Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)
Пошуковий запит: (<.>A=Агайар Е$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Івус Г. П. 
Динаміка формування приземного вітру в районі Севастополя за 20-річний період / Г. П. Івус, А. Б. Семергей-Чумаченко, Е. В. Агайар, Г. О. Ваховська // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2010. - Вип. 10. - С. 80-87. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Охарактеризовано формування приземного вітру протягом 20 років на двох морських метеорологічних станціях в районі Севастополя. Проаналізовано структуру швидкості та напрямку вітру, виділено основні синоптичні процеси, що найімовірніше формують вітровий режим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(45УКР7-6КРИ)237

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Агайар Е. В. 
Фізико-статистичний аналіз і прогноз слабкого вітру та інверсій температури над територією Північно-Західного Причорномор'я : автореф. дис. ... канд. геогр. наук : 11.00.09 / Е. В. Агайар; Одес. держ. екол. ун-т. - О., 2013. - 22 c. - укp.

Досліджено умови формування слабкого вітру та температурних інверсій, розроблено нові методи їх прогнозу з метою одержання надійної прогностичної інформації для короткострокового прогнозування метеорологічних умов забруднення атмосфери. На основі матеріалів за період з 1981 до 2010 рр. проведено фізико-статистичний аналіз режиму вітру та інверсій температури з метою вибору предикторів для побудови прогностичних рівнянь. Виконано типізацію синоптичних процесів, що сприяють виникненню слабкого вітру і температурних інверсій над північним узбережжям Чорного моря та Молдовою. Проведено моделювання поля функцій току, яке відповідає малоградієнтному полю гребеневої структури та сідловини. Описано структуру поля вітру у граничному шарі у вигляді поля комплексного потенціалу швидкості, коли в один і той же час біля поверхні землі відзначається слабкий вітер, а в середині шару - струминна течія нижнього рівня. Розроблено метод короткострокового прогнозу слабкого вітру та інверсій температури в окремих пунктах Північно-Західного Причорномор'я з урахуванням синоптичної ситуації та пори року з метою його прикладного використання для прогнозу метеорологічних умов забруднення атмосфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д246.832 + Д249(45УКР7)47

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Івус Г. П. 
Циркуляційні умови виникнення сильного та стихійного вітру над південним заходом України / Г. П. Івус, Е. В. Агайар, Л. М. Гурська, А. Б. Семергей-Чумаченко // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2016. - № 17. - С. 38-48. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Івус Г. П. 
До питання про типізацію синоптичних процесів над територією України / Г. П. Івус, Е. В. Агайар, Л. М. Гурська, С. О. Зубкович // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2015. - Вип. 19. - С. 41-48. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

За умов сучасної зміни клімату інтерес до вивчення тенденцій формування майбутнього режиму вітру і його екстремальних проявів, а також використання вітроенергетичних можливостей замість традиційних, уже обмежених запасів нафти, газу і вугілля, робить пріоритетним передбачення майбутнього стану атмосфери. Розглянуто динаміку зміни циркуляційних процесів над Україною в середньосезонні місяці за період з 1992 по 2012 рр. за допомогою типізації синоптичних ситуацій над зазначеним регіоном, з урахуванням елементарних циркуляційних механізмів, запропонованих Б. Л. Дзердзєвским, В. М. Курганською і З. М. Вітвицькою. Виявлено найбільш імовірні атмосферні процеси, які формують погодні умови в Україні в останні десятиліття, а також виділені процеси і типи, що відповідають за спостережуване посилення швидкості вітру і зростаючу інтенсивність стихійних гідрометеорологічних явищ, пов'язаних з вітром.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245(45УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Івус Г. П. 
Універсальні сімейства розподілу Джонсона та їх використання для аналізу часових рядів швидкості приземного вітру / Г. П. Івус, Е. В. Агайар, А. Б. Семергей-Чумаченко, Л. М. Гурська // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2015. - № 16. - С. 59-66. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

В останні десятиліття у зв'язку з бурхливим розвитком числових методів прогнозу погоди приділяється недостатня увага фізико-статистичним закономірностям. Проте кліматичні зміни та їх наслідки для різних галузей економіки вимагають інформації про імовірнісні характеристики метеорологічних величин і явищ, включаючи вітрові аномалії. Розглянуто досвід застосування розподілу Джонсона для вирівнювання часових рядів швидкості вітру біля поверхні землі на метеорологічній станції Одеса-порт в центральні місяці сезонів. Виявлено ряд закономірностей, які враховують не тільки сезонну і добову мінливість параметрів цього розподілу, а й вплив фізико-географічних умов розташування метеорологічної станції на формування режиму приземного вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.223с18

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Івус Г. П. 
Синоптичні процеси при утворенні низькотропосферних течій над півднем України у тепле півріччя / Г. П. Івус, Е. В. Агайар, А. Б. Семергей-Чумаченко, А. П. Дмитренко // Вісн. Одес. держ. екол. ун-ту. - 2017. - Вип. 21. - С. 29-38. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Виявлення і прогнозування струминних течій нижніх рівнів атмосфери є одним із складних завдань синоптичної метеорології. Причина подібних утруднень полягає в різноманітності фізичних механізмів, що призводять до посилення швидкості повітряного потоку у вузькій зоні в межах пограничного шару атмосфери. Визначення типу макро- і мезомаштабних баричних полів, сприяючих утворенню низьких струменів, може значно полегшити розробку прогностичних методик. Розглянуто циркуляційні процеси над південно-західною територією України у тепле півріччя за період з 2001 по 2010 рр. при формуванні струминних течій низьких рівнів на прикладі міст Одеса та Сімферополь. За допомогою типізації синоптичних ситуацій над зазначеними регіонами з урахуванням елементарних циркуляційних механізмів, запропонованих Б. Л. Дзердзеєвським, В. М. Курганською і З. М. Вітвицькою, виявлені найбільш імовірні атмосферні процеси та типи синоптичних ситуацій, які створюють умови над півднем України для виникнення низькотропосферних струменів і формування режиму вітру у граничному шарі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Івус Г. П. 
Циркуляційні умови формування сильних опадів на Закарпатті взимку / Г. П. Івус, Р. Р. Озимко, Е. В. Агайар, Н. М. Міщенко, А. Б. Семергей-Чумаченко // Укр. гідрометеорол. журн.. - 2018. - № 22. - С. 28-35. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні циркуляційні умови над територією Закарпаття взимку за період з 2007 по 2016 рр. за формування сильних і дуже сильних опадів. За допомогою типізації синоптичних ситуацій над зазначеним регіоном з урахуванням елементарних циркуляційних механізмів Б. Л. Дзердзеєвського виявлено найбільш імовірні атмосферні процеси і типи синоптичних ситуацій, які створюють умови для виникнення стихійних опадів в Закарпатті. За дослідний період опади 20 мм частіше було зафіксовано у грудні (47 %), а за роками - у 2011 р., тобто нерівномірно за часом. Опади 30 мм (37 випадків - 56,1 %) формувалися лише за допомогою синоптичних процесів типу 6 із 66 циклонічними циркуляціями з великими баричними градієнтами. Азорське та Арктичне блокування можливо сприяє стаціонуванню заблокованих південно-західних і північно-західних циклонів та формуванню інтенсивних і тривалих опадів та інших стихійних погодних явищ над орографічно неоднорідною територією Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д249(45УКР3-4ЗАК)416

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25662 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського