Проаналізовано рішення понад 70 асистентів арбітра під час проведення футбольних матчів різної кваліфікації. Доведено, що неправильні рішення асистентів залежать від вибору позиції відносно передостаннього гравця команди, що захищається. Випередження або відставання від лінії цього гравця змінює кут огляду та скривляє його правильне сприйняття. Встановлено, що вітчизняні асистенти арбітра більше помиляються у фіксації положення "поза грою" під час відставання від лінії передостаннього гравця оборони, що пояснюється їх недостатньою фізичною підготовкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.781.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Бездетко П. А. 
Состояние аккомодационной функции у пресбиопов без и с наличием первичной открытоугольной глаукомы при различных видах рефракции / П. А. Бездетко, А. М. Д. Абдула, М. А. Щадных // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 2. - С. 11-14. - рус.

На основании исследования рефракции, величины пресбиопии, объема и резервов аккомодации 128-ми глаз пресбиопов из первичной откытоугольной глаукомой (ПОУГ) и 139-ти глаз с пресбиопией без ПОУГ выявлено большее значение величины пресбиопии на 0,25 - 0,5 дптр и меньше объем аккомодации (на 20 %), объем резервов аккомодации (на 20 - 40 %) в группе пресбиопов с ПОУГ сравнительно с контрольной группой без ПОУГ. При оценке кривых зависимости величины пресбиопии от возраста в пресбиопов с ПОУГ определено высшие значения в одинаковых вековых периодах сравнительно с контрольной группой. При этом идентичные значения встречались в основной и контрольной группах с разницей около трех лет к 60-летнему возрасту. Обоснована важность снижения акомодационной функции в патогенезе развития ПОУГ. Указано, что выявление раннего развития пресбиопии у больных из ПОУГ позволяет рассматривать его как предсказатель или ранний признак глаукомы.

На основі дослідження рефракції, величини пресбіопії, обсягу та резервів акомодації 128-ми очей пресбіопів з первинною відкритокутовою глаукомою (ПВКГ) і 139-ти очей з пресбіопією без ПВКГ виявлено більше значення величини пресбіопії на 0,25 - 0,5 дптр і менше обсягу акомодації (на 20 %), обсягу резервів акомодації (на 20 - 40 %) в групі пресбіопів з ПВКГ порівняно з контрольною групою без ПВКГ. У процесі оцінювання кривих залежності величини пресбіопії від віку у пресбіопів з ПВКГ визначено більш високі значення в однакових вікових періодах порівняно з контрольною групою. При цьому ідентичні значення трапляються в основній і контрольній групах із різницею близько трьох років до 60-річного віку. Обгрунтовано важливість зниження акомодаційної функції в патогенезі розвитку ПВКГ. Зазначено, що виявлений ранній розвиток пресбіопії у хворих з ПВКГ дозволяє розглядати його як провісник або ранню ознаку глаукоми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91 + Р670.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Бездетко П. А. 
Зависимость морфометрических и функциональных характеристик аккомодационного аппарата от уровня внутриглазного давления и стадии развития первичной открытоугольной глаукомы / П. А. Бездетко, А. М.Д. Абдула, М. А. Щадных // Офтальмол. журн.. - 2013. - № 1. - С. 6-9. - рус.

На підставі обстеження 128-ми очей пресбіопів з первинною відкритокутовою глаукомою (ПВКГ) та 139-ти очей пресбіопів без ПВКГ (контроль) за допомогою ультразвукової біомікроскопії (УБМ) з визначенням резервів та обсягу акомодації в залежності від стадії глаукоми не було виявлено достовірного взаємозв'язку. Спостерігався зв'язок досліджуваних показників від рівня ВОТ. Товщина кришталика зменшувалася від 3,8 мм в контрольній крупі до 3,6 мм за ВОТ вище 21 мм рт. ст., глибина перізонулярного простору збільшувалася від 0,6 мм до 0,7 мм відповідно. Корекція пресбіопії збільшувалася від 2,0 дптр в групі контролю до 2,63 дптр за ВОТ більше 32 мм рт. ст., обсяг і резерви акомодації знижувалися від 2,23 і 0,61 дптр жл 1,4 і 0,33 дптр відповідно. Сплощення кришталика та зниження його акомодаційної спроможності, а також збільшення глибини перізонулярного простору у хворих на ПВКГ в пресбіотичному періоді пов'язано зі зростанням ВОТ вище, ніж 21 мм рт. ст.

На основании обследования 128-ми глаз пресбиопов с первичной открытоугольной глаукомой (ПОУГ) и 139-ти глаз пресбиопов без ПОУГ (контроль) с помощью ультразвуковой биомикроскопии (УБМ) с определением резервов и объема аккомодации в зависимости от стадии глаукомы не было выявлено достоверной взаимосвязи. Наблюдалась связь исследуемых показателей от уровня ВОТ. Толщина хрусталика уменьшалась от 3,8 мм в контрольной крупе до 3,6 мм при ВОТ выше 21 мм рт. ст., глубина перизонулярного пространства увеличивалась от 0,6 мм до 0,7 мм соответственно. Коррекция пресбиопии увеличивалась от 2,0 дптр в группе контроля до 2,63 дптр при ВОТ более 32 мм рт. ст., объем и резервы аккомодации снижались от 2,23 и 0,61 дптр до 1,4 и 0,33 дптр соответственно. Уплощение хрусталика и снижение его акомодационной возможности, а также увеличение глубины перизонулярного пространства у больных на ПОУГ в пресбиотичном периоде связано с ростом ВОТ выше, чем 21 мм рт. ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Мулик В. В. 
Ритм і темп ведення гри команд високої кваліфікації / В. В. Мулик, В. В. Шаленко, А. Б. Абдула, А. А. Перцухов // Слобожан. наук.-спорт. вісн.. - 2015. - № 3. - С. 80-83. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - встановити показники ритму та темпу ведення гри команд високої кваліфікації. Проведено аналіз науково-методичної літератури, реєстрацію техніко-тактичних дій, використано методи математичної статистики. Дослідження змагальної діяльності здійснено з командами-учасницями чемпіонату світу 2014 р. Наведено показники ритму та темпу ведення гри команд високої кваліфікації. Зроблено висновки, що команди-переможниці переважали команди, що програли, за показниками передач м'яча, ударів у ворота, ритму та темпу гри.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.1

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Абдула А. 
Особливості виконання передач м'яча кращими командами прем'єр- та першої ліги України з футболу / А. Абдула // Слобожан. наук.-спорт. вісн. - 2021. - № 3. - С. 41-46. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - визначити показники виконання передач м'яча у футболі команд різної кваліфікації. Реєстрація передачі м'яча здійснювалася на прикладі кращих команд Прем'єр-ліги: "Динамо" Київ, "Шахтар" Донецьк, "Зоря" Луганськ і лідерів Першої ліги України: "Верес" Рівне, "Чорноморець" Одеса, "Металіст 1925" Харків сезону 2020/2021 рр. Всього проаналізовано 90 футбольних матчів. Для вирішення поставлених задач застосовано такі методи дослідження: аналіз науково-методичної літератури, реєстрація передач м'яча під час гри, методи математичної статистики. Наведено дані щодо виконання передач м'яча кращими командами Прем'єр- та Першої ліги України з футболу. Проведено аналіз ефективності загальної кількості передач м'яча, передач вперед, довгих передач, передач в останню третину поля, передач у розріз і визначено темп гри кожної з команд. Встановлено відмінності використання передач м'яча кращими командами Прем'єр-ліги: "Динамо" Київ, "Шахтар" Донецьк, "Зоря" Луганськ і лідерів Першої ліги України: "Верес" Рівне, "Чорноморець" Одеса, "Металіст 1925" Харків сезону 2020/2021 рр. Встановлено, що дані дослідження свідчать про відмінності використання передач м'яча командами різної кваліфікації у чемпіонаті та першості України з футболу сезону 2020/2021 рр. Відзначається, що у команд більш високого рівня кращі показники загальної кількості передач і передач м'яча в розріз, а кількість довгих передач є значно нижчою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.781.1

Шифр НБУВ: Ж70281 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Філософія: теоретичний курс : навч. посіб. для студентів закл. вищ. освіти / Я. В. Шрамко, А. І. Абдула, Г. А. Балута, Н. П. Козаченко, О. В. Мішалова, О. П. Панафідіна, М. М. Брюховецький, О. Є. Оліфер; ред.: Я. В. Шрамко; Криворізький державний педагогічний університет. - Кривий Ріг : КДПУ, 2021. - 263 c. - Бібліогр.: с. 250-263 - укp.

Узагальнено досвід викладання курсу філософії. Розглянуто предмет філософії як особливий вид знання; природу філософських проблем та основні розділи філософії. Визначено філософію свідомості. Охарактеризовано філософію свідомості (гносеологію). Визначено наукове пізнання (науку як спосіб існування знання). Досліджено соціальну філософію; філософію історії. Увагу приділено філософській антропології (проблемне поле й витоки філософської антропології). Наведено філософську теорію цінностей (аксіологію).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю0/8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА851959 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського