Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Авєкін Я$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Авєкін Я. В. 
Генеративне розмноження Adenium obesum (Forssk.) Roem. & Schult. в умовах інтродукції / Я. В. Авєкін, М. М. Гайдаржи // Інтродукція рослин. - 2016. - № 3. - С. 57-63. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено фенологію та морфологічні особливості генеративних органів Adenium obesum (Forssk.) Roem. & Schult. за умов інтродукції для виявлення чинників, які перешкоджають штучному перехресному запиленню й одержанню життєздатного насіння. Встановлено, що бутонізація у рослин триває майже 90 діб, цвітіння - 30 - 35 діб, достигання плодів - близько 110 - 120 діб. Цвітіння однієї квітки триває 5 діб, але запилення можливе лише в перші 2 доби, оскільки потім порушується зв'язок між стовпчиком квітки і плодолистками. Висока фертильність пилку спостерігається протягом 3 - 4-х діб цвітіння. За штучного запилення зрілі плоди містять у середньому (80 ± 30) насінин. Схожість свіжозібраного насіння становить 96 %. Запропоновано послідовність дій за штучного запилення квіток A. obesum.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*736.5 + Е522.927.11 Apo*73

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Авєкін Я. В. 
Морфогенез та репродуктивна здатність раритетних каудексоподібних сукулентів в умовах інтродукції : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Я. В. Авєкін; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Присвячено дослідженню особливостей формування сукулентних видозмін у каудексоподібних представників родини Apocynaceae на прегенеративному етапі онтогенезу та спрямована на пошук шляхів їх репродукції в умовах закритого ґрунту. Дослідження проводилися на трьох раритетних видах: Adenium obesum, Petopentia natalensis та Fockea edulis. З’ясовано, що формування розширеної базальної частини стебла відбувається внаслідок комбінованого медулярно-кортикального первинного потовщення. Вторинне потовщення відбувається двома індивідуальними шляхами. Виявлено формування перидерми у досліджуваних видів на ранніх етапах розвитку. Визначено, що видозміни у цих рослин не відповідають поняттям "бульба", "каудекс" чи "стеблокорінь". Установлено два типи будови тести насінин: екзотестальний та екзо-мезотестальний. З’ясовано, що в A. obesum та F. edulis видозміни в гіпокотилях починаються ще на латентній стадії онтогенезу. Індукція бутонізації A. obesum залежить від збільшення середньодобової температури, тривалості світлового дня та інтенсивності освітлення. Цвітіння та плодоношення триває протягом 180 - 200 діб. На основі виявлених морфологічних особливостей квіток розроблено методику штучного перехресного запилення A. obesum.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.11Apo + Е50*801.64-658.734.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435289 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського